Skocz do zawartości
kasiazUK

Duncan - gdzie go umiejscowic

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba odpowiedni dzial zeby zadac pytanie. Sprawilam sobie pieknego jasno turkusowego Duncana. Poradzili zeby go umiejscowic w miejscu o slabym swietle i slabym przeplywie bo moze mu pourywac odnozki. I tu moje pytanie. Gdzie w akwarium jest maly przeplyw? U mnie tak wieke ze w kazdym miejscu ruch wody jest spory a nie chce mu zrobic krzywdy. Czy naprawde musi stac na dnie? Znalazlam fajne mieksce na skalce ale tam jest sporo swiatla i nie za duzo przeplywu. Czy to dobry pomysl? 

Na zdjeciu po lewej na skale jest fajna dziura na wklejenie podstawki.

4442FAC6-F3B8-4755-95E7-B940C36CD98D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia co to za color Duncan ?  Duncanopsammia Axifuga? przeważnie jest tak że po drugiej stronie od cyrkulatora za skałą jest w miarę cicho i spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie stoi w centralnym punkcie pod lampą, czyli tam gdzie jest najwięcej światła i jedyne co widzę to że ładnie rośnie i powiększa ilość "główek" więc światło nie ma tu raczej znaczenia. Natomiast tu gdzie stoi rzeczywiście nie ma silnej cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, fresz33 napisał:

U mnie stoi w centralnym punkcie pod lampą, czyli tam gdzie jest najwięcej światła i jedyne co widzę to że ładnie rośnie i powiększa ilość "główek" więc światło nie ma tu raczej znaczenia. Natomiast tu gdzie stoi rzeczywiście nie ma silnej cyrkulacji.

Czyli wnioskuje ze gdybym ja nisko przykleila do skaly gdzie jest swiatlo a nie wieje zbyt mocno to bedzie ok. Dziekuje

48 minut temu, Ura napisał:

nie mam pojęcia co to za color Duncan ?  Duncanopsammia Axifuga? przeważnie jest tak że po drugiej stronie od cyrkulatora za skałą jest w miarę cicho i spokojnie.

 

84601648-9119-4E19-BC4A-3C3677FB22E8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to ten :) mam tego koralowca w miejscu o słabym przepływie, ale światła jest tam trochę nie za wiele bo mam przykręcone lampy pod LPSy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam go w centralnej części zbiornika, świcie na niego dobrze i dmucha też nie słabo. Rośnie i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MaciejK napisał:

Ja mam go w centralnej części zbiornika, świcie na niego dobrze i dmucha też nie słabo. Rośnie i ma się dobrze.

Czyli postawic gdzie pasuje i obserwowac czy mu nic nie urywa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zacznij od miejsc średnio oświetlonych i ze średnią cyrkulacją i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MaciejK napisał:

najlepiej zacznij od miejsc średnio oświetlonych i ze średnią cyrkulacją i obserwuj.

Dziekowac kolego. A jeszcze tak poza tematem czy mozesz zerknac na moj ostatni wpis i powiedziec jak po polsku potocznie sie mowi o moich rybkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dunka od początku rośnie w dość silnym świetle, w miejscu z niezbyt silną cyrkulacją i ma się bardzo dobrze, w niecały rok z trzech główek zrobiło się kilkanaście, napewno lubi dokarmianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tutaj widać dunkę w silnym strumieniu ;) nie taki diabeł straszny jak go malują.




Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem duncansumia axifuga, bo już nie mam od ponad roku padła z powodu Brown Jelly to najlepiej rosła w miejscu z małym przepływem wody i raczej w miejscu w którym było trochę mniej światła. Miała ładne przyrosty i dość duże główki. W miejscu z większym przepływem nie chciała się w pełni otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoi na dnie, slabo oświetlony, w lekkim przepływie i nigdy nie strajkował. Mam go od jednej mordki, teraz ma ze 40. Ma fajne, duże głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zawsze stała z boku w słabszym świetle a w silnym prądzie. Ta ze zdjęcia to ta sama co na filmiku z mojego akwa który wstawił fresz331b4fba1cf3b61f0292df56d422f93796.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim. Do wczoraj myslalam ze ladnie sie otworzyl a tu niespodzianka. Dzis glowki a mam ich 4 sa ogromne. I do tego dajac papu rybkom capnela kawalek i do dzioba. Pierwszy raz na zywo widzialam o co chodzi z tym ze korale lapia pokarm z toni wodnej. 

Mam za to problem z Sacrophytonem. Od niedzieli czyli podmoanki wody sie obrazil. Goly jak swiety turecki i nawet jednej czulki nie wychyli. Moze to ze podnioslo sie to kH mu nie pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu sarcophyton zmienia skórę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dunca wygląda tak:

9yUcQ5O.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nik@ napisał:

Moja dunca wygląda tak:

9yUcQ5O.jpg

 

Piekne :wub:

3B1F3081-8DA7-49C7-9C98-AB9656AAFEA8.jpeg

0A7FAD47-5FF5-4107-98E2-3CE88347342A.jpeg

C169C893-99BD-42DC-9026-A8DC83562291.jpeg

5 godzin temu, maciej01 napisał:

A może po prostu sarcophyton zmienia skórę?

Ze jak? Tzn ze wylinke ma? Jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni jest skurczony i ma schowane polipy. Po tych kilku dniach zaczyna od niego odchodzić taka cienką skórka płatami. Jak wylinka będzie się kończyć to zacznie wystawiać polipy. Tak jest przynajmniej u mnie. Skórę zmieniają też lobophyton, sinularia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju ty to mi zawsze tylek ratujesz. Ja to juz sie martwilam ze mi koral fochem upada. Poczekam zobacze co bedzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W maju lub w czerwcu bo dokładnie nie pamiętam, a nigdzie nie zapisywałem mój sarcophyton będzie u mnie trzy lata i przez ten czas może zmieniał skórę z pięć razy, ale nieraz ma focha i potrafi się skurczyć, schować polipy na kilka godzin. Lobophyton i sinularie mam od września. Lobophyton i sinularia biała zmieniają skórę regularnie co około miesiąc, a sinularia zielona zmieniła dopiero raz pod koniec grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej szczepce Acany po lewej widac aiptasie? Jeśli tak, to zeskrob poza akwarium i psiknij wrzątkiem pozostale resztki ze strzykawki tak, żeby nie poparzyć korala. Szkoda żeby Ci się rozmnożyły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nik@ napisał:

Czy na tej szczepce Acany po lewej widac aiptasie? Jeśli tak, to zeskrob poza akwarium i psiknij wrzątkiem pozostale resztki ze strzykawki tak, żeby nie poparzyć korala. Szkoda żeby Ci się rozmnożyły. 

Tak to aiptasia niestety. Wlasnie nie wiedzialam czy grzebanie poza akwarium nie zaszkodzi koralowi ale tak zrobie. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowanie z wody zawsze zestresuje korala, ale jeśli wyjmiesz na minutę, zeby zeskrobać te aiptasie, to nic mu się nie stanie. Pomarudzi chwile i dojdzie do siebie. Są jednak tez korale i inne zwierzęta, których nie wolno nawet na moment wyjmować, ale acanthastrea nie należy do tych bardzo wrażliwych. Samaxwyjmowalam swoją. Moze wydzielić trochę śluzu po wyjęciu a po powrocie do akwarium bedzie jakiś czas zwinieta, ale po godzinie już powinna się otwierać. Możesz też zrobić tak, że wyjmiesz ją w miseczce już razem z wodą i zeskrobiesz nożem czy śrubokrętem pod wodą, jednak w ten sposób nie masz jak sparzyć miejsca po aiptasii, a moim zdaniem jest to konieczne. Zawsze jakaś reszta tkanki zostanie, a polanie jej wrzątkiem zmniejsza ryzyko, że odrośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Nik@ napewno dzis pogrzebie. Martwi mnie ten Sacrophyton. Juz 5 doba a on sie kurczy coraz bardziej. Zero polipowania a do tego wczoraj tak jakby mial pasek blekitny przebarwiony na kapeluszu indzis juz tego nie bylo. Skora z niego tez nie schodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.