Skocz do zawartości
kierowca

opinie o AQUAFOREST LIFE BIO FIL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. czy ktos tego używa? jakies opinie? w internecie mało pisze na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1l w swoim 100l akwarium. Zero problemów. Bez barwienia wody, bez skoków parametrów, korale też zadowolone. Nie jest to jedyne złoże biologiczne bo mam też 6l siporaxu. Ale moim zdaniem warto wykorzystać bio fil zwłaszcza na starcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam cały czas w swoim akwarium. Dojrzewanie baniaka przebiegło bardzo spokojnie, bez jakiś wielkich ilości glonów i plag. W systemie mam około 1,2l tego medium w filtrze przepływowym. Najważniejszy jest przepływ wody na poziomie około 500l/h o ile dobrze pamiętam. Akwarium działa od listopada 2016r. Ostatnio robię przemeblowanie w koralowcach i nie podskoczył mi azot pow. 3ppm. Czyli działa dobrze, wspomagane od miesiąca siporaxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jaki czas zmieniacie/podmieniacie złoze. lepiej sprawdza sie w filtrze przepływowym czy woreczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana według producenta co 6 tygodni 10%, ale nie jest to konieczne. Ja nie podmieniam od 2 miesięcy, powiem szczerze nie widzę żadnych negatywnych oznak. W woreczku nie sprawdzałem więc nie wypowiem się o tym, ale w filtrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg producenta podmiana ma za zadanie odnowienie bakterii w zbiorniku. Ja tego nie robię, od czasu do czasu dodaję bio s. Azot i fosfor na zadowalajaco niskim poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również moczy się jakieś 5l w jednej z przegród sumpa. No3 nisko wiec działa prawidłowo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest ceramika czy gruz koralowy z bakteriami?


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strukturą przypomina kawałki pumeksu. Jest lekkie i bardzo porowate

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakładaniu akwarium tego użyłem ale nie zauważyłem aby coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Ja przy zakładaniu akwarium tego użyłem ale nie zauważyłem aby coś pomogło.

Pomogło? w czym?. To jest złoże biologiczne zasiedlone odpowiednimi szczepami bakterii. Tak jak siporax tylko odrazu ożywione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szutarek78 napisał:

Pomogło? w czym?. To jest złoże biologiczne zasiedlone odpowiednimi szczepami bakterii. Tak jak siporax tylko odrazu ożywione. 

W dojrzewaniu, bo o to w tym chodzi. Po to kupuje się coś z bakteriami aby szybciej załapała biologia. Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, elespero napisał:

W dojrzewaniu, bo o to w tym chodzi. Po to kupuje się coś z bakteriami aby szybciej załapała biologia. Czy się mylę?

Czego byś nie zrobił to i tak akwarium musi dojrzeć. Trwa to z reguły koło roku. Obecny mój zbiornik ma 6misiecy. Plag żadnych nie miałem. A mimo to do dojrzałego, stabilnego systemu jeszcze dużo mu brakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szutarek78 napisał:

Czego byś nie zrobił to i tak akwarium musi dojrzeć. Trwa to z reguły koło roku. Obecny mój zbiornik ma 6misiecy. Plag żadnych nie miałem. A mimo to do dojrzałego, stabilnego systemu jeszcze dużo mu brakuje. 

No tak, więc takie rzeczy według mnie są bez sensu.

Teraz gdy poznałem jak to działa, bo z początku myślałem że coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, elespero napisał:

No tak, więc takie rzeczy według mnie są bez sensu.

Teraz gdy poznałem jak to działa, bo z początku myślałem że coś pomoże.

Tak jak napisałem plag żadnych nie miałem może to dzięki life bo fill?? W każdym razie na pewno trzeba w systemie mieć złoże biologiczne. Moim zdaniem lepiej startować na tym niż na nowym wciągnięty z kartona siporaksie. Świeży siporax oddaje do wody gigantyczne ilości krzemu. W life bo fill nie ma tego problemu. Po za tym złoże jest już żywe. 

 

Piszesz że takie rzeczy są byś sensu. A na czym chcesz prowadzić akwarium? Na wodzie?. To się raczej nie uda. :) spróbuj wyciągnąć swój bio fill i zobaczysz co się stanie. 

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szutarek78 napisał:

Tak jak napisałem plag żadnych nie miałem może to dzięki life bo fill?? W każdym razie na pewno trzeba w systemie mieć złoże biologiczne. Moim zdaniem lepiej startować na tym niż na nowym wciągnięty z kartona siporaksie. Świeży siporax oddaje do wody gigantyczne ilości krzemu. W life bo fill nie ma tego problemu. Po za tym złoże jest już żywe. 

 

Piszesz że takie rzeczy są byś sensu. A na czym chcesz prowadzić akwarium? Na wodzie?. To się raczej nie uda. :) spróbuj wyciągnąć swój bio fill i zobaczysz co się stanie. 

 

Już wyciągłem, w akwarium jest tylko skała i DSB.

Ja przy starcie miałem kosmiczne plagi. 

Mi to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkowników tego złoża. Na ile te "kamyki" są podobne do tych:

 

kamyki.jpg


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do użytkowników tego złoża. Na ile te "kamyki" są podobne do tych:
 
kamyki.jpg.c4fbe70bbb76ab55d6a736e353f25220.jpg
Darek
Te 3 produkty wyglądają wizualnie identycznie.
Life Bio Fil i STILLA wyglądają tak, wizualnie na moje oko to te same kamienie.b671ee82a17f0cd4a6e72d70d81b405a.jpg64db0afe85143943f92b44d628f173ae.jpg27fd5f09522ddc2f65a259ed45dfb5a1.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi się rzuciło w oczy, że wizualnie są identyczne. Zaciekawiło mnie również to co napisał @szutarek78 że strukturą przypominają pumeks. Te kamyczki z mojego zdjęcia to pumeks akwarystyczny sprzedawany w cenie 50zl za 10l  i 6zl za 1l ;) ;) Nie będę robił reklamy, który sklep sami znajdziecie - choć sklep, który to sprzedaje jest tutaj sponsorem więc nie powinno być problemu. W słodkowodnym to złoże się sprawdza i wiem, że akwaryści słodkowodni używają go z powodzeniem. Obejrzałem filmik jak Debora wrzuca te kamyczki do wody, ten pumeks akwarystyczny tez tak charakterystycznie pyli na początku.

W sumie to przed chwilą przypadkowo trafiłem na wątek:

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, VDR napisał:

No właśnie tak mi się rzuciło w oczy, że wizualnie są identyczne. Zaciekawiło mnie również to co napisał @szutarek78 że strukturą przypominają pumeks. Te kamyczki z mojego zdjęcia to pumeks akwarystyczny sprzedawany w cenie 50zl za 10l  i 6zl za 1l ;) ;) Nie będę robił reklamy, który sklep sami znajdziecie - choć sklep, który to sprzedaje jest tutaj sponsorem więc nie powinno być problemu. W słodkowodnym to złoże się sprawdza i wiem, że akwaryści słodkowodni używają go z powodzeniem. Obejrzałem filmik jak Debora wrzuca te kamyczki do wody, ten pumeks akwarystyczny tez tak charakterystycznie pyli na początku.

W sumie to przed chwilą przypadkowo trafiłem na wątek:

 

 

Dokładnie tak, strukturą wszystkie te produkty przypominają "pumex" są bardzo lekkie, ważyłem i litr tych "kamieni" waży około 700 gram. Część z nich potrafi pływać w wodzie zanim nasiąknie wodą 

 

na żywo praktycznie nie do odróżnienia 

https://www.akwarystyczny24.pl/pumeks-akwarystyczny-pumix248482-1l--wklad-biologiczny-do-filtrow-p-1576.html 

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DarekB30 napisał:

Dokładnie tak, strukturą wszystkie te produkty przypominają "pumex" są bardzo lekkie, ważyłem i litr tych "kamieni" waży około 700 gram. Część z nich potrafi pływać w wodzie zanim nasiąknie wodą 

 

na żywo praktycznie nie do odróżnienia 

https://www.akwarystyczny24.pl/pumeks-akwarystyczny-pumix248482-1l--wklad-biologiczny-do-filtrow-p-1576.html 

Czyli różnią się w sumie "bardzo" ceną, ciekawe jak z właściwościami. Bo patrząc na ten pumix i jego cenę to 20 l nie jest jakimś ogromnym kosztem :)

 

Edit, w Life Bio Fil są zaszczepione bakterie, to ich przewaga.

Edytowane przez Edue (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pumex. Różni się od tego ogrodowego tym, że każdą partia jest przebadany pod względem oddawania niepożądanych związków do wody. Są to kamyki tylko te które są całkowicie nasiakliwe (zatapialne) jest to ok 50% całości  (resztę używamy do innych celów).  Następnie są poddawane procesowi zasiedlania wybranymi bakteriami nitryfikacyjnymi (ok 60dni) następnie po przebadaniu i sprawdzeniu ich właściwości przeznaczone do pakowania. Złoże to jest od razu aktywne biologicznie. Skraca to czas rozpoczęcia cyklu azotowego praktycznie do zera. 


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian07 - dzięki za odpowiedź. Akwarystyczny24 chwali się, że ich pumeks to też nie jest pumeks ogrodowy i jest specjalnie robiony pod ich zamówienie. Stąd też moje zaciekawienie samym medium filtracyjnym. Nie chodzi stricte o Wasz Life Bio Fil bo to zupełnie inny produkt w sensie finalnym ale o jego składową.

Macie jakieś badania odnośnie powierzchni czynnej dla takich złóż ? Jak to wygląda np. w stosunku do popularnego siporaxu -  czy innych substratów ? Jak oceniasz skuteczność tego rodzaju substratu ?

Swoją drogą nie planujecie sprzedawania półproduktu ? Czyli suchego niezasiedlonego bakteriami ?

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.