Skocz do zawartości
jarlor

Rodzaj węża i łączenie z hydrauliką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy do łączenia pompy z hydrauliką stosować węże silionowe bez wzmocnienia czy wzmacniane (jest różnica w cenie)?

Zastanawiam się też czy do łączenia węża z hydrauliką wystarczy po prostu nasunąć na końce rurek wąż i dać zaciski (nad wodą)?

Pompa NewaJet 3000.

--

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna spokojnie bez wzmocnienia. Jedynie jeśli będziesz stosował zaciski to użyj koniecznie tych plastikowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziarabdg napisał:

Mozna spokojnie bez wzmocnienia. Jedynie jeśli będziesz stosował zaciski to użyj koniecznie tych plastikowych.

Kolega chyba zaczyn w temacie akwarystyki, jeśli zależy ci na ciszy to połączenie pompa hydraulika zrób sylikonem reszta bez znaczenia i również jeśli opaski nie mają kontaktu z wodą to stosuj metalowe śrubowe, a nie plastikowe opaski kablowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując można węże silikonowe bez wzmocnienia. W sumie jak patrzę na zstawy atywibracyjne Royal Exclusive to tam widać wąż bez wzmocnień.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boo12 napisał:

Kolega chyba zaczyn w temacie akwarystyki, jeśli zależy ci na ciszy to połączenie pompa hydraulika zrób sylikonem reszta bez znaczenia i również jeśli opaski nie mają kontaktu z wodą to stosuj metalowe śrubowe, a nie plastikowe opaski kablowe

Ja nawet te wystające poza wodę bym zastosował z plastiku bo z czasem te metalowe i tak mogą zacząć korodować w sumpie przez wilgoć,parowanie itp. A są specjalne zaciskowe idealne do tego ( nie mowie o zwykłych paskowych ). Jeśli chodzi o temat akwarystyki to mam dłuższe doświadczenie niż Ty :) Oczywiście nie wiem czy większe.... Z tego co widzę zakładałeś akwarium w czerwcu. 

Pozdrawiam

Edytowane przez dziarabdg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem słone zakładałem w czerwcu, ale tutaj nie o tym ja na swoich stalowych nie widzę śladu korozji dlatego polecam, @jarlor sylikonowe w założeniu są lepsze, bo są miękkie i nie przenoszą drgań, ale są sporo droższe od zwykłych wzmacnianych z marketów ja u siebie mam zwykłe ogrodnicze bo akwarium nie stoi w sypialni a wiatraki diuny i tak wszystko zagłuszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, boo12 napisał:

Owszem słone zakładałem w czerwcu, ale tutaj nie o tym ja na swoich stalowych nie widzę śladu korozji dlatego polecam, @jarlor sylikonowe w założeniu są lepsze, bo są miękkie i nie przenoszą drgań, ale są sporo droższe od zwykłych wzmacnianych z marketów ja u siebie mam zwykłe ogrodnicze bo akwarium nie stoi w sypialni a wiatraki diuny i tak wszystko zagłuszają

Z tego co widzę to koledze zakładającemu temat chodzi tez o oszczędność także zwykle zupełnie wystarcza. Ja nie polecam nic metalowego co może z czasem korodować (widziałem nawet cale stelaże które później trzeba wymieniać po kilku latach). Wiec zupełnie bez sensu robić coś co może z czasem przeszkadzać. Szczególnie ze nic nie przemawia za metalowymi. Zwykle zaciski plastikowe zupełnie wystarcza bo nie ma tam aż tak dużego ciśnienia. Wspomniałem ze zakładałeś akwarium w czerwcu bo zacytowałeś moja wypowiedz i napisałeś ze chyba zaczynam w temacie akwarystyki :)

Pozdrawiam

Edytowane przez dziarabdg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już rozwijasz tę kwestie to może się wytłumaczę, napisałeś koledze, że

19 godzin temu, dziarabdg napisał:

Mozna spokojnie bez wzmocnienia

trzeba gościowi przedstawić za i przeciw a nie od razu pchać go w najdroższe rozwiązanie skoro można wybrać, wysnułem może nazbyt pochpne wnioski patrząc na ilość postów, że dopiero co poskładałeś sprzęt i proponujesz mu podobne bądź takie same rozwiązania jak u siebie nie podpierając tego żadnym wytłumaczeniem, tylko krótko bierz i już   

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, boo12 napisał:

Jeśli już rozwijasz tę kwestie to może się wytłumaczę napisałeś koledze, że

trzeba gościowi przedstawić za i przeciw a nie od razu pchać go w najdroższe rozwiązanie skoro można wybrać, wysnułem może nazbyt pochpne wnioski patrząc na ilość postów, że dopiero co poskładałeś sprzęt i proponujesz mu podobne bądź takie same rozwiązania jak u siebie nie podpierając tego żadnym wytłumaczeniem, tylko krótko bierz i już   

Raczej jestem zwolennikiem czytania wypowiedzi innych niż udzielania się samemu. Szczególnie ze uważam ze jeszcze muszę się dużo nauczyć :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziarabdg daj jakieś namiary na te plastikowe opaski bo chętnie wymienię swoje, ale na takie nie trafiłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wąż morze być taki jak do destylatorów, trochę jest tego na popularnym serwisie aukcyjnym. (Ja mam i nie narzekam) jest miękki i trochę tańszy od tych dedykowanych do morszczyzny. Opaska z tworzywa , bądź stal nierdzewna symbol 1.4547, choć to drugie trochę kosztuje.
Pozdrawiam.
Paweł.



Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaski z linku powyżej są stosowane w citroenie, można popytać w sklepach motoryzacyjnych, trzymają idealnie. Metalowe raczej odradzam, nawet drogie akcesoria z nierdzewki do słonej wody pokrywają się wrzerami, co dopiero cienka opaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem wąż silikonowy taki jak w linku poniżej. Nie dawałem żadnych opasek. Trzyma się na pompie i na króćcu hydrauliki świetnie, nie idzie tego teraz przesunąć. '

https://jadwigamorska.pl/waz-silikonowy-do-pomp-obiegowych-36-28-4-mm-dl-10-cm-wysylka-24h.html


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czyli zakładam, że węże silionowe bez wzmocnienia (ścianka 3 mm) będą OK i nic nie "trzaśnie".

Jeszcze jest kwestia łączenia bez króćców (wąż na rurki). Najwyżej jak będzie coś nie tak, dokleję króćce.Pierwotnie chciałem zrobić całość na rurkach ale doszedłem do wniosku, że wtedy każdy ruch pompy (drgania) będzie się przenosić na resztę hydrauliki i zacząłem kombinować z kawałkiem węża. No chyba, że niepotrzebnie.

--

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doklej do rurek króćce obawiam się, że nawet sylikonowych nie naciągniesz prosto na rurę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miało być, tylko okazuje się, że króćce mają dość małą średnicę wewnętrzną. Króciec 25 ma chyba 16 w środku.

--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chcę się podłączyć pod pytanie może delikatnie odbiegając od tematu.

 

Poniżej fragment opisu pompy Jebao DCP 10000:

 

„Najważniejsze różnice pomiędzy pompami z serii DCT/DCS a DCP

- zastosowanie muf zamiast króćców przyłączeniowych. Pompy z serii DCP wklejamy bezpośrednio do hydrauliki PCV za pominięciem silikonowego węża.”

 

Czy producent tym rozwiązaniem się chwali czy żali? Co jest w końcu lepsze. Pominięcie króćców i węży silikonowych czy na odwrót?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

jak zastosujesz elastyczne połączenie to wyciszasz ewentualne wibracje itp., za to trudniej się wyciąga do czyszczenie, na sztywno dajesz złączkę i fajnie się rozkręca do czyszczenia, za to może przenosić wibrację na hydraulikę, takie jest moje zdanie na temat tych dwóch typów połączeń, ja stosuje elastyczne więc nie wiem jak jest z łączeniem na sztywno czy rzeczywiście jest wiecej hałasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie kupuj pomp 12 V albo 230V ze sterownikami. Sterowniki się psują. Lepsze są zwykłe pompy 240V, które zawsze pompują na max. Ich zaletą jest to że są proste i się nie psują. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, nanokaczor napisał:

Nie kupuj pomp 12 V albo 230V ze sterownikami. Sterowniki się psują. Lepsze są zwykłe pompy 240V, które zawsze pompują na max. Ich zaletą jest to że są proste i się nie psują

jebao serie dct czy dcp to 24V chyba nie ma pomp obiegowych 12V?

poza tym mam takie pompy od lat nigdy nie miałem awari, za to czuje się bezpieczniej jak mam urządzenia zasilane 24V w wodzie zamiast 230V

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ok pomyliłem się 24 V. 

Chcesz to ci oddam kilka pomp które mi się zepsuły. W tym mam nie tylko obiegówki ale też cyrkulacyjne. To jest psujące się ścierwo. Do teogo to jest trochę denerwujące jak ci się zepsuje pompa na głównym obiegu do którego masz wpięte n-zbiorników na których jest między innymi 1000 krewetek o wartości takiej jak wieeeele takich pomp. Ale te 240 V bez sterowników działają bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, nanokaczor napisał:

Ok pomyliłem się 24 V. 

Chcesz to ci oddam kilka pomp które mi się zepsuły. W tym mam nie tylko obiegówki ale też cyrkulacyjne. To jest psujące się ścierwo. Do teogo to jest trochę denerwujące jak ci się zepsuje pompa na głównym obiegu do którego masz wpięte n-zbiorników na których jest między innymi 1000 krewetek o wartości takiej jak wieeeele takich pomp. Ale te 240 V bez sterowników działają bez problemu. 

nie dzięki mam swoje od kilku lat działają świetnie, widocznie masz mega pecha, a ja mega farta :), wszystko się psuje nie obarczał bym rozwiązania na 24V juz prędzej możesz obwiniać producenta że lipę wypuścił, ja stawiam bardziej na bezpieczeństwo, mam wszystkie pompy i obiegowe i cyrkulacyjne od Jebao na 24V i wszystko działa, jedyna rzecz na 230V to grzałka ale jak by wyszla na 24V to bym wymienił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.