Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  Takie pytanie , czy brzydale tak mają czy u mnie jest coś nie tak , wyskoczył z akwarium . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, natomiast nie są raczej typami skoczków więc może jakiś stresik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami lubi sobie wyskoczyć :) ja swojemu raz uratowałem życie ,niestety drugim razem nie miał tyle szczęścia..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Jakiś czas już pływał , dołożyłem skały , trochę kwitnie , ale czy to mogło go zestresować ?

  Niestety znalazłem go rano , było już za póżno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie siedzę w głowie kolegi boo12@ ale wydaje mi się ze miał na myśli jakiś nagły/chwilowy stresik/wystraszenie (może jakiś krab lub uderzenie/pukniecie) To ze masz zakwit raczej nie bylo powodem.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Krab wychodzi wieczorem , jak światło zgaśnie , ale to raczej nie on , jest mało agresywny , chyba że brzydal spał , a ten go szczypnął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój brzydal ostatnio przykleił się do grzebienia totalnie bez ruchu myślałem, że padł więc go paluchem ruszyłem, a ten spał tylko. Poszedł jak głupi w skały tylko się zadymiło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Tak sobie właśnie pomyślałem , mój sypiał za falownikiem , może coś go przestraszyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zasłonić akwarium siatką lub dać wysoką przegrode, bo wiele ryb skacze, zwłaszcza babki, mandaryny, wargacze, ślizgi i z tego co czytałam na forum kilka brzydali, hepatusów i błazenków rownież skończyło na podłodze :( 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki "ładnie " fruwają:(. Brzydal też potrafi sobie "polatać". A co najgorsze to loty odbywają w nocy lub jak nikogo nie ma i tylko suche skwarki zostają. Najlepiej zastosować przykrywke lub korone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  No właśnie , musiał skoczyć w nocy , bo rano był już sztywniak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Wyskakiwał mi kilka razy - zawsze w nocy ( szczęśliwie za każdym razem zdążyłem w porę zainterweniować ). W dzień to bardzo ciekawska i inteligentna rybka - podczas prac w akwarium podpływa do ręki, obserwuje życie poza akwarium etc. ale w nocy jest wyjątkowo płochliwy i ma "płytki, czuły " sen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dwa brzydale wyskoczyły jak z zaskoczenia wszedłem do pokoju. ryba zobaczy nagle szybki ruch po za zbiornikiem i panika. ma dwie opcje do wyboru albo w skały albo po za zbiornik.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w nocy wyskoczył salarias i babka, na salariasa rano wszedłem stopą bo mam akwa blisko łóżka niezła akcja tak na pobudkę, moim zdaniem obie ryby były przez inną rybę prześladowane. Babka przez żółtka a salarias przez ctenochaetusa. Brzydala z kolei łapałem w nocy jak mi euphyllie podgryzał bo ładnie przysypiał przy powierzchni:), i z zaskoczenia cap. Ale generalnie mi brzydal nie wyskakiwał nawet jak go ganiałem po akwa.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wyskakiwaniem może być sam akwarium , trzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcie delikatne nawet to mogą rybki wyskakiwać . Takie delikatne to nawet jak rękę się wsadza to ledwo co może posmyrać dla człowieka to może nic ale dla zwierzątek to katastrofa  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem z wyskakiwaniem może być sam akwarium , trzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś zwarcie delikatne nawet to mogą rybki wyskakiwać . Takie delikatne to nawet jak rękę się wsadza to ledwo co może posmyrać dla człowieka to może nic ale dla zwierzątek to katastrofa  
Jeśli nawet byłaby jakkolwiek uplywnosc do wody to ryby nie mają drugiego bieguna żeby poczuły coś dopiero jak wsadzasz tam łapę to robisz zero i cię kopie prąd czy też jego natężenie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, boo12 napisał:

Jeśli nawet byłaby jakkolwiek uplywnosc do wody to ryby nie mają drugiego bieguna żeby poczuły coś dopiero jak wsadzasz tam łapę to robisz zero i cię kopie prąd czy też jego natężenie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Byli przypadki dla tego pisze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, kniaz0 napisał:

Byli przypadki dla tego pisze 

owszem, ale porażenia akwarysty, a nie ryb żeby to zadziałało tym tokiem myślenia trzeba by wsadzić gołe przewody po przeciwnych stronach akwarium najlepiej

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.