Skocz do zawartości
dla syna

Milestone levelautomatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Ktoś używa tego sprzętu? Mam duże problemy z czujnikiem optycznym. Dwa razy w ciagu roku oddałem na serwis gwarancyjny. Za pierwszym razem wymienili całość, a za drugim czujnik optyczny jednocześnie z informacją, że należy czyścić czujnik gdyż nie czyszczenie prowadzi do trwałego uszkodzenia. Problem w tym, że czyszczę optykę dwa razy w tygodniu szmatką namoczoną w ro. Niestety od grudnia 2016 nie było dnia aby zestaw się nie zawiesił. Za każdym razem to samo, uruchamia dolewkę i albo odrazu ją blokuje (pojawia się alarm) albo przeleje troszkę nad poziom soczewki i też następuje blokada z alarmem. Średnio na ok 8 cykli jeden kończy się blokadą. I oczywiscie muszę naciskać magiczny przycisk na kontrolerze. Bywają też przypadki, że resetowanie poprzez przycisk muszę nacisnąć kilkukrotnie aż zaskoczy. Macie jakieś pomysly? Na forum zadałem pytanie do sponsora Aqua-trend czy istnieje zastąpienie czujnika optycznego pływakowym. W odpowiedzi otrzymałem żebym zgłosił się do działu serwisu. W rozmowie telefonicznej otrzymałem informację że istnieje taka możliwość. Natomiast pismo wysłane wraz ze sprzętem z reklamacji stwierdza, że jest to niemożliwe gdyż musiała by nastąpić ingerecja w oprogramowanie dlatego jest to niewykonalne. Puki co mam dolewkę manualną a nie automatyczną. Nie występuje u mnie w miejscu zamontowania czujnika optycznego zjawisko falującej tafli wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też tą dolewkę od  samego początku jej debiutu ...działa trochę na zasadzie ,, na dwoje babka wróżyła''  też często się mi się zawiesza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, alenqer napisał:

Mam też tą dolewkę od  samego początku jej debiutu ...działa trochę na zasadzie ,, na dwoje babka wróżyła''  też często się mi się zawiesza ....

Coś czuję, że trochę chłam wypuścili. No nic pewnie za dwa dni odeślę z powrotem na reklamację. Przynajmniej z serwisu będą widzieć, że nie zdążyła się zabrudzić. Ciekawe co teraz napiszą. Jak znowu czujnik wymienią to zrobię ekspertyzę i zarządzam zwrotu gotówki. Nie kupił bym tego gdybym wiedział, że to manualna dolewka. Nadaje się jedynie puki co do nalewania wody ro jeśli jej trochę potrzebuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak nie ruszam się z miejsca zamieszkania,  to  jestem w stanie jej zaufać...dłuższej nieobecności bez nadzoru bym jej nie powierzył ....szkoda bo koncepcja ( zamknięta} bardzo fajna ale rozważanie co do przyczyn wadliwego działania oraz składania ewentualnych reklamacji nie jest w/g mnie warta ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alenqer napisał:

Powiem tak jak nie ruszam się z miejsca zamieszkania,  to  jestem w stanie jej zaufać...dłuższej nieobecności bez nadzoru bym jej nie powierzył ....szkoda bo koncepcja ( zamknięta} bardzo fajna ale rozważanie co do przyczyn wadliwego działania oraz składania ewentualnych reklamacji nie jest w/g mnie warta ceny...

Z jednej strony masz rację, ale z drugiej, jeśli więcej osób pójdzie tym śladem to wycofają na moje oko wadliwy towar z rynku gdyż zysk z tego zaniknie. A marka na tym też ucierpi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dolewka dziala bezproblemowo. Pisalem juz o tym na forum, na poczatku rowniez mialem problem z czujnikiem optycznym ( nie uruchamial pompy i nie dolewal wody). Zostal bardzo szybko wymieniony na inny w serwisie ( wyglada inaczej niz ten pierwotny). Mija +/- rok od tej naprawy, dolewka nie zaciela sie ani razu, a ja spokojnie spie i wyjezdzam na wakacje :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę poszukać gwarancji ( nie wiem czy była na rok czy dwa) i spróbować reklamować bo częsty reset zaczyna mnie coraz bardziej denerwować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kamas napisał:

Moja dolewka dziala bezproblemowo. Pisalem juz o tym na forum, na poczatku rowniez mialem problem z czujnikiem optycznym ( nie uruchamial pompy i nie dolewal wody). Zostal bardzo szybko wymieniony na inny w serwisie ( wyglada inaczej niz ten pierwotny). Mija +/- rok od tej naprawy, dolewka nie zaciela sie ani razu, a ja spokojnie spie i wyjezdzam na wakacje :)

A jak optykę i co ile ją czyscisz? 

2 godziny temu, alenqer napisał:

No to muszę poszukać gwarancji ( nie wiem czy była na rok czy dwa) i spróbować reklamować bo częsty reset zaczyna mnie coraz bardziej denerwować...

Moja ma dwa lata gwarancji producenta. Myślę że u Ciebie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym poczatku byl problem wlasnie z optyka, ktora wymieniono i do dzisiaj mam spokoj. Czujnik czyszcze moze 1x miesiac i nie demontuje go tylko przecieram najczesciej szczoteczka do zebow, ktora uzywam przy akwarium.

Gwarancja jest na 24 miesiace.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku myślałem  że to ,,brudne oko'' jest powodem wadliwego działania ale czyszczenie raz - dwa razy dziennie dało szybko do mylenia że chyba nie tędy droga, tym bardziej że nie mam ,,dżungli'' w sumpie.No nic trzeba odszukać gwarancję i reklamować, jak gwarancja jest na dwa lata to jeszcze się ,,łapię''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że reklamuj. Dolewka ma działać a nie przysparzać ci problemów z akwa. Ja używam levelantomatic EYE. Same pozytywy. "Oko" czyszcze raz na 2 lub 3 tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja poszła na reklamację po dwóch dniach używania po reklamacji. Fizycznie nie zdążyła się zabrudzić, a mimo to i tak ją czysciłem. Ciekawe co teraz odpiszą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem tą dolewkę to w sklepie mi doradzono aby sterownik umieścić zdała od pomp i innych sterowników bo podobno wariuje , może to jest przyczyną ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hartek napisał:

Gdy kupowałem tą dolewkę to w sklepie mi doradzono aby sterownik umieścić zdała od pomp i innych sterowników bo podobno wariuje , może to jest przyczyną ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety nie. Sterownik jest na zupełnie innej stronie. I jako jedyne urzadzenie na zewnatrz szafki z uwagi na ciągłe przyciskanie magicznego guzika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.