Skocz do zawartości
LordMatthew

30L -> 63L pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Capnella parzy Ci montiporę digitatę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosięga. Diditata straciła cześć tkanki jeszcze w poprzedniej kostce. Teraz utrata nie postępuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, LordMatthew napisał:

 

6c0l9n6.jpg

 

To jest ta digitata? Od góry zdjęcie masz jakieś? Pytam bo mam ogryzek o podobnych polipach jak patrzę z boku to identyczny, ale od góry na polipach widać inną barwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest digitata stalowa. Na zdjęciu zależy od światła i jak telefon złapie. Poniżej zdjęcie z teraz jeszcze trochę ciemno w akwarium . Pod Royal Blue widać lekkie fluo, wrzucę zdjęcie jak zrobię wieczorem. 

hczQ0XH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te białe pałki to są jakieś rurówki? Nie widzę pioropuszy i wcześniej ich tu nie było.  

vS8rxLn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2019 o 13:03, LordMatthew napisał:

Czy te białe pałki to są jakieś rurówki? Nie widzę pioropuszy i wcześniej ich tu nie było.

Wg mnie - kupy ślimaków, które solidnie obskrobały skałę z glonów.

Godzinę temu, LordMatthew napisał:

Tuż przed nocą

Coś powinieneś zrobić z kożuchem na powierzchni. Jeszcze trochę czerwonego/pomarańczowego fluo dodasz i będzie całkiem fajnie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupy zniknęły:)

A jeśli chodzi o kożuch, to myślałem o eheim skimm 350. Chodzi mi jeszcze po głowie wsadzenie resuna do kaskady. Którą opcje wybrać? Czy obie?

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Coś powinieneś zrobić z kożuchem na powierzchni.

A w czym on przeszkadza? Może powodować jakieś negatywne skutki poza wizualnymi? Nie ironizuje, pytam poważnie bo i u mnie czasem występuje ;)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

Chodzi mi po głowie zakup odpieniacza resun sk-300. Chciałbym go włożyć do kaskady. Czytałem wiele tematów tu na forum i wydaje mi się że znam za i przeciw.  Ale wiele tematow jesy sprzed kilku lat. Czy to wogole dobry pomysł? Czy jest jakaś alternatywa?

Jeśli dobrze myślę to odpiebiacz pomoże oczyścić wodę mechanicznie, co przełoży się na mniejsze no3 po4, mniejszy kożuch na tafli wody. Ogólnie więcej plusów. 

Wszelkie opinie mile widziane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz ci nie zmniejszy korzucha, od tego jest skimmer. Jeśli koniecznie chcesz odpieniacz to może poszukaj tunze 9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie bezpośrednio. Ale jak będzie mniejszy "syf" w wodzie to i na powierzchni powinno być lepiej jako efekt uboczny. 

Jeszcze nie wiem czy chce na pewno ale biorę pod uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LordMatthew napisał:

Chodzi mi po głowie zakup odpieniacza resun sk-300. Chciałbym go włożyć do kaskady

Miałem, używałem nie polecam . Moim zdaniem lepiej kupić coś porządnego jak kolega wyżej pisał. Jedyny plus Resuna to cena ale i tak nie warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając twój temat uważam, że odpiniek nie potrzebny LPS-y rosną aż miło :D no chyba, że chcesz pójść w SPS-y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden sps jest i wystarczy,  nawet ma minimalne przyrosty. Ostatnio wysypało mi cyjano i to mnie skłoniło  do refleksji czy nie potrzeba wspomóc się jakąś filtracją mechaniczną. Na tą chwilę są 2 rybki, 2 krewetki, krab, i od groma wężowideł, wieloszczetów, itp. Wiec jakoś mocno obciążone biologicznie akwarium nie jest. Ale jednak NO3 i PO4 mam za wysokie i je winię za pojawienie się cyjano. Dlatego myślałem że odpieniacz pomoże mu usunąć przyczynę tych wysokich parametrów. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kaskady trafił resun sk-300. Wydaje mi się że działa na plus, ponieważ cyjano na piasku się zmniejszyło a nic innego nie zmieniłem. Nawet świece więcej białym. Wywala brunatno-zieloną wodę. 

Widzę nowe mordki na caulastreach, nowe polipy przy różowych zoanthusach, niestety pozostałe zoa tkwią w stagnacji lub marnieją.  Nawet montipora ma przyrost,  w ciągu miesiąca jakieś pół centymetra, co przy tak budżetowym prowadzeniu zbiornika uważam za sukces. 

Mam zamiar wymienić 2 diody UV na Full spectrum. UV to wogole niewypał, dobrze że tylko 2 szt mam. Tylko ciężko się do tego zabrać. 

74V1LJq.jpg

 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Ze zmian technicznych to Resun wyleciał, potwierdzam opinie wielu, że jest do d... Zmieniam watęw kaskadzie regularnie. 

Jeśli chodzi o życie to nie dzieje się dobrze. Pavona traci powoli tkankę, rhodactis się zwinął i traci kolor i żółte paranoanthusy grymaszą i favia egzystuje. Reszta koralowców nie ma żadnych niepokojących oznak. 

Mam problem z jakimś zielonym nalotem (glonami?), które są wszędzie na piasku, skale i niektórych koralowcach. Odsysanie nic nie daje, brak światła białego też nie pomógł. 

k9SUlBF.jpg

Niepokoją mnie także zgony ślimaków, część skubie glony i łazi po szybach, a część leży na piasku martwa. 

P6hlVOv.jpg

Przyczyny szukam w parametrach, testy z dziś (Salifert i refraktometr z ATC):

YDKN7nV.jpg

Jeszcze jedno, w wielu miejscach widzę czarną/granatową gąbkę która się rozrasta. Kiedyś miałem mały kawałek, ale odłamałem kawałek skały i myślałem że się tego pozbyłem.  Czy wysokie Mg może być powodem ekspansji tej gąbki?

 

Zdjęcie całości:

yg4JERo.jpg

 Liczę na Wasze opinie i pomysły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wapń za nisko, NO3 za wysoko, ale to pewnie już wiesz.
Tyle to wiem, ale szukam przyczyny. Nie suplementuje więc Ca i MG powinny być na odpowiednim poziomie tak jak w składzie soli, a nie są. NO3 i PO4 też nie wiem skąd się bierze aż takie, ponieważ mam ograniczone karmienie, chy a że kostka mrożonki raz na dwa dni to też za dużo?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może warto by było zrobić parę większych podmian dajmy na to po 10L? do tego zmienić śmierdziuchy na inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.