Skocz do zawartości
chabov

Produkty kz przy braku pełnej metody zeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że chciałbym choć delikatnie poprawić kolory moich spsów a kończą mi się produkty różnych firm (reeflowers b i f color, reefbooster i Coral vits od probidio) chciałbym przejść na produkty kz.

Nie mam pełnej metody zeo, jak juz wspominałem w temacie. 

Za no3 (0,20) i po4 (0,03) odpowiada odpieniacz, dsb i refugium.

Od czego zacząć? Czego i ile lać? Czy to w ogóle ma sens? Ktoś tak praktykuje?

 

Instrukcja od kz jest to fakt ale ja już chyba dawno się pogubiłem w tym.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez chabov (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam B-balance , Xtra i kaliumjodid fluor conzentrat.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść niebieskie buteleczki, szkoda kasy, przy Twoim zbiorniku na sto procent nie pomoże, już na starcie DSB/refugium to wyklucza, wiesz kiedy suplementujesz dla refugium, a kiedy  dla korali?   Zresztą DSB+refugium przy akroporach to pomyłka,  wcześniej czy później jest to proszenie się o kłopoty, wśród mniej doświadczonych akwarystów ta metoda powinna być stanowczo zabroniona. Jeżeli się nie zrazisz i zdobędziesz doświadczenie w hodowli i wybarwianiu akropor, to zrozumiesz o czym mówię, także zrozumiesz dlaczego wyjadacze od sps-ów tej metody nie tolerują. 

Jeżeli chcesz mieć ładne kolory, zastosuj się stricte to guide ZEOvit, ale wcześniej wejdź na forum ZEOvit i poczytaj coś o charakterystyce tej metody. Suplementacja KZ-towymi preparatami da pożądane efekty wraz z dotrzymaniem ścisłej zależności między ULNS i odpowiednich dawek poszczególnych preparatów, a to niełatwa sztuka, której nielicznym, i z bardzo dużym doświadczeniem się udało. 

 


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał podziwiam Twoją cierpliwość w tłumaczeniu „ o co tutaj chodzi”. Ja proponuję koledze Chabov napisać, którego fragmentu instrukcji KZ nie rozumie lub pogubił się  i postaram się „przetłumaczyć” to na „nasze”. Z drugiej strony ja już rok wprowadzam zeo u siebie i jeszcze jakiś spektakularnych efektów nie osiągnąłem. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, chabov napisał:

Witam

Jako, że chciałbym choć delikatnie poprawić kolory moich spsów a kończą mi się produkty różnych firm (reeflowers b i f color, reefbooster i Coral vits od probidio) chciałbym przejść na produkty kz.

Nie mam pełnej metody zeo, jak juz wspominałem w temacie. 

Za no3 (0,20) i po4 (0,03) odpowiada odpieniacz, dsb i refugium.

Od czego zacząć? Czego i ile lać? Czy to w ogóle ma sens? Ktoś tak praktykuje?

 

Instrukcja od kz jest to fakt ale ja już chyba dawno się pogubiłem w tym.

 

Pozdrawiam

 

Co do produktów KZ to są naprawde fajne produkty i mocno skoncentrowane, spokojnie część z nich można stosować bez stosowania metody Zeovitowej opartej na Zeolicie. Trzeba to robić po prostu świadomie, i dobrać sobie produkty są pokarmy które można stosować niezależnie od metody takie jak Coral Vitalizer oraz Sponge Power, czy też granulat dla ryb bo też jest w palecie produktów. Dodatkowo Można stosować aminokwasy które są bardzo dobre - np LPS aminoacid concentrate, pod obsadę LPS i miękkie oraz Aminoacid Concentrate pod SPS, z produktów do walki z cyjanobakteriami to można dodawać Coral Snow plus - wiąże Po4, warunek to bardzo wydajny odpieniacz, oraz bakterie przeciw cyjano - Cyjano cleen - sprawdza się bardzo dobrze. Fajne są też bakterie Bio mate - do usuwania złogów detrytusu i czyszczenia skały/siporaxu - u mnie się sprawdzają, siporax czysty, mało mułu w piachu ( ale mam też sporo zwierzaków kopiących piasek ) 

Mikro też można dodawać - Iron Concentrate,  Calium Jod Fluor concentrate - po prostu trzeba wiedzieć czego brakuje w baniaku i to dodawać, są wydajne te preparaty trzeba uważać by nie przesadzić z dawkami, tak jak wspomniał @Peniek jest też B-Ballance oraz Pohls Extra, ale tych nie stosowałem to nie wiem nawet co zawierają :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda prowadzę zbiornik na zeo ale też jestem zdania że pewne preparaty można stosować też w innych metodach. Sponge power jest co prawda pokarmem dla filtratorów ale też podkręca kolor żółty, amino acid concentrate jak dla mnie rewelacja, pierogyra po tym wygląda jak balony na sznurkach.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam B-balance , Xtra i kaliumjodid fluor conzentrat.

Czesc

Czesto widze, ze polecany jest b-balance. Z czego to wynika i czemu nie jest tez polecany a-balance?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-balance nie bylo jak prowadzilem baniak z sps,ami.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.