Skocz do zawartości
Engell1

Echidna Nebulosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem ok. tydzień temu murenę i trochę głupio pytać po fakcie ale czy ona może atakować rękę jak się np. czyści akwarium ?

Na reeflex jest napisane, że są one "jadowite"  . . . czy istnieje ryzyko dla właściciela akwarium.

Na razie murena nie jest zbyt duża , ok 15 cm ale co będzie jak urośnie.

Wczoraj pierwszy raz ją karmiłem i byłem troche przerażony jak się rzuciła i rozszarpała stynkę :(


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem gymnothorax tile inna ,ale jednak dalej murena :D atakowała ręce, miała 25 cm a ugryzienie  strasznie się babrało.


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz wkladasz lapki do akwa to daj jej sie chwilke oswoic tzn. Podleci do reki i  powacha czy to nie zarelko. Ale ugryzienie z reguly jest delikatnie nie przebiła mi nigdy skóry. Gorzej jak bedziesz grzebal a Ci wtedy wejdzie pod rekaw jak mi kiedys  wtedy jest ciekawie. :P


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mnie nie stresujcie :) Jeszcze się nie odważyłem . . . A czy jak używam rękawiczek jednorazowych z PE to one coś dają ? 


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj sie wsadz piesc do wody i niech powacha potem bedzie Cie traktowac neutralnie. 


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.