Skocz do zawartości
Gość

Projekt akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie ciekawi, jak oni to później serwisują :) Kiedyś mówili, ze biorą 20 centów od litra za serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej ciekawi ile muszą kosztować ich zbiorniki, biorąc pod uwagę wielkości ich firmy i koszty podniesione z utrzymaniem jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mają na umowach serwisantów po całych stanach, w odcinku specjalnym w ramach "nagrody" odnowili serwisantowi morskie akwarium. Na pewno nie mało kosztowało.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pirotechnic napisał:

Oni mają na umowach serwisantów po całych stanach, w odcinku specjalnym w ramach "nagrody" odnowili serwisantowi morskie akwarium. Na pewno nie mało kosztowało.

Widziałem z dwa dni temu ten odcinek :) niezłego kolosa mu postawili . Swoją droga trochę sobie zrobili antyreklamę tym jak pokazali akwarium ich serwisanta :o front akwarium to wyglądał masakra parę miesięcy nieczyszczona  nieczyszczona , gościu sprzęt z swojego akwarium wyciągał i u klientów instalował w razie awarii :D

Często oglądam jak nie przegapię ,ale jeszcze nigdy nie widziałem by zrobili akwarium rafowe z koralami ,żywą skałą , wszystko syntetyczne ,jakieś głupoty w wodzie ,od razu pełny zestaw ryb . Dziwne też jest to ,że większość projektów działa na zasadzie połączonych sprzętów rurami bez sumpa,no chyba,że mi się coś przewidziało :rolleyes:

Spotkał się ktoś z was z takim jednodniowym startem zbiornika fish onlu u nas? 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sumpy, pod akwarium zawsze montują hydraulikę a nawet rury do karmienia na zasadzie pneumatyki ?
Parę razy pokazywali, i było parę akwariów z żywymi koralowcami. Niestety większość na żywicach i plastikach bo to są głównie FO.
co do serwisanta, jakbyś całe dnie walczył u kogoś, swoje idzie zaniedbać. 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają odcinki że klienci zamawiają Akwaria z żywą rafą :)  mam na dysku chyba ze dwa jak takie akwaria robili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem z tym serwisantem ,że robota itd. Ale u nas wygląda taka sprawa tak ,że jak nie masz czasu to likwidujesz albo stawiasz mniejsze a tam nie :D gościu niema czasu 

to postawimy mu nowy zbiornik raz większy :D teraz na pewno będzie miał czas ;) 

No wiadomo ,że hydraulika jest pod szafką ,ale zauważyłem ,że często na zasadzie przepływu przez odpieniacz i inne rurami ,bez zanurzenia w wodzie .Ostatnio było w jakimś odcinku 

,bo pokazywali specjalny czujnik który wykrywał wodę w szafce w razie przecieku i wysyłał smsa na telefon. 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z glonami na sztucznych koralowcach?jak je czyszczą bez wyjmowania plastiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 6.03.2018 o 13:29, p@weł napisał:

A co z glonami na sztucznych koralowcach?jak je czyszczą bez wyjmowania plastiku?

szczotką "z kibla" ... serio :) - było w jakimś odcinku ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.