Skocz do zawartości
@Pawel

Ktora lampa Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2018 o 21:09, Daniell napisał:

Sól 1,025 mierzona spławikiem i tym ,,pseudo elektrycznym

Tym to se możesz mierzyć wino czy coś tam. Kup porządny Refraktometr i kalibruj go często, możesz mieć (wg. mnie na pewno masz) złe zasolenie. Zasolenie to podstawa wszystkich podstaw a Ty to olewasz totalnie.. Dla sps 1.026.

W dniu 27.08.2018 o 21:09, Daniell napisał:

Na + - 800 litrów mam za słabą pompę bo maxgyre 250 ale mam koniki i małe rybki więc to dlatego. Ale jak by to była kwestia przepływu wody to Acropory by leciały od spodu a nie że traciły kolor czy brązowiały.

Koniki i małe rybki przełóż do innego akwa. Sps i koniki nie ma prawa bytu. Acropory potrzebują konkretnego bujania, choćby dlatego żeby substancje odżywcze mogły przecisnąć się przez tkankę koralowca. Musi być mocną cyrkulacja a Ty ledwo chuchasz..

 

W dniu 27.08.2018 o 12:35, Daniell napisał:

Proszę osoby posiadające ledy Pacyfic Sun  jak macie jakieś konstruktywne uwagi o pomoc i sugestie oparte o Wasze doswiadczenie.

Więc ja posiadam lampę PS i świecę 450W led na 95% i 4x54W T5 na akwarium 360L a u Ciebie w akwarium ciemno jak za przeproszeniem w :mooning

Acropory potrzebują:

Mocnego światła 

Mocnej cyrkulacji 

No3 i po4 bliskie zero (nie 10)

Podsumowując, wcale się nie dziwię że to akwarium tak wygląda ponieważ popelniasz mnóstwo podstawowych błędów.

Całe papu i produkty które lejesz idą w odpieniacz i/lub zostają e wdodzie podnosząc nutreity ponieważ korale nie mają szans przy tak słabej cyrkulacji zaabsorwować ich.

Zapodaj program bali, dołóź T5, podkręć moc tylko stopniowo. Wywal koniki do refugium. Zwiększ cyrkulacje i to sporo, nie lej na razie specyfików i tyle z mojej strony.

PS dla acropor te 2W na litr było by dobrze.

Pozd

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

cieżko powiedzieć  od 3 tyg. prawie nie widziałem akwarium bo jestem na urlopie.

Ale to ma swoje plusy bo będę mógł ,,świeżym” okiem spojżeć na akwarium w tedy napisze jak to wygląda. Ale będąc teraz w Australii patrząc na rafę jakie tam słońce bije z nieba i to co też ,,baba” w lokalnym sklepie mówiła jak to korale rosną szybko itp. raczej dopatruje się problemu w złym święte w sensie jakości a nie mocy.

Bądź co bądź jak z urlopu wroce dodam jeszcze  2x t5 80W

Cześć,

 

nie wiem czy się obrazić czy podziękować za opinie.

Trochę się z irytowałam tą wypowiedzią że w akwarium  jest ciemno jak w d... co by wskazywało  że dopiero co akwarium mam założone i nic nie wiem o koralach.  

Ale że jestem facet nie obrażam się więc do rzeczy:

 

Lampa została przykręcona bo jak świeciła na 100% to po przepalała korale.

Aktualne ustawienia lampy czyli moc 60% i redukowanie koloru czerwonego i pomarańczowego do 40% odbyło się po rozmowie z właścicielem firmy Pacifi Sun.

 

Naprawdę chciałbym wierzyć w to że podkręcenie lampy na 100% rozwiąże problem ale tak nie jest.

 

Kolejna rzecz to walczę z poziomem azotu chociaż rozmawiałem ostatnio z facetem co mam azot na poziomie 20 a korale wyglądają jak przyslowiowiwowe cukiereczki.

 

Podsumowując jak by rozwiązaniem na całe zło w akwarium Morskim było mocne światło i azot na poziomie 0, to by każdy miał akwarium morskie a taki portal jak ten by nie miał prawa bytu :)

 

Tak jak pisałem post wcześniej po aktualnej obserwacji korali na żywo i rozmowie z ludźmi z Australii to kwestia jakości światła a nie mocy.

 

Napewno masz racje z T5 ze trzeba dołożyć bo nawet u producenta lamp Pacific Sun zauważyłem że tam gdzie ma w sklepie (Reef...) acropry ma ledy i T5 żeby rosły i wyglądały.

 

Sluszenie też zauważyłeś że jest program Bali w tych lampach tylko tak zacznijmy od początku czyli od tego co napisalem wcześniej. 

Wybrałem lampe za 7 tys. żeby mieć ładne akwarium i oszczędzić na prądzie.

Wiec jak mam ustawić lampe na biogram bali który może pomoże może nie i świecić z tego co pamietam przez około 12 godzin plus w nocy w zależności od fazy księżyca - czyli tak jak na balii to powiem tylko tak skórka za wyprawkę z tymi ledami.

Jak się wszystko skalkuluje.

 

Wiesz mi chciałbym być w błędzie ale coś czuje że jeszcze poczekam 6 miesięcy i sprzedam to G..... i kupię sobie zwykłą HQi z T5 bo to  na jedno z kasą wyjdzie jeżeli chodzi o wydatki itp. ewentualnie samą  T5 lampe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Daniell napisał:

Cześć,

cieżko powiedzieć  od 3 tyg. prawie nie widziałem akwarium bo jestem na urlopie.

Ale to ma swoje plusy bo będę mógł ,,świeżym” okiem spojżeć na akwarium w tedy napisze jak to wygląda. Ale będąc teraz w Australii patrząc na rafę jakie tam słońce bije z nieba i to co też ,,baba” w lokalnym sklepie mówiła jak to korale rosną szybko itp. raczej dopatruje się problemu w złym święte w sensie jakości a nie mocy.

Bądź co bądź jak z urlopu wroce dodam jeszcze  2x t5 80W

Cześć,

 

nie wiem czy się obrazić czy podziękować za opinie.

Trochę się z irytowałam tą wypowiedzią że w akwarium  jest ciemno jak w d... co by wskazywało  że dopiero co akwarium mam założone i nic nie wiem o koralach.  

Ale że jestem facet nie obrażam się więc do rzeczy:

 

Lampa została przykręcona bo jak świeciła na 100% to po przepalała korale.

Aktualne ustawienia lampy czyli moc 60% i redukowanie koloru czerwonego i pomarańczowego do 40% odbyło się po rozmowie z właścicielem firmy Pacifi Sun.

 

Naprawdę chciałbym wierzyć w to że podkręcenie lampy na 100% rozwiąże problem ale tak nie jest.

 

Kolejna rzecz to walczę z poziomem azotu chociaż rozmawiałem ostatnio z facetem co mam azot na poziomie 20 a korale wyglądają jak przyslowiowiwowe cukiereczki.

 

Podsumowując jak by rozwiązaniem na całe zło w akwarium Morskim było mocne światło i azot na poziomie 0, to by każdy miał akwarium morskie a taki portal jak ten by nie miał prawa bytu :)

 

Tak jak pisałem post wcześniej po aktualnej obserwacji korali na żywo i rozmowie z ludźmi z Australii to kwestia jakości światła a nie mocy.

 

Napewno masz racje z T5 ze trzeba dołożyć bo nawet u producenta lamp Pacific Sun zauważyłem że tam gdzie ma w sklepie (Reef...) acropry ma ledy i T5 żeby rosły i wyglądały.

 

Sluszenie też zauważyłeś że jest program Bali w tych lampach tylko tak zacznijmy od początku czyli od tego co napisalem wcześniej. 

Wybrałem lampe za 7 tys. żeby mieć ładne akwarium i oszczędzić na prądzie.

Wiec jak mam ustawić lampe na biogram bali który może pomoże może nie i świecić z tego co pamietam przez około 12 godzin plus w nocy w zależności od fazy księżyca - czyli tak jak na balii to powiem tylko tak skórka za wyprawkę z tymi ledami.

Jak się wszystko skalkuluje.

 

Wiesz mi chciałbym być w błędzie ale coś czuje że jeszcze poczekam 6 miesięcy i sprzedam to G..... i kupię sobie zwykłą HQi z T5 bo to  na jedno z kasą wyjdzie jeżeli chodzi o wydatki itp. ewentualnie samą  T5 lampe.

Hehe no widzę że jednak jesteś mądrzejszy ode mnie.. Tylko jedno mam ale spójrz na moje akwarium a potem na swoje, mam podobną lampę i podobny wiek akwarium

Nie chce być wredny (choć pewnie jestem) chciałem ci tylko pomóc, moje wywód masz potwierdzony dowodami w postaci mojego zbiornika, zrobisz jak uważasz Twoje akwarium, każdy inny morszczak z krwi i kości powie Ci to samo, że potrzebne jest kilka zmian o których pisałem i będzie dobrze..

 

Teraz, Moljzesz napisał:

Podsumowując jak by rozwiązaniem na całe zło w akwarium Morskim było mocne światło i azot na poziomie 0, to by każdy miał akwarium morskie a taki portal jak ten by nie miał prawa bytu

Zapomniałeś o cyrkulacji ;)

Tak to jest to rozwiązanie ale niestety nie zapewniłeś ani jednego z tych trzech czynników. I nie zapominajmy o zasoleniu..

Pozdrawiam 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium do połowy „jest w skałe” druga połowa to płaska przestrzeń i wystające korale wiec dmucha.

Zaoslenie sprawdzam ,,spławikiem” refelektometrem. 

Nie wiem co to poprostu twój styl bycia czy jak sam mówisz o sobie jesteś wredny ale takie teksty typu ,,masz w d*pie” itp są słabe zwłaszcza na faceta który ma ładne akwarium. 

 

Po mimo tych ,,smaczków” wypowiedzi, dziękuje za Twoje uwagi które na pewno wezmę pod uwagę. 

A tak na marginesie mam generalną prośbę na przyszłość żebyś nie oceniał czyjegoś akwarium w tak ostry sposób jak z kimś nie pogadasz i nie wypytasz co i jak robi bo oprócz tego co tu jest  napisane jeszcze jest pare innych rzeczy które składają się na całość prowadzonego akwarium. 

Oczywiscie zrobisz jak będzie uważał za słuszne. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Daniell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Refraktometr czy Spławik? Spławiki są słabe i sam się przejechałam na nich niestety, też wpompowałem kupę kasy a okazało się że Spławik oszukiwał i zasolenie było nie teges.. A trzeba było od razu dać stówkę za Refraktometr i tak się kończą właśnie te oszczędności, że tracisz dużo więcej na tym..

Sorry że tak ostro siostro :shocking ale głaskanie zazwyczaj nie działa ;) a jak wywołasz emocje to długo krążą po człowieku i kilka razy przemyśli sprawę..

Co do cyrkulacji to zapewne jakaś tam jest ale dla sps ona musi być silna.

 

Nie mówię że nic nie robisz przy akwarium czy coś poprostu acry potrzebują takich a nie innych warunków których u Ciebie nie ma dlatego jest problem, jak spełniasz wszystkie inne warunki (aminokwasy, mikroelementy, stałe Kh,ca,mg,K itd) a nie ma silnej  cyrkulacji/światła to i tak d*pa, kurde znowu ta d*pa  :o sorry.

Jeżeli wolisz te koniki i nie chcesz inwestować kasy to może wywal acry i wsadź Miękasy i lps nie potrzebują tak silnej cyrkulacji jak sps ani tak silnego/jakosciowego oświetlenia, może to będzie lepsze wyjście dla Ciebie?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie rozpoczętego postu powiem tylko tak, sprzedałem dziada :)

Ledom podziękuję do momentu nowej technologi która będzie na poziomie T5 a najlepiej HQI +T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2018 o 21:02, Daniell napisał:

Na zakończenie rozpoczętego postu powiem tylko tak, sprzedałem dziada :)

Ledom podziękuję do momentu nowej technologi która będzie na poziomie T5 a najlepiej HQI +T5

Cześć Daniell,

kupiłem lampę taką jak Ty miałeś Metis Hyperion R2 - czyli 3x150W i niestety muszę przyznać że w porównaniu do mojej poprzedniej lampy PS Metis 3x100W nie widać znaczącej różnicy w świeceniu.

Wiadomo że korale inaczej widzą niż my ludzie ale, po ciemku nic nie urośnie.

Dobrze, że wiedziałem co robię i wykonałem stelaż na dodatkowe 6szt T5 80W bo by było kiepsko ;-(

Po załączeniu wszystkiego na max'a czyli ponad 800-900W (570W LED) na akwarium~515L, 160x60x60cm

jest podobnie jak przy mojej poprzedniej innej lampie AF 10x80W- która też mnie nie do końca satysfakcjonowała.

Na zdjęciu lampa na programie Bali o godzinie 19 (aparat z telefonu Samsung S8)

Dodam, że obecna moc ponad 800W nie jest to jeszcze max. bo korale wcale nie grymaszą ;-)

Daniell jaką masz teraz lampę u siebie i jak sobie radzą zwierzęta?

 

 

 

 

 

Hyperion R2+T5.jpg

Edytowane przez papryk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja teraz poszedłem na bogato i mam lampę ATI LED-Powermodule 8x80 Watt T5 4x75 Watt LED 

Lampa bardzo fajna ale swoje kosztuje. 

A Pacyfic Sun polecam omijać szerokim łukiem i nie pisze tu tylko o lampie - a szkoda bo Polska firma dobrze jak by można było wspierać rodzimy przemysł, ale nie kosztem swojego portfela za błędy konstrukcyjne itp.itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Daniell

A obecną lampę skręcasz %, czy dajesz na max?

Bo chyba sam przyznasz, że po podliczeniu Wat obecnie masz dużo więcej niż do tej pory.

Bardzo podobnie jak u mnie, w okolicach 900W a u mnie na 500L to nie jest za dużo ;-)

W PS wcześniej pisałeś, że musiałeś ją skręcać %.

Wnioskuję, że to nie była wina nadmiaru mocy-lecz parametrów wody itp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały rzecz z tymi ledami jest taka że Tobie jest ciemno a korale są przepalone.

Generalnie lampe mam ustawioną na 30% 

Ledami tylko dopalam główne moje światło to T5 które jest na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.