Skocz do zawartości
FREY

Maxspect Nano-Tech - Media filtracyjne najnowszej generacji

Rekomendowane odpowiedzi

Nanotech.jpeg
Maxspect Nano-Tech Bio-Media
Bio-Sphere & Bio Block


Kilogram Bio-Sphere lub 2 bloki wystarczą dla akwariów aż do 2850L.
Jedna kulka posiada nawet do 54m2 powierzchni (co odpowiada kilogramowi żywej skały), a jeden blok 1080m2.
Produkt może być użyty bezpośrednio w głównym zbiorniku, sumpie, różnych typach filtrów w tym kanistrowych, filtrach podwieszanych, etc.
Kulki można umieścić w woreczku przepływowym dla wygodnego dostępu i zaoszczędzenia miejsca.
Bio-Sphere mogą być użyte zarówno w wodzie morskiej jak i słodkiej.

Sprawdzona technologia
Technologia użyta w Nano-Tech Bio-Media została przetestowana i jest używana z powodzeniem na całym świecie w oceanariach oraz oczyszczalniach ścieków,
używana jest w filtrach W-BAF (Technologii oczyszczania stabilizowanymi mikrobami). Bio-Media mają unikatową przewagę w oczyszczaniu kolumny wody z wysoką zawartością Azotu Amonowego (NH4-N) oraz Azotu Azotanowego (NO3-N).

Precyzja wykonania
Bio-Media są wytwarzane z wielką pieczołowitością by zapewnić jakość,
precyzyjnie zaprojektowaną porowatą strukturę by zapewnić idealne warunki i środowisko dla kolonii bakterii,
ale by też nie zostały rozłożone przez kolonie które rosną w nich.


Struktura idealna dla kolonii
Bio-Media górują w przetwarzaniu kolonii bakterii w Bio-Nano kompozytowe błony, pozwala to różnym rodzajom bakterii i grzybów rosnąć na ich wielkiej powierzchni,
takim jak bakterie nitryfikacyjne (wliczając w to gatunki z rodzaju Nitrosomonas, Nitrosococcus, Nitrobacter i Nitrococcus), drożdże, fototropiczne prokarionty, etc.


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wychodzi cenowo? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej interesuje wielkość tych bloków, bo nie wyglądają na malutkie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ile waży jedna "kulka" albo inaczej ile kulek jest w kilogramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jedna kulka "zastępuje" jeden kilogram skały ..  czyli wniosek że by "obrobić" blisko 3tyś litrów wody wystarcza niecałe 50kg skały :D

to  ... (proste) pytanie ... samej wody bez ryb i korali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama  czysta woda nie  ma związków azotowych, więc bakterie nie miały by co robić.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, TMK napisał:

Sama  czysta woda nie  ma związków azotowych, więc bakterie nie miały by co robić.

idąc dalej : 2 kulki (teoretycznie) wystarczają na 120l zbiornik (jedna na ponad 64l) ... ale z jaką obsadą ? ile ryb wielkości powiedzmy po 10-12cm ?

bo na mój "chłopski rozum" to nie ilość wody powinna mieć znaczenie a ... obsada - trochę łatwiej jest policzyć jedna kulka = jedna ryba ... a nie 64 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy będzie można kupować kulki na sztuki czy tylko całe opakowanie?

Mało kto ma akwarium aby wykorzystać całe opakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pewnie zależy to od wielu czynników, ale  właśnie Salarias.pl   sprzedaje  rozważane  różne proszki, więc jeśli gdzies to tylko tam :) 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką średnicę ma jedna kulka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2018 o 23:11, TMK napisał:

 Pewnie zależy to od wielu czynników, ale  właśnie Salarias.pl   sprzedaje  rozważane  różne proszki, więc jeśli gdzies to tylko tam :) 

 

Jako dystrybutor nie chcemy wprowadzać klientów w błąd. Maxspect Nano-Tech to baza do namnażania bakterii nitryfikacyjnych o niewyobrażalnej do tej pory powierzchni przy zachowaniu niewielkich wymiarów zewnętrznych. A wszystko to dzięki postępowi technologicznemu, wykorzystaniu technologii Nano. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza przy ograniczonej przestrzeni w systemach filtracyjnych, służących zachowaniu odpowiednich parametrów biotopu morskiego. W powyższych postach przeczytać można wytykanie "nieścisłości" w przekazie marketingowym produktu: 1 kulka - 1 kg żywej skały, 2850 L - 1 kg produktu ... to są informacje, które znajdują swoje pokrycie jednak jako praktyk proszę podejść do tych informacji jako wskazówka obrazująca możliwości produktu. Do Polski sprowadziliśmy najmniejsze opakowania Nano-Tech, aby zmniejszyć dylematy, a zwiększając możliwość nabycia produktu przez większość akwarystów. Cena produktu do możliwości jakie oferuje również nie jest wygórowana. Zakładając, że średnia pojemności akwarium morskiego w Polsce wynosi około 200 litrów - na tym przykładzie nie miałbym najmniejszego dylematu, czy włożyć cały zestaw Nano-Tech do systemu. Tu nie ma mowy przecież o przedawkowaniu, a o zwiększeniu stabilności systemu.

Nie będziemy konfekcjonować tego produktu. Jako dystrybutor z pewnością nie będziemy stawać na dobrych relacjach pomiędzy Państwem, a sklepami które bardzo potrzebują Waszego wsparcia by akwarystyka morska mogła się nadal rozwijać w Polsce. Dziękujemy naszym partnerom, za dane nam zaufanie i zainteresowanie nowością, o której informowaliśmy od jakiegoś czasu. Produkt dostępny będzie po niedzieli w kolejnych sklepach. Wierzę, że w Waszych miejscach, w których robicie zakupy dostaniecie podobne informacje i nie będziecie mieć dylematu, czy wykorzystać całe lub większość zawartości opakowania Nano-Tech Bio-Sphere (kulki 3x3x3cm) / Bio-Block (2 x blok 10x10x2,5cm). 

pozdrawiam

Mariusz Frej


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś stosuje Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2018 o 11:11, R@F@L napisał:

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś stosuje Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere ??

Ja dziś wsadziłem do zbiornika 1kg kul, zobaczymy jak się będą sprawdzać.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie? Na stronie producenta jest opisane , że co 6 miesięcy jest zalecana wymiana lub czyszczenie bloku lub kulek. Z jakimi procesjami jest związana wymiana? Czy po 6 miesiąca zmniejsza się sprawność produktu?
Czy czyszczenie polega zabiciu życia na bloku czy tylko przepłukaniu w wodzie z podmianami?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2018 o 12:36, Luigi napisał:

Mam małe pytanie? Na stronie producenta jest opisane , że co 6 miesięcy jest zalecana wymiana lub czyszczenie bloku lub kulek. Z jakimi procesjami jest związana wymiana? Czy po 6 miesiąca zmniejsza się sprawność produktu?
Czy czyszczenie polega zabiciu życia na bloku czy tylko przepłukaniu w wodzie z podmianami?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Czyścić można na różne sposoby, od przepłukania wodą, przeczyszczenia szczotką, wyparzenia czy poprzez całkowitą regeneracje za pomocą wybielacza w stosunku 1:1 woda:wybielacz.

Oczywiście istotne jest tu pierwsze przepłukanie w wybielaczu jak później dokładne przepłukanie w antychlorze. 

Wkładów nie należy wymieniać ani czyścić całkowicie (chyba, że chodzi o gruntowny restart zbiornika) aby nie zaburzyć stabilizacji zbiornika. 

Używamy osobiście od roku czasu Nano-Tech w sumpach i póki co nie widać potrzeby regeneracji/wymiany na nowe. Tradycyjne media filtracyjne obrastają detrytusem i organiką. W przypadku Nano-Tech nie zaobserwowaliśmy takiego problemu.

Sylwia Wojak 
CS FREY 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.
Zostaje tylko wybór kule czy blok?
Mam nietypową sytuację mam mały filtr TUNZE 3161 comline.
Do środka wejdą 4-6 kul albo blok da się trochę przyciąć diamentem i wejdzie po całej powierzchni.
Zbiornik mam 98 litrów brutto.
Ktoś już to tną?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 6 miesięcy 2 bloki.Jezeli chodzi o czyszczenie to tak naprawdę nic  z nimi nie robię.Wystarczy przy podmianach przedmuchać pipetą i są jak nowe.Co do cięcia to myśle ze spokojnie dało by radę szlifierką kontową to zrobic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Luigi napisał:

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.
Zostaje tylko wybór kule czy blok?
Mam nietypową sytuację mam mały filtr TUNZE 3161 comline.
Do środka wejdą 4-6 kul albo blok da się trochę przyciąć diamentem i wejdzie po całej powierzchni.
Zbiornik mam 98 litrów brutto.
Ktoś już to tną?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Niestety nie mamy informacji, czy można czymś ciąć bloki. Natomiast Nano Tech występuję w 3 postaciach i daję nam możliwość manewru. Można do kul dorzucić bio plugi w wolne miejsca. Z drugiej strony, bio media maxspectu są bardzo wydajne i nie potrzeba ich tak dużo jak w przypadku innych mediów filtracyjnych.

 :)

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Wojak 
CS FREY 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/6/2018 at 11:11 AM, R@F@L said:

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś stosuje Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere ??

Mam już od 7 miesięcy 2kg kulek umieszczonych w komorze "U" sumpa i nie wiedzę na nich detrytusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, qube256 napisał:

Mam już od 7 miesięcy 2kg kulek umieszczonych w komorze "U" sumpa i nie wiedzę na nich detrytusu.

Cześć , a zauważyłeś jakąś poprawę parametrów po dodaniu kulek ? I dużo masz skały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok przycięte. Tarcza diamentowa na flexie i myk. Ładnie i łatwo daję się formować zobaczymy jakie będą efekty

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.