Skocz do zawartości
FREY

Maxspect Nano-Tech - Media filtracyjne najnowszej generacji

Rekomendowane odpowiedzi

Również zamówiłem kulki , ze względu na wyciągnięcie części skały ze zbiornika . Mam nadzieje , że się sprawdzi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/5/2018 at 6:55 AM, Ariel said:

Cześć , a zauważyłeś jakąś poprawę parametrów po dodaniu kulek ? I dużo masz skały ?

skały mam stosunkowo mało (konstrukcja klejona) tak z 10kg. Różnica? tak, kulki łapią mniej syfu. Jeżeli chodzi o trzymanie parametrów to zbiornik mi się jeszcze stabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qube256 napisał:

skały mam stosunkowo mało (konstrukcja klejona) tak z 10kg. Różnica? tak, kulki łapią mniej syfu. Jeżeli chodzi o trzymanie parametrów to zbiornik mi się jeszcze stabilizuje.

Dzięki za odpowiedź . Już zamówiłem , muszę tylko poczekać bo nie mają na stanie . Mam nadzieje , że będzie spełniać swoje zadanie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2018 o 17:56, fidelart napisał:

A jaki przepływ powinien być w filtrze ? 

Przepływ w filtrze tudzież przepływ samej wody musi być jakikolwiek, by mogły się namnażać bakterie nitryfikacyjne na mediach. Przepływ trzeba dostosować indywidualnie do danego zbiornika. Nie ma tu konkretnej definicji. Natomiast same Bio-Media Maxspect pozwalają zaoszczędzić na fizycznej ilości poprzez swoją strukturę i wykonanie. 


Pozdrawiam 
Sylwia Wojak 
CS FREY 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na start nowego baniaka ok 400L w obiegu zamówiłem 1kg kulek. Trafią do sumpa razem z odrobiną żywej skały ze starego baniaka i 1L AF Life Bio Fil. Z czasem chcę zasypać komorę sumpa tymi kulkami i pozbyć się zupełnie skały z sumpa.

Czas pokaże jak szybko azotowo dojrzeje zbiornik i jakie będą parametry.

Dodam tylko, że w baniaku będzie klejona konstrukcja skalna ok 20kg.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , czy ktoś z was ruszał już kulki w sumpie ? Chodzi mi o to , że jak ruszyłem dwa worki i dałem je do innej komory , to odpieniek odrazu przelał . Potem się uspokoił , lecz ostatnio zmieniłem ich miejsce i są przed odpieniaczem , od tamtej pory ciągle przelewa . Mógł by ktoś ruszyć workiem i sprawdzić czy to to ? Bo może jest inna przyczyna . Ostatnio też czyściłem odpieniacz . Ale jak wiadomo może coś mu odwaliło . Regulacja poziomu wody nic nie pomaga , i zmiana wysokosci zanużenia odpieniacza też nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 4 miesiące 100 litrów bez sumpa. Obsada 2X błazenki  mandaryn, krab, 2X krewetki pół kostki dziennie trochę suchego plus karmienie lps-ów

Filtr  tunze 3161 w środku pocięty jeden blok bez absorberów. Duży przepływ i wata na górze.

Test na NO 3 Colombo 0,0.

Co do szalenia odpieniacza, dzieje się kiedy na bloku jest już dużo osadu i się go ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Luigi napisał:

Co do szalenia odpieniacza, dzieje się kiedy na bloku jest już dużo osadu i się go ruszy.

Wielkie dzięki za odpowiedź . 

Raczej osadu , lub bakterji nie było , bo w sumpie miałem kulki max 2 tygodnie . Raczej źle wypłukałem , przed wrzuceniem do sumpa . Teraz jest wszystko dobrze , ja mam w sumpie 10 opakowań i mało skały. Z No3 i Po4 nie mam problemów , wręcz jest zbyt niskie , oba na 0 wedłóg salifetra , Po4 sprawdzone kontrolnie na małej Hance . Po dodaniu nowych ryb i zwiększeniu karmienia , No3 mam wykrywalne Po4 nadal 0 i korale zaczęły się pompować co mnie cieszy , lekko glony wyskoczyły , ale tym się nie przejmuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ww. media są lepsze niż siporax?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Wielkie dzięki za odpowiedź . 

Raczej osadu , lub bakterji nie było , bo w sumpie miałem kulki max 2 tygodnie . Raczej źle wypłukałem , przed wrzuceniem do sumpa . Teraz jest wszystko dobrze , ja mam w sumpie 10 opakowań i mało skały. Z No3 i Po4 nie mam problemów , wręcz jest zbyt niskie , oba na 0 wedłóg salifetra , Po4 sprawdzone kontrolnie na małej Hance . Po dodaniu nowych ryb i zwiększeniu karmienia , No3 mam wykrywalne Po4 nadal 0 i korale zaczęły się pompować co mnie cieszy , lekko glony wyskoczyły , ale tym się nie przejmuje .

10 opakowań? W sensie 10kg? A ile litrów masz w obiegu?

1 minutę temu, JerzyB napisał:

Witam

Czy ww. media są lepsze niż siporax?

Pozdrawiam

Wg producenta tak :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mihow1979 napisał:

10 opakowań? W sensie 10kg? A ile litrów masz w obiegu?

Dokładnie tak . Teraz nie mam pojęcia ile jest dokładnie w obiegu , bo sporo się zmieniło , sump był przerabiany , skala wyleciała i przyszły kulki . Brutto akwarium ma 450l , sump 206l zalany w 3/4 wysokości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Dokładnie tak . Teraz nie mam pojęcia ile jest dokładnie w obiegu , bo sporo się zmieniło , sump był przerabiany , skala wyleciała i przyszły kulki . Brutto akwarium ma 450l , sump 206l zalany w 3/4 wysokości .

To sporo :) U mnie na 360L w obiegu jest 2kg kulek, 6kg żywej skały, konstrukcja skalna w baniaku ok 20kg i 2,5L Life Bio Fila no i oczywiście odpieniacz.

Po wpuszczeniu 11 ryb do 3 tygodniowego zbiornika NO3 i PO4 nic nie podskoczyły... Obecnie NO3 < 0.5, PO4 niewykrywalne


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mihow1979 napisał:

sporo :)

Ja mam 100% skały z odzysku , trup po czyszczeniu . Jak była sucha to to co zostało ważyło jakieś 20-25 kg , odpieniek , kulki , trochę korali , 14 rybek . Karmie korale ( microbe lift coral food plus ) dawka 4 łyżeczki te oryginalne płaskie , fito co jakiś czas , jaja homara , plankton czerwony . Ryby karmie 2-4 kostek dziennie . Podmiany wody 30-40litrów raz w tygodniu . Teraz nie podmieniałem 2 tygodnie , bo mam jeszcze młode akwarium i czasami glony się pokazują po podmienie . Po 2 tygodniach bez podmian Po4 0 No3  między 0 a 0,2 i dwa korale strzelają focha , myśle że trochę zbyt czysta woda . Czasami słabo się pompują , lub połowę dnia prawie wcale . Karmienia nie zwiększam bo to już dużo jak na młody zbiornik . I jeszcze jak przesadzam z podmianami ( robię większa ) to glony wywala , jak przesadzę z pokarmem dla ryb też . 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2kg kulek od 3 miesiecy w nowozalozonym zbiorniku (360L w obiegu). Pomimo 15 ryb i karmienia 6 kostkami mrozonek No3 i Po4 nie jestem w stanie podbic z wartosci zerowych :) Sam juz nie wiem co myslec... 

Zastanawiam sie nad wyjeciem 1kg zeby sprawdzic czy parametry po jakims czasie podskocza...

Niestety wyskoczylo troche Dino. Pytanie czy to kwestia swiezego baniaka czy zlego stosunku No3 do Po4?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2019 o 16:29, mihow1979 napisał:

Mam 2kg kulek od 3 miesiecy w nowozalozonym zbiorniku (360L w obiegu). Pomimo 15 ryb i karmienia 6 kostkami mrozonek No3 i Po4 nie jestem w stanie podbic z wartosci zerowych :) Sam juz nie wiem co myslec... 

Zastanawiam sie nad wyjeciem 1kg zeby sprawdzic czy parametry po jakims czasie podskocza...

Niestety wyskoczylo troche Dino. Pytanie czy to kwestia swiezego baniaka czy zlego stosunku No3 do Po4?

Skoro wartości zerowe Po4 i No3 to skąd Dino?
Testy walnięte lub coś innego.

Skoro nie masz info nt zawartości No3 i Po4 to skąd możesz wiedzieć jaki jest współczynnik RR (Redfielda)
Optymalny i książkowy to 16 - ale przy "zerowych parametrach" skąd masz wiedzieć jaki jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sebo8877 napisał:

Skoro wartości zerowe Po4 i No3 to skąd Dino?
Testy walnięte lub coś innego.

Skoro nie masz info nt zawartości No3 i Po4 to skąd możesz wiedzieć jaki jest współczynnik RR (Redfielda)
Optymalny i książkowy to 16 - ale przy "zerowych parametrach" skąd masz wiedzieć jaki jest ?

Nutrienty na pewno nie są zerowe - coś tam pewnie po przecinkach jest. Tylko na domowych testach tego nie da się wyłapać.

Dlatego wsadziłem Phosguard i Sili Out na krzemiany. Po paru dniach dino poszło w cholerę a cyjano też zanika.


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fifek33 napisał:

w czym przepłukać kulki przed włożeniem do sumpa ?

Pod kranem :) Szkoda wody z RO :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale wolę to zrobić w ro bo dojrzewa zbiornik i nie chcę od początku czegoś zepsuć

 

Jak wam się sprawdzają kulki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wrzucilem 1kg do zbiornika 700l w obiegu, wzialem na probe ale czytam i chyba kupie jeszcze ze 2 kg. Nie plukalem niczym wrzucilem tak o.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2019 o 15:12, Jointela napisał:

To lepiej kulę czy block ?

To nie ma znaczenia. Wybierz co ci wygodniej po prostu


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery tygodnie temu wrzuciłem do sumpa dwa bloki, żeby dojrzały do nowego akwarium. Przy okazji chciałem zobaczyć, czy to "cudo" technologii działa. Dwa bloki na 360 l netto, wydawało mi się dużo, więc staram się regularnie obserwować parametry nutrientów, z obawy przed wypraniem wody. Ku mojemu zaskoczeniu mimo dodania dwóch bloków do sytemu i żadnych innych zmian (karmienie), nie zaobserwowałem nawet znikomej  różnicy w poziomie nutrientów. Znowu nabrałem się, na marketingowy bełkot:banghead


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że to nie działa problemem jest jak sprawdzić czy działa ja u siebie wywaliłem całą żywą skalę z sumpa ok 15 kg i wsadziłem dwa bloki oczywiście najpierw sobie siedziały w akwarium żeby namnożyły się bakterie, w międzyczasie wymieniłem 50% skały żywej z głównego na suchą. Spodziewałem się dojrzewania a tutaj tylko lekkie dino na nowej  skale. Moim zdanie zdaje egzamin, parametry praktycznie nie ruszyły chociaż wywaliłem sporą część bakterii ze skałą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.