Skocz do zawartości
boo12

Czy to bropsis

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o identyfikacjef85df6bcc6a6eebdad9749c3d558e781.jpg

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć po tym zdjęciu. Urwij kępkę, połóż na czymś białym i zrób zdjęcie. Wtedy będzie można szybko zidentyfikować.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak. Walczyłem 6 miesięcy z tym paskudztwem.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok brat aptekarz będziemy działać antybiotykiem

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No tak - innego sposobu niż antybiotyk lekarze przeważnie nie mają. Przeziębienie - antybiotyk, glony - antybiotyk,  rak - wycinanie, antybiotyk i modlitwa. 

Fajne glony. Mi tam się podobają i szczerze mówiąc sam hoduję podobne na scrubberze. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką skrobaczkę na grzebieniu ;)accd6573eb23845fc3ce8abee8f64f3d.jpg

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nanokaczor napisał:

Fajne glony. Mi tam się podobają i szczerze mówiąc sam hoduję podobne na scrubberze. 

gdyby to była taka sobie kępka dwie to bym zostawił bo faktycznie fajnie wygląda, ale niestety rozlazło się to po całym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej gdy już warunki się ustabilizują wpuścić małego pokolca? Strigosus lub Tominiensis? Będzie miał wyżerkę, a to są też piękne ryby. Rosną do 15-16cm więc powinno być dobrze jednej sztuce w takim akwarium. Po co od razu chemia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, core2a napisał:

Nie prościej gdy już warunki się ustabilizują wpuścić małego pokolca? Strigosus lub Tominiensis? Będzie miał wyżerkę, a to są też piękne ryby. Rosną do 15-16cm więc powinno być dobrze jednej sztuce w takim akwarium. Po co od razu chemia?

Niestety pokolce tego nie jadają ;) Mam u siebie 2 i żaden tego nie jada, tak samo jak Salarias.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias owszem tego nie ruszy. Wiem z doświadczenia że głodne pokolce zjedzą całą zieleninę chyba że są zestresowane lub za male. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zależy jaki gatunek. Na przykład żółtek nie rusza niektórych nitek. Wiem to bo u mnie ich nie jadł. Ale ja na pokolcach się nie znam... 

Tyle że moim zdaniem 300 litrów to trochę mało dla pokolca. Sam mam 2 zbiorniki po 800 litrów które mają dno 3 metry na metr i te ryby często pływają sobie w nich do okoła - i w takim zbiorniku to przynajmniej mogą się rozpędzić, tyle że zaraz muszą skręcać...

Mitraxy to jedzą, percnony, pustalniki, jezowce, ślimaki też trochę z tym pomagają.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podałem celowo gatunki które są mniejsze od pozostałych. Ja za to miałem hepatusa który zrobił porządek z bryopsis mimo wszystkich innych sposobów które nic nie zrobiły. Pewnie że mało na pokolca tylko mając te mniejsze do 15cm nie jest jeszcze tak źle choć to nie są małe ryby. 
gothmog w 200l ma 2 pokolcem kiedyś kogoś takiego by zlinczowali ;) w 1,5m pokolce też nie mają się gdzie rozpędzić niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, core2a napisał:

Dlatego podałem celowo gatunki które są mniejsze od pozostałych. Ja za to miałem hepatusa który zrobił porządek z bryopsis mimo wszystkich innych sposobów które nic nie zrobiły. Pewnie że mało na pokolca tylko mając te mniejsze do 15cm nie jest jeszcze tak źle choć to nie są małe ryby. 
gothmog w 200l ma 2 pokolcem kiedyś kogoś takiego by zlinczowali ;) w 1,5m pokolce też nie mają się gdzie rozpędzić niestety. 

Tylko moje pokolce maja 5 cm i zamierzam je sprzedać za jakies pół roku.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centropyga flavicauda to zjada ,przynajmniej u mnie to wyżarła do zera ,żółtek jak był głodny to tez czasami skubał .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.