Skocz do zawartości
malythc

jaki filtr do 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki filtr kupić zeby woda byla czysta do 200l baniaka.nie mam sumpa mam odpieniacz hydro slim 250.i mysle nad filtrem kaskadowym nfz 3 tez zeby nie kosztował milion siana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, malythc napisał:

Witam jaki filtr kupić zeby woda byla czysta do 200l baniaka.nie mam sumpa mam odpieniacz hydro slim 250.i mysle nad filtrem kaskadowym nfz 3 tez zeby nie kosztował milion siana

chcesz kaskadowy filtr pchać do 200li akwarium morskiego?, najlepsze rozwiązanie to sump, jak nie masz lub nie masz takiej możliwości to panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał sump lub panel to bym zadał inne pytanie a pytam sie o filtr jaki wsadzić nie wszyscy mają panele i sumpy i im działa i woda czysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, malythc napisał:

Jak bym chciał sump lub panel to bym zadał inne pytanie a pytam sie o filtr jaki wsadzić nie wszyscy mają panele i sumpy i im działa i woda czysta

ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz sumpa to jednak rozważył bym opcję kubełka jakiegoś. Mimo wszystko wygodniejsze w obsłudze niż kaskada. Nie wiem jaki budżet przeznaczyłeś ale może jakiś używany eheim? 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multikani . 
Czasem pojawia się za 100 - 120 pln  . Kupiłem taki zestaw  z pompą i czterema słoikami . Prosta obsługa , odpinasz bez odłączania wody , bełtasz i cały syf wylatuję .Miejsce na różne media , ceramika/węgiel ... . 
W razie co rozbudowa trwa kilka minut . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykład na dwóch kaskadach Aquael o wiele większe akwarium niż Twoje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mam sumpa i panelu chce kupic filtr kaskadowy aquael nfz3 na media filtracyjne jedyne rozwiazanie moim zdaniem widziałem 3 akwaria na tym filtrze i wszystko dzial jeden nawet prawie 600l tylko ze na dwóch tych filtrach a moze cos innego proponujecie moje akwarium odpieniacz hydro slim 250. Lampa led 108 w na power ledach 3w . cyrkuratory chińskie 3000l/h filtr kaskadowy 500l/h a tam wata wegiel i ceramika i same miekasy i lps 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założyłem reaktor glonowy to wszystkie gąbki waty itp. usunąłem z systemu. Filtr glonowy czyszczę i usuwam 70% glonów raz na 3 tygodnie. On wyłapuje mi wszystkie farfocle latające w obiegu. Zastanawiam się czy nie wystarczył by Ci taki gadżet zamiast kaskady. Mała kaskada i tak niewiele zdziała a falowniki zalatwią resztę cyrkulacji morskiego zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, malythc napisał:

Witam nie mam sumpa i panelu

może panel zewnętrzny ?

coś jak tutaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc tylko ile litrowe to zrobić i na bocznej ścianie napewno musze akwarium 200l 

Akwarium zalane a szafka pod wymiar jest wiec  odpada wielkość bocznej ściany.jakie minimum moze być i jaki przepływ dac 500l/h czy więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, silvia napisał:

może panel zewnętrzny ?

coś jak tutaj

 

Ktos moze sie wypowiedzieć na ten temat panelu filtracyjnym czy da rade moim zdaniem bedzie lepsze od kaskady i troszke wieksze zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zastosujesz inne przegrody to tak nada się... Rozwiązań wiele - kaskada to gotowiec.

Z modyfikacji do tworu z filmiku - odpowietrzenie (rurki przelewowej - ta po lewo) podłącz odpowiednio skonstruowanym trójnikiem pod zasysanie pompy obiegowej (w panelu) uzyskasz prawie automatyczne zasysanie wody.

Jednak sump i wiercenie to najlepsze rozwiązanie - inne to półśrodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu panel to półśrodek? Odpowiednio dobrany do wielkości akwarium powinien spełniać w 100% swoją rolę. Jedynym minusem mniejsza wygoda niż przy sumpie.

Ja do akwarium 60x40x45 planuje panel 20x40x45. Mam miejsce obok akwarium nie mam miejsce na sumpa. Do akwarium 108l  panel 36 l chyba nie wypada najgorzej :P
Zastanawiam się tylko czy robić go w wersji łączonej z akwarium czy tak jak na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób w wersji łączonej z akwarium. Będziesz miał tam wtedy grzebień, a nie "u rurkę" i film powierzchniowy będzie spływał do panelu. Jak dasz "u rurkę" to będziesz musiał zastosować skimmer powierzchniowy lub mocną cyrkulację w kierunku powierzchni wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przewrotnie zapytam - czy na pewno potrzebujesz filtra ?

Ja mam co prawda mniejszy litraż (125), ale chodzi to jedynie na odpieniaczu wewnętrznym Tunze 9004 + 2 pompy cyrkulacyjne Tunze 6025. Nie mam żadnych problemów z czystością wody.
Kiedyś wydawało mi się, iż MUSZĘ zastosować filtr i nawet taki kupiłem (Tunze Comline 3163), ale okazał się on zbędnym gadgetem. Chcesz - mogę sprzedać, leży nieużywany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego fzn3 mało wchodzi miałem i jak wrzuciłem węgiel inpurigen to było ciasno i strasznie zbierał syf z wody na torebkach z wkladami

gabke czy watę musiałem co dwa dni wymieniać bo zbierała pokarm i inne 

Rozwiazaniem u mnie było dostawienie sumpa-panelu obok akwarium ale ja miałem na to miejsce(szersza szafka niż akwarium) i rozwiązało u mnie masę klopotow

 

 


Pacific sun pandora hyperion s

240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.