Skocz do zawartości
Grzegorz95

Początki z akwarystyka morską

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie masz zasolenie takie 200% potwierdzone?

W dniu 28.10.2018 o 12:23, Grzegorz95 napisał:

Moja sól która dozuje ma zasolenie 1.024

Jesteś pewny?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

A jakie masz zasolenie takie 200% potwierdzone?

Jesteś pewny?

Producent AquaForest tak podaję jak mierzylem świeża solanke w pojemniku przy 25* spławik pokazał 1.024 

Tyle samo co teraz w zbiorniku

3 godziny temu, TMK napisał:

a ile litrów ma akwarium?

Akwarium 100 sump około 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie powinno wyjść 1675, ale  bład pomiaru, dokładnoś testu, amoże podmieniana miała nieco wyższe stężenie, albo wpier dolałeś a podtem odlałś z  baniaka.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób icp. Mi w testach wychodzi 1540 a icp 1390. I to dwoma testami. Wcześniej pamiętam że chciałeś podbić micro balingiem. Podwyższone macro są tego czkawką. Bez icp niewiele można się dowiedzieć po takich przejściach baniaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dla syna napisał:

Zrób icp. Mi w testach wychodzi 1540 a icp 1390. I to dwoma testami. Wcześniej pamiętam że chciałeś podbić micro balingiem. Podwyższone macro są tego czkawką. Bez icp niewiele można się dowiedzieć po takich przejściach baniaka. 

Człowiek ciągle się uczy hehe. 

Zrobię icp w przyszłym miesiącu. 

Muszę jeszcze sporo zmienić w akwarium. Korale ciągle maja marne przyrosty. A niektóre słabo się pompuja. 

W weekend jak czysciłem sump odkryłem rozpuszczone przez sól przyssawki z pompy... Tak że rozpuszczona guma lądowała w zbiorniku. Mam Jeszce złączki na spływ do sumpa ze stali nierdzewnej też mam zamiar to zmienić. Do sumpa zamiast bioballi chce wrzucić siporax. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Grzegorz95 napisał:

Od pewnego czasu utrzymuje mi się w akwarium wyższy poziom mg i ca. 

Przed podmiana wody mg wynosiło :1710

 Podmieniłem około 12 litrów woda zasoloną AquaForest reef salt. Z czego się orientuję ma ona mg na poziomie 1300 z czymś. 

Jakim cudem dzień po podmianie mg wynosi dalej 1710? 

Jest to możliwe? W czym jest problem ze te wartości nie lecą w dół jak powinny. Testy saliferta. 

Też mam AF RS i podobnie jak wiele innych osób mogę potwierdzić wysokie poziomy Mg. Przy 52,2 mS/cm (~1,0259 SG) w zależności od wiadra od 1625 do ponad 1700.

A skoro nie spada, to znaczy że nie ma konsumpcji. Zresztą przy tej obsadzie to zmiany może byłyby widoczne w ciągu tygodnia, a nie dnia. :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, premiero napisał:

Też mam AF RS i podobnie jak wiele innych osób mogę potwierdzić wysokie poziomy Mg. Przy 52,2 mS/cm (~1,0259 SG) w zależności od wiadra od 1625 do ponad 1700.

A skoro nie spada, to znaczy że nie ma konsumpcji. Zresztą przy tej obsadzie to zmiany może byłyby widoczne w ciągu tygodnia, a nie dnia. :)

Zmiany teoretycznie powinny być widoczne po podmianie skoro wlewalem solanke o mniejszym stężeniu mg. 

Nie ma konsumpcji czyli mam rozumieć że jest zbyt mało koralowcow? 

A czy na takim poziomie te parametry potrafią zaszkodzić obsadzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez jest stosunkowo bezpieczny i wysokie poziomy   sa bardzo często wprowadzane swiadomie np przeciw glonom


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grzegorz95 napisał:

Zmiany teoretycznie powinny być widoczne po podmianie skoro wlewalem solanke o mniejszym stężeniu mg. 

Nie ma konsumpcji czyli mam rozumieć że jest zbyt mało koralowcow? 

A czy na takim poziomie te parametry potrafią zaszkodzić obsadzie? 

Za mało konsumentów, albo konsumencie są, a nie korzystają, bo brakuje czegoś innego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, matroxpl napisał:

Za mało konsumentów, albo konsumencie są, a nie korzystają, bo brakuje czegoś innego :) 

No miałem problem z mikro. 

Przyszły miesiąc robię icp to się okaże co i jak. 

12 godzin temu, TMK napisał:

Magnez jest stosunkowo bezpieczny i wysokie poziomy   sa bardzo często wprowadzane swiadomie np przeciw glonom

Dobrze wiedzieć. Bo mnie to martwilo. Dzisiaj pozbylem się z baniaka żelastwa. 

Miałem złączki na splywie z komina prawdopodobnie jakiś stop ala nierdzewka. Tak samo grzebień miałem przyklejony do aluminiowych plaskowbikow a te były nasadzone na kant szyby. Przy splywie do komina. 

Teraz już wiem że to był błąd i wszystko zastapilem plastikiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ,ha ciekawe kiedy będziemy mierzyć w akwa plastik i zastępować go żelazem. Tak mi przyszło do głowy bo oprócz zanieczyszczenia torebkami, zakrętkami  pojawiaja się informacje o mikrozanieczyszczeniach  plasikiem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, TMK napisał:

Ha ,ha ciekawe kiedy będziemy mierzyć w akwa plastik i zastępować go żelazem. Tak mi przyszło do głowy bo oprócz zanieczyszczenia torebkami, zakrętkami  pojawiaja się informacje o mikrozanieczyszczeniach  plasikiem

Ale jak by nie było to plastik nie reaguje z wodą tak jak metal :D teraz będę spokojniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grzegorz95 napisał:

Ale jak by nie było to plastik nie reaguje z wodą tak jak metal :D teraz będę spokojniejszy. 

Wszystko reaguje z wodą i nie tylko. Ale czas rozkładu plastiku jest bardzo długi. I absorcja nie wpływa na skład chemiczny wody w widoczny sposób dla naszych zbiorników. Nawet szkło się utlenia, jeśli dobrze pamiętam to czas rozkładu wynosi ok 4 tyś lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2019 o 00:25, dla syna napisał:

 

Siema ponownie mam pytanie odnośnie korali czy 2 różno kolorowe briareum mogą być ustawione obok siebie?,  mam briareum brązowe z trochą zielonego oraz briareum fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje różne briareum  się nie parzą


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TMK napisał:

Moje różne briareum  się nie parzą

No ja też właśnie ustawiłem dwa obok siebie zobaczę co się będzie działo. Jeżeli tobie się nie patrzą to mi też nie powinny. Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2019 o 00:25, dla syna napisał:

 

Mam pytanie odnośnie tego testu icp czy na nim wyjdą Tez mikroelementy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Mam pytanie odnośnie tego testu icp czy na nim wyjdą Tez mikroelementy? 

Przede wszystkim mircoelementy. Poczytaj icp  http://korale.pl/aquaforest-test-icp-zestaw-1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.