Skocz do zawartości
MaciejK

Opsiy przedmiotów w sklepach.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wiem jak nazwać temat więc jako coś to proszę o zmianę.

Do sedna przeglądając ofertę sklepów - pomp cyrkulacyjnych -  natknąłem się na takie opisy:

https://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Tunze-Turbelle-stream-6065/1710

i opis z innego sklepu

https://erybka.pl/product-pol-595-Tunze-Turbelle-Nanostream-6065.html

Proszę zwrócić wagę na dane techniczne. W jednym z opisów jest pobór prądu 7W a w drugiem 12W. Jest to istotna różnica według mnie.

Wymiary też nie są takie same w obu przypadkach.

Dla kupującego są to dość istotne parametry a nie wiadomo komu wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się często przy zakupie sprzętu z opisami starymi jak świat, starszej wersji , po prostu cenę odświeżają resztę już nie.Można to też nazwać zabiegiem marketingowym ;)

nie jeden się skusi na te 5W mniej :rolleyes: 

Dlatego najlepiej sprawdzać u źródeł,to chyba ta 

 https://www.tunze.com/pl/katalog/katalog-ii.html?user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter025 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez sptkala mnie ostatnio rozbierzność, niejasność i to na jednym opakowaniu różne informacje?0f53e650e3e77189e3a73e5f6a1ac72a.jpg283c78f90d569d00b3e229e769834562.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kris81 napisał:

Spotkałem się często przy zakupie sprzętu z opisami starymi jak świat, starszej wersji , po prostu cenę odświeżają resztę już nie.Można to też nazwać zabiegiem marketingowym ;)

nie jeden się skusi na te 5W mniej :rolleyes: 

Dlatego najlepiej sprawdzać u źródeł,to chyba ta 

 https://www.tunze.com/pl/katalog/katalog-ii.html?user_tunzeprod_pi1[predid]=-infoxunter025 

Ale czytając opis zakładasz że rzecz którą kupujesz będzie zgodna z tym opisem. A tu dostajesz pompę która pobiera prawie dwa razy więcej/mniej prądu i wymiarami nie pasuje do tego co jest w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, MaciejK napisał:

Ale czytając opis zakładasz że rzecz którą kupujesz będzie zgodna z tym opisem. A tu dostajesz pompę która pobiera prawie dwa razy więcej/mniej prądu i wymiarami nie pasuje do tego co jest w opisie.

Każdy popełnia błędy, dane są z mniejszego modelu. Najlepiej napisać do sklepu z zapytaniem czy te dane są poprawne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

najlepiej szukac informacji u źródła czyli na stronie producenta. INformacje zawarte w sklepach najczesciej sa przekłamywane i dlatego powinno się  weryfikować to co podaje sklep w polsce, dodam że tak samo jest z dozowaniem produktów - najczęściej brak instrukcji w j.polskim, lub niedokładne tłumaczenia. W tym to akurat przoduje E-rybka. 

Tylko jeżeli sklep podał błędną informacje to niestety za to odpowiada, ale oni i tak mają to w d*pie. Prawda jest tak, że liczy się sprzedaż i walenie klientowi ściemy:)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, olecha7 napisał:

Rowniez sptkala mnie ostatnio rozbierzność, niejasność i to na jednym opakowaniu różne informacje?0f53e650e3e77189e3a73e5f6a1ac72a.jpg283c78f90d569d00b3e229e769834562.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie to kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ważne gdzie, ja nie mam zamiaru krytykowac sklepu. Bo raczej to importer nakleił.

Z tym preparatem raczej większych problemów by nie było podając codziennie. Ale jak by to bylo cos innego, to zbiornik wysadzony przez błąd w tłumaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, olecha7 napisał:

To nie ważne gdzie, ja nie mam zamiaru krytykowac sklepu. Bo raczej to importer nakleił.

Z tym preparatem raczej większych problemów by nie było podając codziennie. Ale jak by to bylo cos innego, to zbiornik wysadzony przez błąd w tłumaczeniu.

Jest sporo podróbek preparatów z KZ, kupować tylko u sprawdzonych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście zdarzyło się 2 razy kupić 2 rożne preparaty  na którym sposób stosowania różnił się decydowanie od oryginału w j.angielskim ,własnie tak podobnie jak pokazuje wyżej kolega preparat od KZ .Teraz od razu zdzieram naklejkę z polskim  tłumaczeniem i stosuje według oryginału bo można się ostro naciąć ..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych dwóch linkach z pierwszego postu dane są identyczne tzn. pobór prądu, wymiary. Sklep, który zaniżał zmienił już dane na stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciej01 napisał:

W tych dwóch linkach z pierwszego postu dane są identyczne tzn. pobór prądu, wymiary. Sklep, który zaniżał zmienił już dane na stronie?

Tak, dane w reefshop zostały zmienione. 

Wcale bym się nie zdziwił jakby był to po prostu błąd przy wprowadzaniu przedmiotu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - to był nasz błąd - dzięki za zwrócenie uwagi. Nie jestem pewna, ale być może wcześniej były podane inne parametry, ponieważ opisy są kopiowane ze strony Tunze.

Nie mniej jednak musimy być bardziej uważni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.