Skocz do zawartości
Reefshop Trójmiasto

Nowe akwaria morskie od Aquaela GLOSSY MARINE 250L i 350L !

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, dla syna napisał:

Wg mnie to zestaw bez oswietlenia. Wszystkie zestawy wraz z oświetleniem opisują moc światła itp. A w tym przypadku kompletna cisza. Tak jak @Felixopisał wyżej, wygląda na to, że ma rację. 

Tu jest opisane tak jakby oświetlenie jednak było w zestawie https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Zestaw-Aquael-Glossy-Marine-100120-Set/7124? , nie do końca wiem co mam o tym myśleć. Pewnie trzeba poczekać, aż oficjalnie pojawi się ten zestaw na stronie producenta lub będzie dostępny realnie w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maciej01 napisał:

Tu jest opisane tak jakby oświetlenie jednak było w zestawie https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Zestaw-Aquael-Glossy-Marine-100120-Set/7124? , nie do końca wiem co mam o tym myśleć. Pewnie trzeba poczekać, aż oficjalnie pojawi się ten zestaw na stronie producenta lub będzie dostępny realnie w sklepach.

W tym linku co podałeś nie jest napisane wprost że oświetlenie jest częścią zestawu. Jest tylko informacja że zestaw umożliwia konfigurację oświetlenia a to oznaczenie leddy slim ready na moje oznacza, że są w nim dedykowane mocowania do lamp aquaela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że słowo ready znaczy dosownie gotowy do założeenia oświetlenia LED i takie oświetlenie jest jako opcja do dokupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z Wrocławia niech podejdzie do Trzmiela i sprawdzi. Na wystawie u nich jest, ze zdjęć z fb nic nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rafael31 napisał:

W tym linku co podałeś nie jest napisane wprost że oświetlenie jest częścią zestawu. Jest tylko informacja że zestaw umożliwia konfigurację oświetlenia a to oznaczenie leddy slim ready na moje oznacza, że są w nim dedykowane mocowania do lamp aquaela. 

Opis jest niejednoznaczny i nie do końca wiadomo, czy oświetlenie jest czy nie ma. Mocowania do lamp Aquael nie są potrzebne w zestawie akwarium, bo te mocowania ma lampa o ile jest tak naprawdę dedykowana lampa "leddy slim". Nigdzie też nie mam napisane wprost, że zestaw umożliwia konfigurację oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku jest napisane o tej konfiguracji oświetlenia. A że lampy są w zestawie to mało prawdopodobne, byłyby podane ich parametry i moim zdaniem było by to dosyć jasno napisne. W końcu takie lampy nie kosztują 5zl. Co do tych mocowań to moim zdaniem sprawa wygląda tak, że jest korona widoczna w ofercie i w koronie wykonali jakąś "szyne"  żeby można było oprzeć lampy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam info z jednego ze sklepów. Zestaw nie posiada: pompy obiegowej, odpieniacza, cyrkulatorów, grzałki, dolewki oraz oswietlenia. Chyba że kolega pomylił ofertę. Wygląda na to, że to golas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest napisane cytat "Dowolność konfiguracji oświetlenia i innych urządzeń technicznych pozwala na ich dostosowane do indywidualnych potrzeb pielęgnowanych zwierząt" i tu nie jest napisane czy oświetlenie jest, czy go nie ma. Tak samo w tym opisie wcześniej i na podstawie takich opisów nie można stwierdzić, czy jest czy nie ma.

  • Wysoki połysk (linia Glossy)
  • Ultra przejrzyste szkło (szkło typu opti boki i front)
  • Wygoda w aranżacji wnętrza (zewnętrzny przelew)
  • Wygoda obserwacji (wysoka szafka - 90 cm)
  • Dowolna konfiguracja filtracji (sump w zestawie)
  • Dodająca głębi tylna szyba barwiona na czarno
  • Modułowy dowolnie regulowany wylot wody
  • Wymienny grzebień przelewowy
  • Ledy Slim Ready
  • Solidna szafka ze stelażem
  • Łatwy dostęp do wnętrza szafki (zdejmowane panele szafki)
  • Zintegrowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maciej01 napisał:

Opis jest niejednoznaczny i nie do końca wiadomo, czy oświetlenie jest czy nie ma. Mocowania do lamp Aquael nie są potrzebne w zestawie akwarium, bo te mocowania ma lampa o ile jest tak naprawdę dedykowana lampa "leddy slim". Nigdzie też nie mam napisane wprost, że zestaw umożliwia konfigurację oświetlenia.

Poprawiliśmy  opis .

Producent niefortunnie użył angielskiego sformułowania READY, zamiast napisać wprost "budowa akwarium umożliwia zainstalowanie LEDDY SLIM "

Edytowane przez Reefshop Gdynia (wyświetl historię edycji)

pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko jest wyjaśnione. Brak oświetlenia w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Reefshop Gdynia napisał:

Poprawiliśmy  opis .

Producent niefortunnie użył angielskiego sformułowania READY, zamiast napisać wprost "budowa akwarium umożliwia zainstalowanie LEDDY SLIM "

A jak reszta osprzetu? Odpieniacz, grzałka, dolewka, pompa obiegowa, pompy cyrkulacyjne itp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dla syna napisał:

A jak reszta osprzetu? Odpieniacz, grzałka, dolewka, pompa obiegowa, pompy cyrkulacyjne itp? 

brak,

w zestawie jest sump, szafka, elementy hydrauliki + puszki elektryczne.

Tak jak z ceną może i tym razem producent zmodyfikuje specyfikacje w odpowiedzi na reakcje rynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

słowem dostajemy 250l z trzema szybami "typu" opti i namalowanym na górze paskiem "a'la" korona

szafkę z gniazdkami (bez wyłączników) i stelażem (ps .. co to jest anodowe aluminium ? :clowning)

bb438c84ca9f9.png

hydraulikę i sump ... za ponad 5 tyś ..  :P

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim wyposażeniem cena powinna być skalkulowana poniżej 4000 a nie powyżej 5000 zł. Mam nadzieję, że niewidzialna ręka rynku to zweryfikuje ;)

Edytowane przez aTomek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy pamiętają pewnie REEF MASTER XL za 15 tys zł - ciekawe czy choć jedna sztuka się sprzedała w Polsce ?

Aquael traktuję akwarystykę morską po macoszemu, szkoda bo nowymi zestawami GLOSSY mogliby zawojować rynek.

Gdyby tylko dostosowali ceny albo wyposażenie do oczekiwań klientów :(

1REEFMAX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na początku tego tematu, że porównywalny objętościowo/wielkością Red Sea reefer 250 w porównaniu do nowego Aquael Glossy marine 250 jest sporo tańszy. Aquael trochę pojechał z wyceną swojego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja na filmie Aquael Glossy marine 250l 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslicie ze ie powinien realnie taki zestaw kosztować ? 2500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej 10 , to dopiero prestiż mieć takie cacko za dychę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam kupić ten zestaw bo raz że ma koronę co w pewnym stopniu zabezpiecza przed wyskokami ryb, wszystkie elementy szafki są zdejmowanie więc dojście jest z każdej strony, oświetlenia oczywiście w zestawie nie ma ale w moim wypadku to nie robi problemu bo przekładam wszystko z obecnego zbiornika, zmodyfikuje tylko hydraulikę na rury z PCV. Mam dojście do dobrej ceny to szkoda czasu na zamawianie wszystkiego z osobna, brałem pod uwagę akwarium Red Sea ale nie ma tam korony więc z niego zrezygnowałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.