Skocz do zawartości
Mat_Mat

Czy jest w PL jakiś sklep który ma dobry kontakt z dejongiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy pytanie czy ktoś z Was zna jakiś sklep w PL który bez "proszenia" jest mi w stanie wycenić i ściągnąć ukwiała dywanowca czerwonego? Wiem, że pojawił się w tym tyg u nich ale żadne sklep z którym rozmawiałem nie ogarnia współpracy z nimi tak, żeby wycenić i ewentualnie po akceptacji przyklepać ( zapłacić ) tego korala i odebrać go w późniejszym terminie przy wyjeździe bo kilka sklepów w PL tam jeździ. Ewentualnie załatwić wysyłkę. Dość, że od 4 lat nikt z kim o tym rozmawiałem a zarzekał się, że bez problemu ściągnie tego ukwiała w takim kolorze, tego nie zrobił to jeszcze jak jest w hurtowni to też jest problem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Mat_Mat napisał:

tego korala

W gwoli ścisłości to nie jest koral 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, boo12 napisał:

W gwoli ścisłości to nie jest koral 

Według Wikipedia "Ukwiały (Actiniaria) – rząd bezszkieletowych, osiadłych lub półosiadłych koralowców sześciopromiennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z encyklopedii

To przepięknie ubarwione zwierzęta morskie - jamochłony - zaliczane do typu parzydełkowców prowadzących osiadły tryb życia, chociaż, niektóre potrafią się przemieszczać. Niektóre gatunki żyją w symbiozie z rakami pustelniakami. Występują w postaci pojedyńczych znacznie mniejsza.

Do ukwiałów zaliczono przeszło 1400 gatunków, kótre sklasyfikowane w 46 rodzinachgrupowanych w podrzędach:

  • Endocoelantheae
  • Nyantheae
  • Protantheae
  • Ptychodacteae

podejrzewam, że temat rzeka ale na forum nie spotkałem się z określeniem ukwiał-koral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

polskie sklepy gówno mają, a ich właściciele takie cuda obiecują, że uszy puchną.  Jak chcesz kupić coś fajnego to szukaj za granicą z polskimi oszołomami lepiej nie zaczynać.

Wesołych Świąt :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Twojego pytania to pogadaj z Markiem z Crazy Coral bo z tego co wiem to on jeździ do dejonga i kiedys sprowadzał mi ślimaki turbo mexicana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Romek05 napisał:

A wracając do Twojego pytania to pogadaj z Markiem z Crazy Coral bo z tego co wiem to on jeździ do dejonga i kiedys sprowadzał mi ślimaki turbo mexicana.

wow, wreszcie ktoś odpowiedział zgodnie z treścią zapytania...


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jedna osoba w PL próbowała ściągnąć poprzez sklep Stichodactylę odmiany red, ale poszło 8 zamówień i nie dostali ani razu - wszystko idzie do "lepszych" krajów, którzy biorą spore zamówienia na olbrzymie kwoty - nikt nie chce się bawić w dostawę jednego ukwiała ... ale można próbować.

Wiem, że jeden sklep miał kiedyś dywanowego red... chyba acropora, zapytać nie zaszkodzi :) Ale sumę miał też piękną... to było z 7lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z nim w piątek to na koniec przyszłego tygodnia organizuje dużą dostawę koralowców - nie wiem czy akurat z dejonga - ale może tak - więc warto abyś się z nim szybko skontaktował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info od Marka, że po świętach będą dwie bardzo duże dostawy ale nie napisał kiedy dokładnie. To może warto zadzwonić do Crazy Coral i się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Marka w tej sprawie. Przeczytał ale nie odpisał póki co. Dzień po dniu takie proszenie powoduje, ze schodzi ze stanu i jest niedostępny. Nie pojmuje i nigdy nie pojme tak piz*****tego podejścia do Klienta z jakim się spotykam w niektórych sklepach w wielu kwestjach. Gdybym sam tak podchodził to mógłbym się już pakować pod most za pewne... Rozmawiałem z dejongiem i należy się tej hurtowni szacunek za obsługę Klienta i podejście do biznesu. Sam prowadzę firmę i wydaje się, że warunek kupienia na FV jest spełniony ale nic z tego. Najpierw trzeba pokazać własny sklep więc taki "anonimowiec" nie wejdzie tam i jest to ukłon w stronę tych którzy prowadzą taki biznes. Ehh tylko to podejście trochę słabe tych naszych sklepów co niektórych.... Jeden telefon wysyarczy, sms lub mail. Chwila dosłownie i już się ma cenę i dostępność. Nie idzie się doprosić i o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że teraz jest okres świąteczny więc pewnie odezwie się po świętach.

Druga opcja jak mi teraz przyszła do głowy to Łukasz z Acropory. On chyba też jeździ do dejonga.

Ale do wtorku i tak nic pewnie nie załatwisz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak coś potrzebuję, mam jakieś pytania to przeważnie dzwonię. Jak nie może odebrać to sam do mnie oddzwania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jest bardzo w porządku i za pewne po świętach temat zbada. Dziś po jego smsie o planowanych dostawach poszło pytanie ale póki co cisza. Ogólnie z ukwiałem to nie jedyna moja sprawa w Pl sklepach. Wiele rarytasów mam na oku i nie ma rozmowy bo nie ma z kim gadać. Rozmowa na zasadzie "ściągnę bez problemu" mnie już znudziła :) Taki sam problem miałem z rybą helfrichi których w dejongu było zawsze kilka szt na stanie. Kilka lat szukania w PL i w końcu reefguard sprawił, że ryba pływa z zbiorniku :) Chyba faktycznie trzeba zacząć rozmowy ze sklepami po za granicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem z sprzętem :) Obecnie nie mogę trafić sklepu, który by ściągnął reagenty do Milwaukee - testy na żelazo.

Milwaukee Instruments Miernik żelaza MW14


I mimo że np. Erybka to ma w sprzedaży - samych reagentów do milwaukee nie sprowadzają, nawet do innych bardziej popularnych jak no3 czy po4.
Dramat.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pirotechnic napisał:

Ja mam ten problem z sprzętem :) Obecnie nie mogę trafić sklepu, który by ściągnął reagenty do Milwaukee - testy na żelazo.

Obaw3iam się że w PL tego nie kupisz.

Nasz kolega Adam.S kupował w USA


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renegaty, sprzęt itd. można ściągnąć bez problemu z zagranicy.

Gorzej z życiem, bo wiele sklepów nawet z Niemiec nie wyśle Ci choćby ślimaków do Polski więc nawiązując współpracę z zagranicą trzeba by jeździć samemu po odbiór :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi sie wydaje że w promieniu 1tyś km włącznie z UK odbiór zamówienia nie był by problemem,w ciągu doby można zajechać i wrócić,ludzie jeżdżą po auta czy z towarami.Po grubsze zamówienie jak najbardziej opłacalne jechać osobiście,a pewnie nie jeden ma kolegę który robi stałe trasy w "dobrych" kierunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2018 o 22:22, Mat_Mat napisał:

Mamy pytanie czy ktoś z Was zna jakiś sklep w PL który bez "proszenia" jest mi w stanie wycenić i ściągnąć ukwiała dywanowca czerwonego? Wiem, że pojawił się w tym tyg u nich ale żadne sklep z którym rozmawiałem nie ogarnia współpracy z nimi tak, żeby wycenić i ewentualnie po akceptacji przyklepać ( zapłacić ) tego korala i odebrać go w późniejszym terminie przy wyjeździe bo kilka sklepów w PL tam jeździ. Ewentualnie załatwić wysyłkę. Dość, że od 4 lat nikt z kim o tym rozmawiałem a zarzekał się, że bez problemu ściągnie tego ukwiała w takim kolorze, tego nie zrobił to jeszcze jak jest w hurtowni to też jest problem ;/

reefguard.pl @Reefguard

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Możesz jeszcze spróbować w aquapolis w Wałbrzychu, w prawdzie nie wiem gdzie robią zakupy i jest to świeży sklep ale mówili mi że jak bym cos potrzebował konkretnego to mi sciagną, zawsze szybko odpowiadają na fejsie więc spróbowac można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.