Skocz do zawartości
Ibuk

Ukwiał Cribrinopsis Crassa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... mam problem z tym maluchem Ukwiał Cribrinopsis Crassa , a mianowicie na początku wow jaki ładny jak był 1 potem jeszcze większe wow bo się podzielił na 2 ....a teraz jest wow ale masakra mam ich ze 30 + w 64 L. Mam tez ukwiał quadricolor i z nim nie mam najmniejszych problemów . I teraz jest moje pytanie ...W jaki sposób mogę łatwo i bezboleśnie pościągać te maluchy ze skały tak by ich nie uszkodzić? Mechaniczny sposób odpada bo maluchy szybko się chowają w szczelinach skał i nie mam możliwości ich wyciągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ustaw cyrkulator niech dmucha nie nie - powinny ruszyć poszukać lepszych warunków - wtedy najłatwiej odłowić/odkleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój crassa jak się wkleił w jedną miejscówkę to żaden wiatr go nie rusza, niech podrosną i na giełdę wtedy, jeśli maluchy się tak dzielą to parametry im nie pasują  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Swego czasu tak wyglądał mój "turbocrassa" :) łaził po zbiorniku i zaparkował na ślimaku :P gapowiczowi się wycieczki zachciało

TurboCrassa.thumb.JPG.83a2481ed26c5e78ef485702f38a47d8.JPG

5 minut temu, boo12 napisał:

 jeśli maluchy się tak dzielą to parametry im nie pasują  

fakt - coś musi być nie tak skoro dzielą się "jak głupie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry u mnie są w normie czerwony ukwiał mam ponad 1.5 roku i tylko raz sie podzielił gdzie czekałem aż skończy i od razu złapany, a te maluchy wymkneły sie spod kontroli. Słyszałem że lód lub zmrożony przedmiot skutecznie działa na odczepienie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś, że mechanicznie nie dasz rady a lód właśnie taki jest. Szczoteczka do zębów, i smyrać po stopie albo przymrozić kostką lodu z RO wcześniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Mam problem z ukwiałem cribrinopsis crassa. Mam go od kilku miesięcy.

Niestety w tej chwili ma bardzo krótkie odnogi/polipy, ogólnie jest mały. Wcale nie rośnie.

Nigdzie się nie przemieszcza.

 

Nie wiem ci może być tego przyczyna. Karmie go krewetką koktajlowa kilka razy w tyg, oraz do wody podaje fitoplankton i jbl coral fluid ale nie widzę żadnej poprawy.

 

Lampa razor nano 60w, świece mniej więcej na 70procent.

 

Podmiany co tydzień 10 procent sól Blue treasure

 

Akwarium 70l

Po4 test saliferta lekko zabarwiony, myśle ze wynik między 0,03 a 0,1

Kh 7,5

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

9bfcb7239f06ef929e4600e1dda243d6.jpg997fbc0ee5a4d4361a32a309ee1af282.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Olaf Nowicki napisał:

Lampa razor nano 60w, świece mniej więcej na 70procent.

w środę pisałeś 75-80% :) a ja radziłem " spróbuj podkręcić lampę o 5-10%  i zobacz co będzie "

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak [emoji6], kanał niebieski idzie cały czas na 100 procent (30w) drugi kanał (biały ) podkręcałem z 40 procent na 60 procent. Wczoraj tez dostał większa porcje jedzenia. Wciągnął. Dzisiaj jak narazie nie widzę żadnej różnicy[emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Olaf Nowicki napisał:

 Dzisiaj jak narazie nie widzę żadnej różnicyemoji6.png

bo jak jest najedzony to ze 2-3 dni trzeba odczekać aż strawi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.