Skocz do zawartości
woldi

dozowanie bakterii do świeżego akwa

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, woldi napisał:

A czy to źle, że zwracam uwagę, moim zdaniem, na błędne propagowanie  pewnych mitów?

no hej ;-)

i powiem tak,zaczynam nie bardzo Cię rozumieć,czy chcesz udowodnić czy przekonać nas że lanie bakterii to mit???

bo jeszcze trochę i pojawią się posty na forum typu:

-nie leję bakterii

-nie mam odpieniacza

-nie używam wody Ro/Di

-nie robię podmian

-nie stosuję węgla

-nie stosuję waty

-itp i akwarium śmiga że mało jak komu,źle mnie nie zrozum nie mam nic do Ciebie ale tak szczerze nie wiem do końca czym ma służyć ten temat,może nie potrzebnie stosuję bakterie typu ProBio ,może czegoś nie wiem to mi wytłumacz:) i mnie przekonaj że nie stosowanie bakterii jest czymś dobrym lub normalnym,lub może czymś marketingiem nakręcającym tylko kasę dla producentów?

Bardzo ciekawy temat,tylko nie do końca wynika jak dla mnie o konkretne dowody.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo konkretnych dowodów brak...

Jeżeli chcesz swoje teorie przedstawiać na forum to proponował bym najpierw podejść serio to tematu.

Załóż dziennik,powklejaj zdjęcia jak to wyglądało po zalaniu,i jak to wygląda po roku prowadzenia twoim sposobem.

Wtedy zyskasz wiarygodność.

A póki co to kolejny temat nie wart uwagi.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja to nawet do kibla bakterie leje 

pewnie nawet to są te same co w akwarystyce albo podobne szczepy - chodzi o bakterie do oczyszczalni.  W wielkich oczyszczalniach ścieków też leją bakterie wiec coś w tym jest i raczej nie to że "tylko kasę zbijają" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SU1 napisał:

Mam 23 akwaria , nie stosuję "bakterii " ,startuję z syfem z działających zbiorników  .
Testowałem i oceniałem jeden z tego typu produktów . Dla ścisłości nazwa bakterie jest trochę marketingowa , bo to pożywki .
Działało ,tzn : osady , liście ,detrytus był rozkładany w dużo szybszym tempie .
Wystartowałem  trzy morskie zbiorniki w taki sam sposób .I czytając forum i o plagach (tematy bez mała co dzień ) zastanawiam się o co chodzi . 

Masz 23 akwaria morskie?

A sorry nie doczytałem że 20to słodkie.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, @Beti napisał:

 

bo jeszcze trochę i pojawią się posty na forum typu:

-nie leję bakterii

-nie mam odpieniacza

-nie używam wody Ro/Di

-nie robię podmian

-nie stosuję węgla

-nie stosuję waty

Takich postów jest pełno hehe , no najlepsze że wielu użytkowników tego forum nie zdaje sobie sprawy że sporo akwa które tu podziwiają jest prowadzone na "odwal" .
A jak zapytałem czemu nic nie piszą :  człowieku tu by się forum zagotowało albo by mnie zbanowali a i ...( reszty wypowiedzi zamieścić tu nie mogę :P)
A z innego tematu Akwarystycznego , już odbierałem telefony : Grzenio zanim coś napiszesz  pamiętaj że ja tym handluję :lol: .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ura napisał:

 W wielkich oczyszczalniach ścieków też leją bakterie wiec coś w tym jest i raczej nie to że "tylko kasę zbijają" 

To trochę, bardzo;) inna para kaloszy;) w akwarystyce słodkowodnej praktycznie zawsze wykorzystywałem bakterie do celów filtracyjnych, ale nigdy sam ich nie dodawałem, bo po co?

12 minut temu, @Beti napisał:

no hej ;-)

-

 

A no hej:)

13 minut temu, @Beti napisał:

 

i powiem tak,zaczynam nie bardzo Cię rozumieć,czy chcesz udowodnić czy przekonać nas że lanie bakterii to mit???

bo jeszcze trochę i pojawią się posty na forum typu:

-nie leję bakterii

 

Już się pokazał post, mój;:D, a tak poważnie Beti, to odpowiedzią są moje 2 pierwsze posty, ale mogę powtórzyć. Ja nie lałem i nie będę lał, bo i bez mojej ingerencji będę je miał. Przedobrzyć czy to z ilością samych bakterii, czy też pożywką bardzo łatwo więc po co prosić się o kłopoty i jeszcze za nie dodatkowo płacić.

9 minut temu, SU1 napisał:

Takich postów jest pełno hehe , no najlepsze że wielu użytkowników tego forum nie zdaje sobie sprawy że sporo akwa które tu podziwiają jest prowadzone na "odwal" .
A jak zapytałem czemu nic nie piszą :  człowieku tu by się forum zagotowało albo by mnie zbanowali a

Masz rację.

Tak na marginesie, to kupując szczepki od akwarystów też to słyszałem. Kurna, a ja tu oficjalnie takie rzeczy opisuje, chyba o bana się proszę haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, woldi napisał:

Już się pokazał post, mój;:D, a tak poważnie Beti, to odpowiedzią są moje 2 pierwsze posty, ale mogę powtórzyć. Ja nie lałem i nie będę lał, bo i bez mojej ingerencji będę je miał. Przedobrzyć czy to z ilością samych bakterii, czy też pożywką bardzo łatwo więc po co prosić się o kłopoty i jeszcze za nie dodatkowo płacić.

wybacz;-) ale dalej mnie to nie przekonuje ani ta odpowiedz nic nie wniosła do tego co wyżej opisałeś,ok może odpuszczę ;)

przecież człowiek bez odpowiedniej flory bakteryjnej nie ma prawa funkcjonować,to jak... nie nie nie kupuje tego hehe ;)

@Ura wspomniał fajnie -że nawet do kibla leje bakterie,więc dalej Cię to nie przekonuje...

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
42 minuty temu, Ura napisał:

:) ja to nawet do kibla bakterie leje 

pewnie nawet to są te same co w akwarystyce albo podobne szczepy - chodzi o bakterie do oczyszczalni.  W wielkich oczyszczalniach ścieków też leją bakterie wiec coś w tym jest i raczej nie to że "tylko kasę zbijają" 

ja leję boję się smrodu konsekwencji :)

37 minut temu, SU1 napisał:

Takich postów jest pełno hehe , no najlepsze że wielu użytkowników tego forum nie zdaje sobie sprawy że sporo akwa które tu podziwiają jest prowadzone na "odwal" .
A jak zapytałem czemu nic nie piszą :  człowieku tu by się forum zagotowało albo by mnie zbanowali a i ...( reszty wypowiedzi zamieścić tu nie mogę :P)
A z innego tematu Akwarystycznego , już odbierałem telefony : Grzenio zanim coś napiszesz  pamiętaj że ja tym handluję :lol: .

trzeba mieć dystans do wszystkiego co się czyta i warto mieć też swój rozum

Co do bakterii uważam, że na starcie warto lać, szczególnie jak się startuje na wszystkim suchym, jak ktoś powie że bakterie nie maja co jeść to odpowiem że podawał bym jakieś papu, np tak jak katani czerwony plankton ktoś spyta po co żeby przyśpieszyć cały cykl, potem jak system się rozbuja to chyba natura powinna dażyć do równowagi my mamy tylko pilnować żeby  dążyła w dobrą stronę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

trzeba mieć dystans do wszystkiego co się czyta i warto mieć też swój rozum

Co do bakterii uważam, że na starcie warto lać, szczególnie jak się startuje na wszystkim suchym, jak ktoś powie że bakterie nie maja co jeść to odpowiem że podawał bym jakieś papu, np tak jak katani czerwony plankton ktoś spyta po co żeby przyśpieszyć cały cykl, potem jak system się rozbuja to chyba natura powinna dażyć do równowagi my mamy tylko pilnować żeby  dążyła w dobrą stronę :)

Dokładnie tak .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy do czego się dąży  - jeśli lpsik przełożony miękkimi (oczywiście nie nie neguje, jest wiele pięknych baniaków), to za bardzo nie trzeba się „spuszczać” nad jakością wody, jeśli krok dalej, to niestety są pewne założenia które dużo ułatwiają. Pisze to z własnego doświadczenia. Ci co mnie znają, to wiedzą jakie mam „lajtowe” podejście do prowadzenia akwarium i dużo „eksperymentów” móje akwaria przeszły. 

Dziś dla mnie jest jednoznaczne - jeśli chcesz mieć piękny kolorowy las acropr przełożonych lpsami, to lanie bakterii bardzo przy tym pomaga. 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, wstaw zdjęcie akwarium morskiego pracującego z denitryfikatorem ale nie baniak typu mułatka tylko takie 4 pułki wyżej. 

 


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, twardovski.michal napisał:

 nie koniecznie bakterie trzeba dolewać, na przykładzie prostego denitryfikatora

http://pieczatki-wizytowki.pl/denitryfikator/

może komuś się przyda taka wiedza :)

 

 

Jak komuś trzeba zbijać  i ma chęć testować . U mnie same zera w no3 i po4 , co nie do końca mi się podoba  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem by ktoś kiedykolwiek rurowca w morskim zrobił. W słodkim działa.

Co do bakterii - a kto powiedział, że chodzi tylko o bakterie azotowe ?

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekac na to jak bedzie twoje akwa wygladac za jakis czas. Przy takim podejsciu cudow nie wroze


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, @Beti napisał:

 bez odpowiedniej flory bakteryjnej nie ma prawa funkcjonować,to jak... nie nie nie kupuje tego hehe ;)

A gdzie cos takiego powiedziałem?  Jeszcze raz przeczytaj mojego 2 posta w temacie

18 minut temu, thomas kay napisał:

Pozostaje czekac na to jak bedzie twoje akwa wygladac za jakis czas. Przy takim podejsciu cudow nie wroze

Amen:) pożyjemy, zobaczymy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując,

uważasz, że obrałeś jedynie słuszną drogę w prowadzeniu akwarium morskiego, wiedza budowana między innymi na tym forum przez blisko 15 lat jest marketingowym bełkotem. Twierdzisz, że osiągniesz efekty robiąc to we własny sposób osiągając efekt dla ciebie zadowalający - i tego Ci nikt nie zabierze.

Podjąłeś trud dyskusji chcąc przekonać nas o słuszności swojej drogi - nie wyciągnąłeś żadnego sensownego argumentu do poparcia swojej tezy - jedyny, to fakt że w słodkowodnym działało i w zbiorniku który aktualnie prowadzisz działa - ale wstydzisz się pokazać jak działa.

Wyłączanie odpieniacza na noc nie jest dobrą drogą, albo on jest albo go niema. Woda w odpieniaczu robi się zastoiną a to w niczym nie pomaga.

Sam prowadzę akwarium bez odpieniacza, mam kilka argumentów za i nimi się dzielę w dyskusjach ale na nie robię z ludzi idiotów, że wierzą w marketingowy bełkot....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, prosze Ciebie, czytaj ze zrozumieniem. Niczego sie nie wstydze, a dlaczego nie ma fotki z 70 czy terazniejszego, to juz pisalem i nie ma zamiaru sie powtarzac. Temat nie dotyczy mojej konfiguracji akwa, tylko dawkowac czy nie bakterie! Ktos napisal, ze cudem bedzie jak mi sie uda tylko, ze ja tych cudacznych technicznych rozwiazan widzialem juz pare przy okazji zakupu szczepek. Niestety, ale wiekszosc udzielajacych sie na forum ma klapki na oczach i niczego, za wyjatkiem ksiazkowych metod nie przyjmuje do wiadomosci:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Daj przykłady kto ma klapki na oczach i dlaczego.

 

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, @Beti napisał:

no hej ;-)

i powiem tak,zaczynam nie bardzo Cię rozumieć,czy chcesz udowodnić czy przekonać nas że lanie bakterii to mit???

bo jeszcze trochę i pojawią się posty na forum typu:

-nie leję bakterii

-nie mam odpieniacza

-nie używam wody Ro/Di

-nie robię podmian

-nie stosuję węgla

-nie stosuję waty

-itp i akwarium śmiga że mało jak komu,źle mnie nie zrozum nie mam nic do Ciebie ale tak szczerze nie wiem do końca czym ma służyć ten temat,może nie potrzebnie stosuję bakterie typu ProBio ,może czegoś nie wiem to mi wytłumacz:) i mnie przekonaj że nie stosowanie bakterii jest czymś dobrym lub normalnym,lub może czymś marketingiem nakręcającym tylko kasę dla producentów?

Bardzo ciekawy temat,tylko nie do końca wynika jak dla mnie o konkretne dowody.

 

Witam. :D
-nie leję bakterii
-mam odpieniacz
-nie mam sumpa
-nie używam wody RO/DI - uzupełniam 5l kranówki tygodniowo 
-nie robię podmian (dolewam solanke tylko kiedy odejdzie mi sporo wody ze szczepkami)
-nie stosuje węgla
-nie stosuje waty
-robię testy tylko na KH CA I MG 
-Leję ballinga CZ.D.A. i mikroelementy
 

Akwarium w kwietniu skonczy 4 lata

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, t2mek2 napisał:

Witam. :D
-nie leję bakterii
-mam odpieniacz
-nie mam sumpa
-nie używam wody RO/DI - uzupełniam 5l kranówki tygodniowo 
-nie robię podmian (dolewam solanke tylko kiedy odejdzie mi sporo wody ze szczepkami)
-nie stosuje węgla
-nie stosuje waty
-robię testy tylko na KH CA I MG 
-Leję ballinga CZ.D.A. i mikroelementy
 

Akwarium w kwietniu skonczy 4 lata

No czekałam aż ktoś tak napisze, pogratulować:-) ale jakoś zostane na swojej metodzie:-)jesli tylko się sprawuje nic tylko się cieszyć,a sklepy moga się bać coraz mniej będzie utargu:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, t2mek2 napisał:

Witam. :D
-nie leję bakterii
-mam odpieniacz
-nie mam sumpa
-nie używam wody RO/DI - uzupełniam 5l kranówki tygodniowo 
-nie robię podmian (dolewam solanke tylko kiedy odejdzie mi sporo wody ze szczepkami)
-nie stosuje węgla
-nie stosuje waty
-robię testy tylko na KH CA I MG 
-Leję ballinga CZ.D.A. i mikroelementy
 

Akwarium w kwietniu skonczy 4 lata

Gratuluje !

Fajnie jest, wszytko się kręci i przede wszystkim spełnia Twoje oczekiwania ! a o to tu chodzi.

jednak mnie nie przekonałeś, że to jest właściwa droga - potwierdzasz, że się da ale ja tego nie neguje, że się nie da ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zbiornik t2mek2 widziałem na żywo i robi wrażenie ;) ja też bym mógł się do tej listy dopisać ale za krótko jeszcze prowadzę swój eksperyment heh na razie jest nadzieja i światełko w tunelu :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, kiflu napisał:

Gratuluje !

Fajnie jest, wszytko się kręci i przede wszystkim spełnia Twoje oczekiwania ! a o to tu chodzi.

jednak mnie nie przekonałeś, że to jest właściwa droga - potwierdzasz, że się da ale ja tego nie neguje, że się nie da ;)

jak dla mnie sam sobie zaprzeczasz, nie wypowiem się za głęboko w temacie  bo nie mam aż tyle doświadczenia, ale skoro droga która została obrana przynosi oczekiwane skutki/rezultaty jest udokumentowana to jak to nie jest właściwa droga?, to wydaje mi się że upierasz się przy swoim na siłę

4 minuty temu, fresz33 napisał:

Zbiornik t2mek2 widziałem na żywo i robi wrażenie ;) ja też bym mógł się do tej listy dopisać ale za krótko jeszcze prowadzę swój eksperyment heh na razie jest nadzieja i światełko w tunelu :P 

tak z rozmów na forum i poza zaczynam powoli rozumieć temat akwarystyki morskiej, tzn ludzie co mają piekne zbiorniki nie prowadzą ich tak jak się to promuje to tu to tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja tylko chciałem pokazać że można. Widziałem nie raz na forum książkowo zakładane akwaria, z zaawansowanym sprzętem, dsb refugium itd. I niestety różne plagi  wywołało przy czym ja u siebie takich nie widziałem.  Też miałem obrosnieta skalę zielonym  glonem pierwszy rok  ale po tym czasie zbiornik zaskoczył i glon całkowicie zaczął znikac sam.

Absolutnie nikogo nie namawiam do mojej metody low tech. To co dziala u mnie moze nie zaskoczyć u kogos innego z różnych powodów.

Ps. 2 świetlówki t5 grzeją już 3ci rok. Gdzieś widziałem wykres że po roku tracą tylko ok.20%mocy resztę dopiero po 3-4latach.

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.