Skocz do zawartości
Gość

Shallow reef tank 120-140l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Grzegorz, z twojego opisu wynika, że mógłbym grzebień przykleić po prostu na krawędzi i będzie ten sam efekt?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zipke napisał:

Grzegorz, z twojego opisu wynika, że mógłbym grzebień przykleić po prostu na krawędzi i będzie ten sam efekt?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Nie będzie tego samego efektu bo grzebień jest duży a rynienka aluminiowa ma centymetr i grzebień jest tej samej wysokości co rynienka a w dodatku jest cienki.  Dodam zdjęcie aby było wiadomo o co chodzi

IMG_20180805_224058-800x600.jpg

IMG_20180805_224049-800x600.jpg

IMG_20180805_224633-800x600.jpg

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakbyś wrzucił będę wdzięczny, chciałbym w tym tygodniu wkleić grzebień i hydraulikę

 

Edit:

Dzięki za foto, tylko u ciebie inna sytuacja u mnie jest dużo więcej miejsca do krawędzi alwari i taka kombinacja nic nie daje. Przy robieniu projektu myślałem że najlepszą opcja to wklejenie do krawędzi ale teraz patrzyłem to większość ma na zewnątrz albo do wewnątrz.

No nic chyba przykleję do krawędzi i od środka dam więcej silikonu robiąc taka ala podporę tak żeby grzebień miał styk nie tylko dolna krawędzią ale żeby silikon niejako otoczył grzebień z 3 stron.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na dłuższą metę to będzie kiepskie rozwiązanie. I na 90 % po pewnym czasie grzebień się wyrobi i odpadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To zostaje wklejenie dodatkowych pasków szkła chociaż chciałem tego uniknąć.

 

Edit:

ewentualnie wklejenie od przodu ale wtedy ten plastik grzebienia stykalby się na powierzchni 1,5 cm że szkłem, to już znacznie więcej niż sama krawędź

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla tego wolałbym nie wkładać takich metalowych elementów.
Pokombinuje coś dzisiaj, najkorzystniej byłoby wymienić grzebień albo dokleić paski szkła do krawędzi bo jak rozumiem szkło do szkła się bedzie trzymać mocno, gorzej pcv szkło.
Znalazłem taki grzebień, tylko z kolei nie wiem czy nie za wysoki bo u mnie wycięcie na grzebień ma 6cm:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7493649201

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak się prezentuje całość, w sumie gotowe do zalania.
Zastanawiam się nad wywierceniem jeszcze jednego otworu na kable na tylnej ściance szafki bardziej w górnej części.
Macie jakiś patent na jakich podstawkach ustawić szafkę i jak wypoziomować. Aktualna mam na takich filcowych ale osiadają nierówno:/

2d4df1ac6ba5353ec254d4b167e23135.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wyglada, co z oświetleniem. Chciałbym taki shallow zrobic ale z tym mam największa zagwozdke zeby ładnie prezentował się zbiornik w salonie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki, też mi się podoba przynajmniej na pusto. Światło wisi na razie nad kostka, lampa chinka 120W do tego dołożę prawdopodobnie 2x24W T5 ale to z czasem, bo lampa rozkręcona na maksa daje słabą barwę światła białego (jest zbyt żółte)
Na ten moment zostaje kwestia poziomowania szafki, chyba skończy się na jakiejś taśmie pcv używanej do oklejania rantów meblowych bo żadnych gotowych rozwiązań nie znalazłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na linkach do sufitu przyczepisz? Ja bym chciał to zrobic na takim ramieniu jak podałeś w inspiracjach ale lampa kosmiczne pieniądze kosztuje. Nie wiem czy chińskie ledy dadza wystarczająca moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie, otwory już są wywiercone. Linka jest dosyć cienka i wytrzymała. Plusem linki jest możliwość regulacji wysokości jeśli coś nie będzie pasować, dodatkowo są takie mocowania do płynnego opuszczania i podnoszenia lampy, przydatne przy pracach w akwarium chociaż sam takiego nie mam niestety.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się to ogarnąć to wstaw zdjęcia. Mam nadzieje ze uda Ci się estetycznie powiesić i przekonam się do tego pomysłu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma problemu, jak dojdą paczki może w weekend przesiadka

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sajgon po całości, nowe w większości zalane.
Nie obyło się bez wpadek: wyłamałem drzwiczki z zawiasów ale to nic bo można naprawić gorzej z ukwiałem który, był tak duży, że przy wyjmowaniu skały uszkodził się konkretnie, zobaczymy czy sobie poradzi, bardzo bym chciał bo mam go 2 lata i był domem dla błaznów
Poniżej obraz nędzy i rozpaczy puki co ..
25c6a2271baa94d65b1474742a99433c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, panie w której przegrodzie powinien dać czujnik dolewki?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też tak myślałem tylko, że jak wyłączę pompę to się przeleje woda która spłynie z akwarium i podniesie się poziom wody i czujnik idzie w górę. To nie będzie problemem?

Z drugiej strony w pozostałych komorach będzie zawsze stały poziom wody.

Jeśli rzeczywiście ostatnia komora to będzie gimnastyka żeby zamontować czujnik:)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka słów podsumowania po przenosinach. Po pierwsze wielkie podziękowania dla wszystkich którzy pisali w temacie, wasza pomoc była nieoceniona.
Akwarium stoi, dochodzi do siebie po piątkowych przenosinach. Jak zwykle miało być szybko pięknie, skończyłem o 1 w nocy a do 3 siedziałem i patrzyłem czy na pewno wszystko ok:)
Z pierwszych obserwacji odnośnie strony technicznej:
- moja lampa nie oświetli takiego baniaka, coś trzeba będzie dołożyć. Pewnie skończy się na 2x24W. Znalazłem info, że jeden z forumowiczów przelutował większość ledów na niebieskie i dołożył białe świetlówki postaram się z nim skontaktować
- szafkę teraz zrobiłbym jako stelaż, lepszy dostęp i można podzielić jak się podoba
- panel jest cichy co mnie zadowala, mam tylko problem z zamontowaniem waty (tu na pewno coś jeszcze wymyślę, no i montaż i czyszczenie czujnika dolewki też będzie utrudnione, na szczęście nie trzeba tego często robić
- mleczna okleina na razie bardzo mi przypadła do gustu ale już widzę że akwarium będzie wymagało częstego czyszczenia szyb
Niebawem założę nowy temat w nowym dziale, na pewno pojawią się inne pytania już co do samego funkcjonowania itp. :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleczną okleinę można podświetlić paskiem led z tyłu, i będzie gradient koloru, np niebieski albo biały - dodaje to trochę głębi do zbiornika i nie wygląda tak płasko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może z czasem, na razie priorytet to zakup ryb bo pusto w baniaku: 2 błazny, jeden garbik i krewetka.
Fundusze na wyczerpaniu więc raczej będą to bardziej popularne gatunki


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.