Skocz do zawartości
Engell1

Red Sea Coral Pro - wysokie Kh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Używam RSCP od samego początku i dopiero teraz zacząłem się zastanawiać czy wysoki poziom KH ma jakiś negatywny wpływ na życie w akwarium?

Ja mam KH na poziomie 12-14 dKh . . .

 

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co trzymasz w swoim zbiorniku . Spsy będą zadowolone , ale lpsy średnio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Engell1 napisał:

Witam,

 

Używam RSCP od samego początku i dopiero teraz zacząłem się zastanawiać czy wysoki poziom KH ma jakiś negatywny wpływ na życie w akwarium?

Ja mam KH na poziomie 12-14 dKh . . .

 

pozdr

To typowe wartości dla tej soli, ona ma skład dobrany ponoć do SPS, wysokie bardzo Kh i Mg i Ca w sumie też spore,

u mnie np zauważyłem że LPSy marudzą na wyższe KH i zmieniłem sól - kiedyś też używałem RSCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy czasem przy tak wysokim KH SPSy nie robią się brązowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, petroniusz2 napisał:

Zależy co trzymasz w swoim zbiorniku . Spsy będą zadowolone , ale lpsy średnio .

Sps zadowolone? :o coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól jest dobra do zbiornika ze sporymi poborami ( zazwyczaj sps ) jednak jej przemyslane stosowanie wcale nie musi oznaczac, że w systemie będzie wysokie kh którego spsy wbrew pozorom nie lubią.. Mało tego często padają przy tak skrajnych wartościach jakie ma świerza solanka rscp.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

widzę, że co niektórzy  piszą głupoty, to jak w końcu  SPSy lubią wysokie KH ?  bo moje są dziwne bardzo i  jakoś rosną przy 6,5 KH. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U siebie zauważyłem szybkie przyrosty przy 6.8 Powyżej np. 7.5 już nie jest tak fajnie. Nie mam na myśli skoków że dzisiaj 6.8 jutro 7.5 teraz trzymałem 7.3 i dalej nie jest to. Powoli wracam do 6.8

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie producent na swojej stronie internetowej poleca tą sól do akwarium o mieszanej obsadzie koralowców. Jakiś czas temu sól ta była przez niego dedykowana do zbiorników SPS lub z szybko rosnącymi szczepkami. Jak widać coś się zmieniło w filozofii producenta.

https://www.redseafish.com/reef-care-recipes/#recipe_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webmaster był pijany:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, No właśnie od jakiegoś czasu LPSy mi jakoś marnieją i nie wiem jaka jest przyczyna. Parametry poza podwyższonym Kh Ok ....

Czy jakbym kupił inną sól mogę do podmianki używać po połowie dwóch soli ?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy kh blisko 9 Milka zaczęła tracić tkankę. Gdy udało się wrócić na 6,5 tkanka pięknie odrosła. U mnie korale są w najlepszej kondycji przy kh 6,5 a obsadę mam mieszaną - miękkie, lps no i Milka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

u mnie przy 6,5 kh miękkie pozanikały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas kh 6.8, No3 0 i Po4 0 i wszystko pięknie rośnie. Mam kilka zoa, lps i sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, to postaram się kupić wiadro innej soli i będę mieszał do podmiany. U mnie Zoa i grzybki dobrze się miewają


Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.