Skocz do zawartości
Hoom

Proszę o identyfikacje błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem pare blazenkow koleś sie zarzekał ze to para tego samego gatunku , w co niestety wątpię bo są inaczej ubarwione . Zachowują sie bardzo zgodnie i w zachowaniu wyglądają jak para . I pytanie mam czy to ten sam gatunek a jezeli nie to czy mogę je oba trzymać w tym samym akwarium , czy jeden nie wykończy drugiego  . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie jest para tego samego gatunku.

Ale nie martwił bym się tym ,te rybki sie dogadują nawet czarne z pomarańczowymi,więc nic im nie będzie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 możesz trzymać, a czy się wykończą czy nie - żadnych gwarancji NIKT Ci nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za pare tego samego gatunku  koleś sie zarzekał ze to tylko różnica w ubarwieniu . Jutro pojadę do sklepu i zrobię zadymę 

Czy jeden to amphiprion percula ten czarnawy, a ten drugi to amphiprion ocellaris ?

zatrzymal bym je ale boje sie ze sie jeden wykończy drugiego z drugiej strony on pewnie ich nie będzie chciał z powrotem bo będzie sie bal ze mu jakaś chorobę przyniosę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Hoom napisał:

Czy jeden to amphiprion percula ten czarnawy, a ten drugi to amphiprion ocellaris ?

https://pl.reeflex.net/

wpisz w "szukajkę" i sobie porównaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .ktoś ma jutro wpierdziel . Jestem ciekawy co on na to jak powiem mu ze chce je oddać . Jeden rośnie większy od drugiego wiec później mogą być agresywne względem siebie .

grrrrr . Jestem zły na siebie 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Na przyszłość jak nie masz pewności to nie kupuj. Sam nie raz stałem w sklepie i weryfikowalem w necie ryby :) No niestety za małą mam wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zostawił - widać że zgodnie pływają i powinny dobrać się w parę. Szkoda przerzucać rybki w tą i z powrotem skoro niczego im nie brakuje a jak dla mnie to taka para nawet ciekawsza niż dwie identyczne rybki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek ma rację, też bym zostawiła.   Jak już dobrała się parka :) . Co do gatunku to  niestety nie można okreslić po ubarwieniu.   Przeważnie  percula ma ciemniejsze i grubsze czarne paski. Ale to przeważnie. Więc istnieje prawdopodobieństwo, że to dwa ocellarisy lub dwie percule. Ubarwienia są  naprawdę róznorodne i u percula i ocellaris.  A ponieważ przeważnie są one z róznych hodowli to częśto to mieszanki.  Zwykle można sprawdzić ale na martwej rybie- ilośc promieni w płetwie grzbietowej.

A nawet jak to małżeństwo mieszane to  dzieci z tego  jak najbardziej będą.  Ładne dzieci ;) .Wpisz w google hybryda ocellaris x percula. Samiec  nie będzie większy od samicy. 

Ale one poczuły ,że w końcu po tułaczkach, mają swój własny dom i Pana, który bedzie je karmił, dbał, a tu...

Oczywiście masz prawo oddać.  

No i często  jest tak ,że po zakupie błazny mają ospę , albo jakieś pasozyty, więc jak zdrowa i jedząca parka, to argument za pozostawiem

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oto mi chodziło . Dziękuje wam bardzo za pomoc . Bardzo mi sie one podobają i cieszę sie ze jest szansa ze sie dogadają . Zostawiam je sobie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 x ocellarisy i 1 x percula i nie ma między nimi problemu, percule dołożyłem ponad pól roku temu i jest większy od ocellarisów. Z twojego filmiku wygląda że masz ocellarisa i percula  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uściślajac temat to nikt Cię nie oszukał bo gatunek jest ten sam tylko odmiana inna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.