Skocz do zawartości
Grzegorz95

Początki z akwarystyka morską

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie odnosnie dojrzewania takiego zbiornika zdaje sobie sprawę że dojrzewa i łapie równowagę bardzo długo ale mniej więcej po jakim czasie można myśleć o wprowadzeniu korali? 2 miesiące? 3 miesiące? Wiem że dopiero wtedy kiedy parametry będą stabilne. Ale na początku strasznie skaczą i chodzi mi ile trwaja te załamania równowagi. 

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz robić pomiary cyklu azotowego i fosforanów. Nie da się tego określić. Można powiedzieć, że od dwóch tygodni do kliku miesięcy. Wszystko zależy od wyników testów wody oraz na podstawie wyników na jakim etapie jest zbiornik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli nic tylko kontrolować parametry kiedy się unormuja i nie będą skakać. 

8 godzin temu, maciej01 napisał:

Czytałem już też artykuły tego gościa. Ale akurat na ten nie trafiłem hehe. Na razie bardzo wam dziękuję za rady jeżeli coś mi się przypomni czego jeszcze nie jestem pewien to będę pytał. Mam nadzieję że z mojego zbiornika nie będzie porażki i wyjdzie całkiem przyzwoicie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze wieloszczety jak się orientuję odgrywają ważna rolę przy dojrzewaniu zbiornika. Bo żywią się tym "syfem" który zalega w akwariumie tak? Bo na mojej skalę może trafiłem 2 a może to był jeden ten sam nie wiem ale sporo ich wypadło martwych ze skały. Nie wiem czy można też takie stworzonka dokupić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Powiedzcie mi jeszcze wieloszczety jak się orientuję odgrywają ważna rolę przy dojrzewaniu zbiornika. Bo żywią się tym "syfem" który zalega w akwariumie tak? Bo na mojej skalę może trafiłem 2 a może to był jeden ten sam nie wiem ale sporo ich wypadło martwych ze skały. Nie wiem czy można też takie stworzonka dokupić? 

O to się nie martw, jeszce będziesz zastawiał pułapki aby się ich pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej nasuneło się kolejne pytanie czy można przesadzić grzybki? Bo mi wyrosły że skały i mam 3 sztuki z tyłu akwarium. Jeżeli można to w jaki sposób się do tego zabrać aby ich nie uszkodzić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie glony mi wyskoczyły. Czy to coś poważnego? Wiem że Dino są brązowe? Jak na razie porosly mi piasek i skalę nie wiem jak z tym walczyć czy poczekać czy może to ściągnąć? 

IMG_20180304_182030-1190x1587.jpg

IMG_20180304_182038-1488x1984-744x992.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 1,5 tygodnia jak dobrze liczę, a ty ładujesz już tam korale. Mogą to być okrzemki albo dino lub jedno i drugie. Zrób lepsze zbliżenie. Akwarium musi dojrzeć i jeszcze nie jedno pojawi się. Na skale masz aiptasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Na piasku mogą być okrzemki lub dino. Nic nie rób samo przyszło, samo pójdzie. Widać zaczyna się dojrzewanie. Szkoda korali mogą nie przetrwać. Nic więcej nie dokładaj już do zbiornika, czekaj aż skończy dojrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, maciej01 napisał:

Akwarium ma 1,5 tygodnia jak dobrze liczę, a ty ładujesz już tam korale. Mogą to być okrzemki albo dino lub jedno i drugie. Zrób lepsze zbliżenie. Akwarium musi dojrzeć i jeszcze nie jedno pojawi się. Na skale masz aiptasie.

Kupiłem tylko jeden koral drugi dostałem od znajomego. Aiptasie? Ja byłem przekonany że to są jakieś grzybki ale dziwne to było że się poruszają. W internecie piszą że to szkodnik czy to prawda? Lepiej usunąć ze zbiornika? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze skały mi takie coś wyrosło pomożecie zidentyfikować? 

IMG_20180304_192255-1587x1190.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discosoma jakaś , za bardzo nie wydać kolorów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, kniaz0 napisał:

 za bardzo nie wydać kolorów 

widać

6754b04f181ba.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej rhodactis, a jak ma zielony pyszczek to ricordea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w każdym bądź razie jest to odmiana grzybka. A nie jakiś szkodnik? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Kupiłem tylko jeden koral drugi dostałem od znajomego. Aiptasie? Ja byłem przekonany że to są jakieś grzybki ale dziwne to było że się poruszają. W internecie piszą że to szkodnik czy to prawda? Lepiej usunąć ze zbiornika? 

 

Aiptasie lepiej nie dotykaj, jak dotkniesz to możesz mieć plagę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest jedna to narazie ale 100% będą się rozsiewać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, kniaz0 napisał:

Aiptasie lepiej nie dotykaj, jak dotkniesz to możesz mieć plagę tego.

ta - a jak nie dotknie to nie będzie plagi ?

jak najszybciej to trzeba exmitować / zwalczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kniaz0 napisał:

Aiptasie lepiej nie dotykaj, jak dotkniesz to możesz mieć plagę tego.

I tak będzie mieć plagę jak nie będzie nic robić. Jeśli możesz wyciągnąć tą skałkę z aiptasią to bajka, wystarczy potraktować miejsce z aiptasią jakimś kwasem ( kwasek cytrynowy lub ocet ) i powinno pomóc.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, andzior70 napisał:

I tak będzie mieć plagę jak nie będzie nic robić. Jeśli możesz wyciągnąć tą skałkę z aiptasią to bajka, wystarczy potraktować miejsce z aiptasią jakimś kwasem ( kwasek cytrynowy lub ocet ) i powinno pomóc.

Też można , ja u mnie się pozbyłem wstrzykując w sam pysk wrzątkiem małą igłą  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, domel302 napisał:

Jak jest jedna to narazie ale 100% będą się rozsiewać 

Problem w tym że mi wyrosły już 4 :/ mam dylemat teraz jak to eliminować skały bym nie chciał wyciągać muszę to przemyśleć jak najlepiej do tego podejsc

A Grzybek to na moje oko ricordea z tej strony co mi posłaliscie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.