Skocz do zawartości
woldi

Alternatywa dla Chromis Virdis

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam stadnych, ławicowych, spokojnych i bezpiecznych dla rafy ryb do akwa 400l. Grzebię po forach, czytam i tylko te wydaja sie spełniać wszystkie warunki, a może jednak macie inne propozycje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthiasy, do wyboru do koloru, różne gatunki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego nie Amphiprion ocellaris ? Ładnie wyglądają w grupie i do tego grupka Chromisków  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem, to stadko Amphiprionów jest kiepskim pomyslem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stado piżamek - dla mnie wygladają super.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Anthiasy. Bardzo ruchliwe i kolorowe rybki, a do tego ciekawskie i pierwsze do pływania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, R.I.P napisał:

Stado piżamek - dla mnie wygladają super.

PK

Pawełek zapodałbys fotkę :D

 


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, R@F@L napisał:

Pawełek zapodałbys fotkę :D

 

Hehe może lepiej od razu jakiś filmik:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Coltrane napisał:

anthiasy :D pełno odmian do wyboru. Tylko cena nie chromisowa ;)

 

No tak, ale jak już coś tworzyć to na maksa i cieszyć się tym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena ceną, no i z drugiej strony większość Anthiasów to bardzo delikatne rybki w porównaniu z Chromisami więc nie do każdego akwarium się nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też czytając forum myślałem że anthiasy i chromisy to nie ryby które sie nadają do pływania w stadach w jednym akwarium....

Kiedyś też wyczytałem na forum że anthiasy to mega ciężka rybka,która wymaga bardzo częstego karmienia bo w innym wypadku zdycha szybko....

Od jakiegoś czasu forum przestało być wiarygodne,bo wiele informacji podawanych w różnych tematach to informacje wyssane z palca bez podstaw faktycznych.

Na szczęście po kilku latach prowadzenia akwarium wiem że...na forum się dużo nie dowiem dopóki sam nie wypróbuję.

I moje stadka 5 chromisow składających regularnie ikre,pięknie sobie pływają z 3 anthiasami które czują się jak w rodzinie.

Polecam te ryby,łatwe i bezproblemowe.No i pływają w toni.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu w akwarium Davida jest filmik z anthiasami od 3,40 minuty i później od około 5 minuty piżamki też są

 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 ławice w akwa, 5 anthiasów i 6 garbików, super się obie grupy dogadują :) czasem się lekko przegonią ale bez problemów,  jak obie ,,ławy'' razem wypływają to widać że w akwarium coś się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Coltrane napisał:

w 5 minucie to jakieś inne apogony raczej

 

Mnie wyglądają na Apogony leptacantha (zoramia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm chyba zoramia, ale są tam też takie malutkie z czerwoną kropką na nasadzie ogona to też Apogony tylko nie Zoramia tylko jeszcze jakieś inne. Swoją drogą piękne wideo - bardzo ładny zbiornik.

Co to za karmówkę żywą on tam wrzuca ? krewetki Amano?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Ura napisał:

uhm chyba zoramia, ale są tam też takie malutkie z czerwoną kropką na nasadzie ogona to też Apogony tylko nie Zoramia tylko jeszcze jakieś inne. Swoją drogą piękne wideo - bardzo ładny zbiornik.

Co to za karmówkę żywą on tam wrzuca ? krewetki Amano?  

To nie jest jeden zbiornik tylko 2 akwaria ustawione obok siebie od 1,30 min zobacz schemat tego monstrum i strasznie rozbudowana sumpownia:

 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które anthiasy polecacie do akwarium 350L?

Czy którekolwiek z tej grupy dadzą radę przy karmieniu raz dziennie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy karmnik automatyczny i masz problem rozwiązany


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem że w miarę rozumiem hydraulikę w akwarium, to mi zabiłeś ćwieka Waldku, normalna hydro-zagadka 

Myślę że dla Anthiasów karmnik na wolno tonące kulki - granulat, załatwi sprawę częstego karmienia, ewntualnie pompka perystaltyczna z mieszaczem do  pokarmów płynnych gruby plankton z konserwantami, nie musi być w lodówce, tylko nie wiem czy wężyk się nie zapcha - moje ryby i tak tego nie lubią - coś im w tym nie pasuje ( testowałem plankton eliksir od AF, są tam jakieś grubsze kąski też ale ryby niechętnie to jedzą) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ura napisał:

ja myślałem że w miarę rozumiem hydraulikę w akwarium, to mi zabiłeś ćwieka Waldku, normalna hydro-zagadka

Wszystko jest dla ludzi! Taki zbiornik nie postawi laik tu już widać profesjonalizm i grubą kaskę oczywiście.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.