Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nadszedł czas by napisać posta :)  Przedstawiam wam moją pierwszą solniczkę zalana dziś 29.03.2018r

nie obyło się bez problemów najpierw przeciekał sump (robiony na zamówienie przez pewną firmę) więc silikon w ruch i łączenia poprawione, profilaktycznie poprawiłem wszystkie łączenia :) 

następnie gdy przyszła pora na pudełko przelewowe okazało się że również cieknie więc akcja kropelka, gdy już wszystko było gotowe zalałem słodką wodą prosto z kranu na próbę i tak chodziło przez dwa dni potem osuszenie obiegu skała do środka piasek i oczekiwanie na wode ro i zaleweane na gotowo :) trochę o zbiorniku:

Szkło full opti 60x27x25h

Sump 3 komory 50x22x32h

Lampa power led sterowana arduino od magu . 7x royal blue,5x 20k,2x niebieska w sumie 42w

Sucha skała marco rock około 5kg

Piasek żywy 4.5kg

Cyrkulator JVP-110

Pompa AS-931 800l/h 16w

Pudełko przelewowe

Sól Aquaforest reef salt

Bakterie seachem stability

Wkładów na razie brak będzie purigen i jakaś ceramika

Grzałka tymczasowo z innego zbiornika będzie inna w środkowej komorze

Odpieniacz na razie brak myślę nad takim jak w linku http://allegro.pl/odpieniacz-bialek-storm-50-i6144772222.html

 

20180329_112559.jpg

20180329_131953.jpg

20180329_132058.jpg

Edytowane przez SlawwPmi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu taki wymiar akwarium, a nie np. wyższe i o większej głębi? Skały fajnie ustawione. Z koralami, które rosną dość wysokie to nie poszalejesz :). Jaką obsadę planujesz ryby, korale itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż akwarium było słodkowodne a zamysł był taki że to miał być taki mały jamnik co do korali to Na pewno bedę chciał Euphyllia paraancoraze dwa rodzaje,briareum ultra fluo,jakieś zoa, Caulastrea green,jakieś grzybki, po mału będę coś wybierał :) a co do ryb to jeszcze nie wiem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grzybków możesz pomyśleć o ricordea yuma, florida ładne i kolorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne i sporo odmian [emoji4]

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ułożenie skałki!! Myślę, że powinieneś włożyć już ceramikę. Zasilasz system bakteriami więc ceramika moim zdaniem powinna już być. Chciałbym zwrócić twoją uwagę na pompę; czy nie jest za mała i mógłbyś włożyć jakiś cyrkulator.

pozdrawiam i życzę powodzenia oraz satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cylkulator już jest a ceramika a może siporax zamowie po świętach,co do pompy myślę że jest ok ,nie chcę żeby robiła pralkę w akwarium :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa wygląda na dużo większe :). To zasługa dobrego ułożenia skały. Komorę na pompę mogłeś dać mniejszą a na filtracje większą. Prócz ceramiki weszły by jeszcze glony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że komora jest ok,gdy obliczałem pojemność sumpa nie wziołem pod uwage że woda będzie spływać grawitacyjnie wężem od pompki a wylot wody jest niżej niż grzebień ale i tak wyszło dobrze :) dzięki tak dużej komoże mieści się wszystko i jest miały zapas.

Wczoraj woda kryształ a dziś jest lekko mleczna jakbym dolał świerzej solanki,nie spodziewałem się że taka się zrobi,jest to możliwe że taka się stała po dodaniu bakteri ?


Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe i nawet bardzo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem stare wkłady biologiczne ceramika i azoo dwa lata leżaly zawinięte w worku foliowym, pracowały kiedyś w słodkowodnym, co sądzicie o ponownym wykorzystaniu w morskim ? Azoo właśnie się gotuje ma duże pory więc powinno się ładnie wszystko z nich wygotować a co do ceramiki to nie mam pewności.72f74417233bc0bbec2294a0ccde78ab.jpg294ef9caa49792505b8bd3263187ea3e.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko :) jak często robisz podmianke w swoim zbiorniku i jak często dolewasz wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do tej pory podmiane robiłem tylko raz mam mało życia dlatego będę robił co dwa tygodnie, wody dolewam co dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.