Skocz do zawartości
Gość

Panel wewnętrzny bez konieczności wklejania na stałe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Panowie co myślicie o takim rozwiązaniu jak w linku:

https://www.fijicube.com/products/in-sump-40-gallon-breeder

 

Można wykonać ze szkła np. 4mm, dno boki styczne do ściany akwarium oraz plecy wysmarować silikonem żeby szkła o szkło nie opierać albo żeby ślimaki nie właziły.

Szukam czegoś co nie będzie wiązało się z ingerencją w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam coś "a'la" to - tylko DIY - tak czy siak trzeba jakoś przymocować (np. porządnym magnesem) bo jak odessasz za dużo wody przy czyszczeniu to wypłynie .. i może narobić bałaganu

ps. $125.99 ? HAHAHAHAHA - no bez żartów (nawet z pompą i mediami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jak dużego akwarium miało by to być? Zastanów się czy panel jest Ci aż tak bardzo potrzebny, bo może lepiej zastosować np. reefpack Tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, maciej01 napisał:

 reefpack Tunze.

też swoje kosztuje a mnie kosztowało tyle co kilka kawałków spienionego PCV (zamówione na wymiar albo nóż do tapet i ciąć samemu) i klej (no i trochę zabawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to badziewie jest. Zawsze jakiś syfek podejdzie między ścianki i będzie rósł rósł aż wysadzi biologię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki panel zajmuje sporo powierzchni/objętości akwarium. Jak dla mnie szkoda miejsca w akwarium, ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tunze mam obecnie, w nowym akwa chciałbym ukryć odpieniacz, grzałkę i mieć miejsce do powieszenia czujników dolewki. Dodatkowy plus to na front można dać lacobel i odpada problem z czyszczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, maciej01 napisał:

Tylko taki panel zajmuje sporo powierzchni/objętości akwarium. Jak dla mnie szkoda miejsca w akwarium, ale każdy robi jak uważa.

Akwarium na jakie mogę sobie pozwolić to 60x75x40 lub 35h. Chciałem 15 cm poświęcić na panel i została by podstawa 60x60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.