Skocz do zawartości
mrugi

Jebao DC2000 - awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

prawdopodobnie padła mi pompa od odpieniacza Coral Box D500 i o ile odpieniacz jest spoko to pompa pochodziła 21 miesięcy. 

Objawy rozpoczęły się od nieregularnej pracy. Pompa na kilkanaście, nawet do minuty traciła obroty. Odpieniacz po dwóch dniach w końcu zamilkł na dobre. Oczywiście jak tylko objawy się rozpoczęły odpieniacz rozłożyłem i wyczyściłem lecz nic nie pomogło. Nieregularna praca nie ustąpiła. 

Urządzenie oczywiście było regularnie czyszczone i nigdy nic w wirnik nie wpadło. Wszystko wygląda jak nowe. 

1. Czy ktoś miał podobny problem z tymi pompami i udało się je reanimować? Jeżeli tak to co robić. 

2. W tego rodzaju pompach, po za sterownikiem zewnętrznym,  wewnątrz pompy są zalane elementy elektroniczne? W pompach AC coś tam siedzi i jak padnie to koniec ale czy w DC? 

3. Mam cyrkulacje, również chińczyki Jebao rw4, czy mogę spróbować podłączyc sterownik od rw4 do pompy dc2000? Czy jest to ten sam sygnał sterujący? Sam zasilacz już sprawdzałem. Pompa dc2000 ma 24V i 1,5. Natomiast rw4 mają 24V i 1 amper. Jak widać jest trochę słabszy, jednak podmieniłem zasilacz na ten do r24 i nic. 

4. Czy są markowe pompy o podobnej konstrukcji? Musi pasować do dyszy odpieniacza. Może ktoś miał ten odpieniacz i wie co można dobrać. 

5. Czy wirnik można oddzielić od "igły"? Czy jest on może zintegrowany z "magnesem". Czy ten element może się zepsuć/rozmagnesowac? Kupił bym pompę obiegową DC2000 i chciałbym podmienić wirnik. Nie próbowałem sam ponieważ nie chce go połamać. Choć wydaje mi się, że w tych pompach można ściągać element plastikowy tzn. igiełki i np. założyć łopatki. Magnes wirnika może zostać ten sam. 

6. Czy jest jakiś sposób na diagnostykę? Może padł sterownik a sama pompa jest ok? 

7. Ostatnie pytanie. Nigdzie nie widzę w papierach czasu gwarancji na odpieniacz, czy samą pompę. Ile te pompy z reguły mają gwarancji?

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 lata rękojmi u sprzedawcy, bez względu co ci powie na temat gwarancji.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, morski72 napisał:

ale na jebao jest chyba 2 lata gwarancji trzeba reklamowac

ale tylko chyba bo np., erybka daje 12 mieś - co zresztą nie zmienia faktu że dalej obowiązuje rękojmia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba  kontaktować się ze sklepem i sprawę wyjaśnić czy można to załatwić  bez zbędnych przepychanek   np erybka podchodzi ogólnie zawsze oki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Sklep raczej nie będzie robił problemu. Dostałem błyskawiczną informację, że mam wysłać pompę i zobaczą co i jak. Nawet nie zakładałem, że ten sklep by robił jakiekolwiek problemy. Miałem nadzieje, że jakoś sam będę w stanie ją reanimować. Zakładałem, że to jakaś typowa usterka, pierdoła. 

Przy okazji... Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa zabezpieczenie pompy przed pracą na sucho? Może tu jest problem, choć tak jak pisałem objawi rozpoczęły się od spadków obrotów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.