Skocz do zawartości
Bombi

250l+70l sump nowy rozdział

Rekomendowane odpowiedzi

Te jestem tego zdania, ze nie ma co się spinać, bo zawsze będą Ci, którzy mogą mieć 1000l+ i hejtowac tych z 300-, ze mordujemy ryby za życia, ale kto by nie chciał mieć żółtka i hepatusa u siebie w akwa:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by tu dużo mówić wszystko wyjdzie w toku pracy nad zbiornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Faktycznie ten pokolec bardzo ładny. Ciekawe jak jest z tym jego wymaganiem, bo pierwsze 3 sklepy z brzegu mówią o 270, 500 a nawet 700l. 

Oosbiavie uważam, ze te wymiary to są na dorosłe osobniki, ale wydaje mi się, ze nasze akwariowe niestety ale karlowacieja i nie osogaja „wolnych” rozmiarów. Ale ryba bardzo ładna :)

ja zaproponuje borsuka, tez niby ma mniejsze wymagania co do ilości miejsca. A ryba piękna.

Tak teraz sprawdziłem i dla borsuka też różnie piszą jakie ma być duże akwarium 250-600 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tez jest duży rozjazd. jedynie spokojny temperament borsuka przemawia za tym, ze nie jest ryba wyścigowa, wiec może potrzebuje mniej miejsca niż hepatus. Ja planuje borsuka w 300 i sprzedawca w jednym z warszawskich sklepów powiedział, ze to znacznie lepszy pomysł niż chepatus lub żółtek w takim litrażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odradzałem heptusa i zasugerowałem jakąś trochę mniejszą rybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pokolca, to coś z rodzaju ctenochaetus.

Żółtek... mam go w 360l i wydaje mi sie, że to dla niego jest tak na styk. A akwarium nie jest zawalone skalą. Hepatusa nie kupuj, to rybka która bardzo źle znosi stres. Rośnie zbyt duża na taki litraz, a łowienie i zmiana środowiska może spowodować u niej ospe. 

Jest cała masa ryb, które będą się dobrze czuły w takim litrazu. Babeczki z rodzaju  ptereleotris czy nemateleotris  (pływające w toni), ślizg z rodzaju ecsenius lub salarias, przepiękna gramma loreto, jakaś nieduża rybka z zagiewkowatych, pseudochromis fridmani, chromisy, do tego mandaryn, babka kopiaca z rodzaju valenciennea i jakiś borsuk, który nie rośnie duży, z wargaczy też by się coś wybrało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Nik@ napisał:

Jeśli chcesz pokolca, to coś z rodzaju ctenochaetus.

Takiego zaproponowałem dokładnie ctenochaetus strigosus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Takiego zaproponowałem dokładnie ctenochaetus strigosus.

Mógłby być też ctenochaetus tominensis, też piękna ryba i w 250 sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strigosus podobno lubi dręczyć babeczki kopiące. Nie dam sobie za to niczego ogolic, bo tej ryby nie miałam, ale może warto pogóglać, jeśli w planach jest valenciennea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nik@ napisał:

Strigosus podobno lubi dręczyć babeczki kopiące. Nie dam sobie za to niczego ogolic, bo tej ryby nie miałam, ale może warto pogóglać, jeśli w planach jest valenciennea.

Coś w tym jest bo mi cintusa poturbował teraz siedzi biedak pod skałami ale liczę że się to uspokoi z czasem bo ryba nowowpuszczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Na razie szukam rady co do ryb ,a teraz muszę sobie poradzić z parametrami wody. PO4- poniżej 0.1 i no3- delikatnie mniej niż 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 29.04.2018 zredukowałem PO4 do 0 ,ale dalej no3 wynosi 25. Czy zacząć już robić podmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakieś życie w akwarium tzn. ryby, korale, że chcesz robić już podmianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest przeniesione z poprzedniego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaki dojrzewania po przekładce są, jest jakiś wysyp glonów? Trudno powiedzieć czy zacząć robić podmianki, możesz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię podmianę 15l i mam na piachu oraz skale cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jak jest cyjano to jest wskazane robić podmianki. Nigdy cyjano nie miałem i jakoś specjalnie tym tematem nie interesowałem się. Radzę poczytać najpierw o cyjano i co piszą inni na temat podmianek w takim przypadku. Według współczynnika Redfielda powinnieneś mieć problem z zielonymi glonami przy po4 0 i no3 25tabela.jpg.aff97510694f1eed28b967676eec9c4d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko zawsze zgadza się z tabelkami dodam , że ostatnio doszło 10kg żywej skaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wcześniej poruszyłem wątek obsady i dalej nic szczególnego nie wymyśliłem ,ale wpadłem na pewien pomysł i wolałbym się dopytać bardziej doświadczonych forumowiczów. A mianowicie mój pomysł to błazenkarium:D. Mam 2 błazenki póki co oraz 2 pterapagony i chciałbym wiedzieć czy przy tej obsadzie mógłbym zrobić małe błazenkarium ?. Jeśli będzie trzeba mogę pomyśleć nad pozbyciem się pterapagonów z akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Aquaforest, oni mają akwarium z błazenkami i może udzielą trochę informacji 

Film jest z tego tematu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie mojej nieobecności akwarium doprowadziłem do ładu ,ale zastanawiam się nad zmianą lampy. Aktualnie mam 6x24watt ,a to trochę mało. Chciałbym kupić coś w rozsądnych pieniądzach ,ale nie wiem w sumie jaką moc wybrać i czy zostać przy T5 czy może zmienić oświetlenie na LED. Jeśli ktoś ma większe doświadczenie że światłem prosiłbym o pomoc w doborze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2019 o 00:02, Bombi napisał:

Po długim czasie mojej nieobecności akwarium doprowadziłem do ładu ,ale zastanawiam się nad zmianą lampy. Aktualnie mam 6x24watt ,a to trochę mało. Chciałbym kupić coś w rozsądnych pieniądzach ,ale nie wiem w sumie jaką moc wybrać i czy zostać przy T5 czy może zmienić oświetlenie na LED. Jeśli ktoś ma większe doświadczenie że światłem prosiłbym o pomoc w doborze .

Zmienić t5 na ledy, to jak przesiąść się z Mercedesa do Renault 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Paskud097 napisał:

Zmienić t5 na ledy, to jak przesiąść się z Mercedesa do Renault 

A że się tak wyrażę - pieprzysz pan. Obecna technika LED sprawia, że takowe lampy niczym nie odbiegają od dawnych lamp HQI oraz później stosowanych świetlówek. Poczytaj trochę ( nie tylko na tym forum ) , a później się wypowiadaj.

montymick


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, poza zniekształcaniem kolorów, deformacją kształtu korala oraz słabszym przyrostem, niczym nie odbiegają. :p 

no oczywiście, zależy co chcemy w zbiorniku trzymać, jak kogoś spsy nie interesują, to faktycznie, t5 = przerost formy nad treścią :) 

Edytowane przez Paskud097 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.