Skocz do zawartości
centka

Interpretacja wyników

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Adamo79 napisał:

Tak jak Maciek radzi ...Dołożyłbym absolwent na si i zwiększył podmiany.

Dziś sobota to absolwent wskazany :)

 

Ja dołożę tylko tyle, kup babkę do kopania w piasku. Będzie mieliła ten piach i będzie czyściej, kilka nassariusów do grzebania w piasku. Do czyszczenia skał to polecam ze 2 sztuki Astralium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Dziś sobota to absolwent wskazany :)

 

Ja dołożę tylko tyle, kup babkę do kopania w piasku. Będzie mieliła ten piach i będzie czyściej, kilka nassariusów do grzebania w piasku. Do czyszczenia skał to polecam ze 2 sztuki Astralium .

Haaa..co racja to racja....:wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żelazo też jest na 0 w teście. A żelazo jest ważne z punktu widzenia fotosyntezy. Do tego korale w odcieniach zieleni potrzebują więcej żelaza.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wyniki z dzisiaj :/. Do akwarium nic nie wlewałem- ubyło krzemu, przybyło jodu i żelaza.

Wkleił bym te wyniki tak aby były widoczne na stronie, ale nie umiem

 

Results_2018_04_09_5004.compressed-min.pdf

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry jakby OK. A jak sytuacja w zbiorniku?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zbiorniku niby nie jest źle. Nie licząc tego ze kolory SPS mnie nie satysfakcjonują. PO4 wyszło wysokie ale 5 min przed pobraniem wody wrzuciłem 2 kostki dla rybek może to trochę zawyżyło


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, centka napisał:

PO4 wyszło wysokie ale 5 min przed pobraniem wody wrzuciłem 2 kostki dla rybek może to trochę zawyżyło

Bartku wyniki są bardzo zbliżone do poprzednich ale co tak się uczepiłeś tego Po4 ...wynik 0,04 czy teraz 0,05 to nie jakaś tragedia(a powiedziała bym że prawie norma jak na większość młodych akwarium,tu jak się dobrze wczytasz na forum są problemy z wynikami typu 0,10-0,30  a ilu się nie przyznaje^_^ ja osobiście też mam podobnie 0,03-0,06 hanka

Co do Jodu ja mam z AF i proste dozowanie dodaję codziennie po 1 krop /100l x litry wynik prosty,powodzenia ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, centka napisał:

No w zbiorniku niby nie jest źle. Nie licząc tego ze kolory SPS mnie nie satysfakcjonują. PO4 wyszło wysokie ale 5 min przed pobraniem wody wrzuciłem 2 kostki dla rybek może to trochę zawyżyło

to ze P04 wyszło inne/wyższe  niż masz to przez to ze woda była troch długo w probówce pomiędzy wysłaniem a badaniem i w tym czasie nastąpiły zapewne jakieś procesy "gnilne" ,stad ta różnica  .U mnie zanim woda została zbadana minęło 9dni i PO4 miałem po badaniu na poziomie 0,34 gdzie faktycznie jest 0,02 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, niwre37 napisał:

to ze P04 wyszło inne/wyższe  niż masz to przez to ze woda była troch długo w probówce pomiędzy wysłaniem a badaniem i w tym czasie nastąpiły zapewne jakieś procesy "gnilne" ,stad ta różnica  .U mnie zanim woda została zbadana minęło 9dni i PO4 miałem po badaniu na poziomie 0,34 gdzie faktycznie jest 0,02 

No właśnie dobrze że to wspomniałeś,tez nie rozumię tego testy jak testy niby nie dużo kosztują lub aż tyle, a kolejna osoba jak Ty mowi o tylu dniach,to jest jakieś  niepoważne,jak takie wyniki potem mają być wiarygodne,sama jestem ciekaw też kupiłam test czekam na przesyłkę ze sklepu,wyśle kurierem zobaczymy za ile dni będzie robiony,jeśli podobnie jak u Ciebie to to nie ma kompletnego sensu robienia wiecej tego.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dobrze że to wspomniałeś,tez nie rozumię tego testy jak testy niby nie dużo kosztują lub aż tyle, a kolejna osoba jak Ty mowi o tylu dniach,to jest jakieś  niepoważne,jak takie wyniki potem mają być wiarygodne,sama jestem ciekaw też kupiłam test czekam na przesyłkę ze sklepu,wyśle kurierem zobaczymy za ile dni będzie robiony,jeśli podobnie jak u Ciebie to to nie ma kompletnego sensu robienia wiecej tego.
Tutaj akurat wina wynika z braku informacji poniewaz test wyslalem na adres ktory jest na kopercie do Nowego Sacza a firma jest kakis czas przeniesiona do Brzeska i przesylka sobie wedrowala po Polsce zanim dotarla do badania .niestety sprzedawca mnie nie poimformowal o zmianie adresu .druga sprawa to akurat ta wedrowka wypadla na swieta stad to opoznienie.Kolejne probka juz "szla? tylko 4dni ale mimo to i tak Po4 bylo wyzsze niz normalnie mam .Miedzy dwoma badaniami byl tydzien roznicy ,czyli bardzo niewiele lecz mimo to roznica miedzy tymi badaniami byla widoczna ... W kazym badz razie jestem mile zaskoczony ;) komunikacją pomiedzy klientem a Marinlab ,troche popisalem sobie z pracownikiem laboratorium odpowiedzi na maila dostawalem bardzo szybko .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pierwsze testy czekałem 5 dni, a na te drugie 4 (wyniki  miałem w piątek popołudniu ) Wydaje mi się że oni zawsze zbierają te próbki z całego tygodnia i badają je w piątki.

 


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, centka napisał:

Ja na pierwsze testy czekałem 5 dni, a na te drugie 4 (wyniki  miałem w piątek popołudniu ) Wydaje mi się że oni zawsze zbierają te próbki z całego tygodnia i badają je w piątki.

 

Badania są robione codziennie :)

Każda partia soli jest nadana na ICP przed pakowaniem więc urządzenie pracuje cały czas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że zrobisz sam test w domu,nalej do strzykawki 20ml wody z akwarium,zaklej wlot i zmierz Po4 teraz i zmierz za 48godz bez dostępu wody do powietrza,wynik będzie oszałamiający,dziś zrobię taki test podzielę się za dwa dni,tyle mniej wiecej jest min woda w fiolce zanim trafi do badania,oczywiście mówimy tylko o Po4


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i jestem ciekaw co dzieje się też z innymi pierwiastkami w tym czasie. Na forum był taki temat o testach ICP i wnioski były takie że nie ma sensu takich testów robić [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
No i jestem ciekaw co dzieje się też z innymi pierwiastkami w tym czasie. Na forum był taki temat o testach ICP i wnioski były takie że nie ma sensu takich testów robić [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Zawsze w Icp wychodzą mi po4. A na małej hance za nic powyżej 0 nie pokazuje.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2018 o 09:12, @Beti napisał:

Wystarczy że zrobisz sam test w domu,nalej do strzykawki 20ml wody z akwarium,zaklej wlot i zmierz Po4 teraz i zmierz za 48godz bez dostępu wody do powietrza,wynik będzie oszałamiający,dziś zrobię taki test podzielę się za dwa dni,tyle mniej wiecej jest min woda w fiolce zanim trafi do badania,oczywiście mówimy tylko o Po4

Właśnie zrobiłam test który sobie obiecałam nawet wcześniej jak po 48godz

Wiec tak 14.04 am10:00 po4 Hanka 0,04

Dzis 15.04 pm 21.45 po4 Hanka 0,28

Wiec o czym mowa w tych testach dotyczy tylko Po4 minęło 36godz wynik swietny:o


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Taki test żeby nył miarodajny. To w jednym czasie powinno być pobranych kilka próbek. Wtedy uniknąć można wielu rozbieżności. Bo nie wiadomo czy to jest jednorazowe przekroczenie o 7 razy czy stałe.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.