Skocz do zawartości
luft

AGD z Ikei? Pytanie do użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Piekarnik z płytą grzewczą (230V) czeka wymiana w kuchni. Zastanawiam się co warto kupić, jakie są za i przeciw. No i Ikea - kto to produkuje i czy warto to brać?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość sprzętu AGD dla IKEA produkuje Whirpool. Jak z trwałością ciężko orzec. Miałem lodówkę i pralkę tej firmy - w moim przypadku nigdy więcej.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W moim rodzinnym domu niestety też ikeowski whirpool okazał się porażką.

(A wszystko tak ładnie wygląda!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymać się z daleka od whirpool'a.Miałem lodówkę i pralkę,pierwsza padła po niecałym roku po gwarancji padła całkowicie naprawa nie opłacalna,pralka wytrzymała trzy lata potem na złom

Edytowane przez baz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej. Whirpool robi dla IKEA produkty tzw. Braningowe - czyli po prostu po najniższych kosztach produkcji.

Niestety odbija się to na jakości tych urządzeń. Oryginalne i dobrej klasy produkty tej firmy kosztują powyżej 1500zł.

Tak obecnie marketing prowadzi wiele firm, byle wypełniać tzw. nisze rynkowe w określonych przedziałach cenowych, jedne firmy przyznają się swoim logiem do tego, inne nie.

Przykłady

Firma Osram produkuje swoje żarówki z swoim logo. Trochę tańsze żarówki, które są produkowane w Polsce i Niemczech przepakowują w opakowania o nazwie Bricelec (jeśli dobrze napisałem - i co śmieszniejsze na opakowaniu widnieje napis made in china, mimo że produkcja jest na terenie UE)

Kolejnym przykładem są produkty firmy Dulux lub Decoral - produkują farbę NUANCE i tam jest wzianka że wyprodukowane przez i też china :)

Więc jest to sposób, albo się przyznają firmy lub nie, a czasami to ta sama jakość a czasami jednak porażająco gorsza jakość :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik z płytą grzewczą (230V) czeka wymiana w kuchni. Zastanawiam się co warto kupić, jakie są za i przeciw. No i Ikea - kto to produkuje i czy warto to brać?

Kupiłem mieszkanie z całą kuchnią ikea: płyta, piekarnik z mikrofalówką, zmywarka, lodówka i okap. Mieszkam już prawie dwa lata i nic złego się nie dzieje. Chciałem podać konkretne sprzęty, ale widzę, że już mają nową linię. W każdym razie, sprzęt nie był najtańszy i może dlatego działa. No i masz pięć lat gwarancji.

Edytowane przez n00n (wyświetl historię edycji)

128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosłem wrażenie, że sprzęt z tego sklepu jest droższy niż z "oryginalnym" logo, więc raczej szukałbym w normalnym sklepie jeśli już whirpool w ogóle. Choć np. płytki indukcyjne wyglądają w ikei zachęcająco, ale ogólnie... po co tam tego szukać nie lepiej zamówić w necie?

Większy wybór o cenach nie wspominając. Wrzucasz w ceneo/skąpiec/itp czego szukasz, wybierasz najtańszą ofertę (byle sklep nie miał negatywnych opinii) zamawiasz i już.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem lodówke do zabudowy Whirpool dla IKEA

rachunek za prąd +50 pln i hałas nie do wytrzymania

nie polecam

pozdrawiam


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem wiele marek AGD i ... w przystępnej cenie tylko MILE i BAUKNECHT zasługują na uwagę.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być dobre i w miarę tanie to kup Beko. Polecam znam i serwisuję ten sprzęt od kiedy jest dostępny na polskim rynku. Płytę to bierz indukcyjną bo ceramiczne płyty to już zabytkowa technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiego zasilania niestety więc indukcja odpada


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario - bierz indukcje. sa na 220v i 380v. Podłączasz albo do kontaktu albo do tzw "siły". Zależy co masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie siły brak. Dobrze wiedziec, że do 220V tez są indukcje! Dzieki!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z meblami najwięcej sprzedaję właśnie Whirlpoola i Mastercooka i zero reklamacji.Bosch to chyba ostatnio ta sama marka co China.

Mariusz,indukcja jest najtańszą siłą gotującą i jak piszą jest też na 230V.

Edytuję bo zapomniałem napisać,że wszystko jest z jednego worka i wszystko się psuje,ale żadna firma nie jest ani na szczycie,ani na straconej pozycji.Na przykład z tego co pamiętam silniki do wszystkich okapów robią 2-3 firmy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indukcje podłączasz normalnie na 230V ma mniejszy pobór energii niż ceramika. Mastercook to wielka lipa tak samo jak Amica. Bosch jednorazówka ceny części po gwarancji powalają podobnie jak w Electroluxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc to morszczyzna jest skomplikowana hehe. Wydawałoby sie ze to tylko kuchnia a tu tyle wyborow

Zanim zaczalem ten watek myslalem o elektrolux bo takie sprzety mam. Fajna amica widzialem co polecaliscie piekarnik. dzieki za pomoc. Mam Nadzieje ze dobrze wybiorę. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli na nastepny zlot ciasto pieczesz Ty?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej materii królowa może być tylko jedna :) Debora


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.