Skocz do zawartości
Paskud097

odpieniacz w 30l

Rekomendowane odpowiedzi

siema, wkładać odpieniacz do kaskady w 30l przy obsadzie 4 ryby +  4 krewetki? filtracja biologiczna może nie wystarczyć chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paskud097 napisał:

siema, wkładać odpieniacz do kaskady w 30l przy obsadzie 4 ryby +  4 krewetki? filtracja biologiczna może nie wystarczyć chyba

Po moich doświadczeniach (które nie są zbyt duże) wsadził bym reaktor glonowy. Tylko trzeba dobrze pilnować żelaza, albo stosować sól aquaforest, która ma bardzo wysokie ilości tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a drugie pytanie czy ktoś stosował hopstop z firmy aquamedic bo uważam to za ciekawą alternatywę dla zwyczajowej korony dla akwarium nano :)

rozważę ten reaktor glonowy ale przekonany nie jestem, chyba, że ktoś jeszcze będzie do tego namawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Paskud097 napisał:

a drugie pytanie czy ktoś stosował hopstop z firmy aquamedic

sądzisz że ryby skaczą wyłącznie przy szybie ? a jak skoczą z okolicy środka Twojego zbiornika to sie od tego odbiją z powrotem ?

odpieniacz w kaskadzie czyli który konkretnie ? SK 300 ? czyli kilka razy taniej niż nawet najmniejszy firmowy reaktor - poza tym reaktor w 30l raz dwa wyjałowi wodę - chyba że będzie często przycinany - w/g mnie wygodniej będzie z odpieniaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paskud097 napisał:

a drugie pytanie czy ktoś stosował hopstop z firmy aquamedic bo uważam to za ciekawą alternatywę dla zwyczajowej korony dla akwarium nano :)

rozważę ten reaktor glonowy ale przekonany nie jestem, chyba, że ktoś jeszcze będzie do tego namawiał

Wszystko zależy jakie masz parametry wody w zbiorniku. Jeśli no3 i po4 są niskie nawet przy takiej licznej obsadzie jak na 30l to nie ma sensu cokolwiek dodawać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, silvia napisał:

sądzisz że ryby skaczą wyłącznie przy szybie ? a jak skoczą z okolicy środka Twojego zbiornika to sie od tego odbiją z powrotem ?

odpieniacz w kaskadzie czyli który konkretnie ? SK 300 ? czyli kilka razy taniej niż nawet najmniejszy firmowy reaktor - poza tym reaktor w 30l raz dwa wyjałowi wodę - chyba że będzie często przycinany - w/g mnie wygodniej będzie z odpieniaczem

czyli jednak warto pokusić się o zrobienie normalnej korony, przekonałeś mnie do odpieniacza, tak miałem na myśli sk300, dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Paskud097 napisał:

czyli jednak warto pokusić się o zrobienie normalnej korony,

lub jakiejś siatki zabezpieczającej

20160226_130022_zpsnnbdv2ot.jpg

ps

siatka żyłkowa do podbieraka prawie wogóle nie ogranicza światła

06dbe796bc0515b56c9b075dfa78ab87.jpg

albo w markecie poszukać siatki z np czegoś takiego

siatka2.thumb.JPG.97cec3c52e80cc99a11d21344594da17.JPG

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
53 minuty temu, silvia napisał:

sądzisz że ryby skaczą wyłącznie przy szybie ? a jak skoczą z okolicy środka Twojego zbiornika to sie od tego odbiją z powrotem ?

odpieniacz w kaskadzie czyli który konkretnie ? SK 300 ? czyli kilka razy taniej niż nawet najmniejszy firmowy reaktor - poza tym reaktor w 30l raz dwa wyjałowi wodę - chyba że będzie często przycinany - w/g mnie wygodniej będzie z odpieniaczem

potwierdzam, poza tym ładnie pasuje do FZN3 Aquela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paragon napisał:

potwierdzam, poza tym ładnie pasuje do FZN3 Aquela :)

a do fzn2 nie wejdzie? bo mi się wydawało, że też by było git
fzn3 bardziej wydajna, ale czy nie hałasuje? bo dwójeczka jest cicha jak igiełka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

raczej nie ja miałem w fzn3 i z tego co pamiętam to było jak ulał :), nie przypominam żaby byla głosniejsza od odpieniacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paskud097 napisał:

4 ryby +  4 krewetki? filtracja biologiczna może nie wystarczyć chyba

Jakie masz ryby i krewetki w tych 30 litrach? Trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie masz ryby i krewetki w tych 30 litrach? Trochę dużo.

Póki co mam tylko sexgutatte docelowo maja być jeszcze 2x ocellaris oraz mandaryn, krewetek jeszcze nie wybrałem, myślałem o sexy shrimp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

mandaryn do takiego litrażu zastanów się, krewetek czy raczej krewetki jednej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mandaryn do takiego litrażu zastanów się, krewetek czy raczej krewetki jednej?

Przecież jeżdżąca mrożonki s-ka to lekko
Raczej krewetki, jedna będzie die chować w skale


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paskud097 napisał:


Przecież jeżdżąca mrożonki s-ka to lekko
Raczej krewetki, jedna będzie die chować w skale

Napisz to jeszcze raz, ale poprawnie. Tak jak jest teraz napisane to trudno zrozumieć. Jeśli chodzi o wybór ryb to już na starcie przesadziłeś z babką, ona nie nadaje się do 30 litrów dorasta do 14cm. Dla mandaryna też będzie za małe akwarium. Dla błazenków też za małe, ale akurat błazenki dużo ludzi ma w takich kostkach no i one nie potrzebują wielkiej przestrzeni do pływania. Więc dwa błazenki to aż nadto do Twojego akwarium. Jak chcesz krewetki sexy shrimp-thor amboinensis to kup minimum 5 sztuk. To są krewetki stadne, rosną małe i w grupie lepiej wyglądają. Może warto zrezygnować z ryb i mieć same krewetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz to jeszcze raz, ale poprawnie. Tak jak jest teraz napisane to trudno zrozumieć. Jeśli chodzi o wybór ryb to już na starcie przesadziłeś z babką, ona nie nadaje się do 30 litrów dorasta do 14cm. Dla mandaryna też będzie za małe akwarium. Dla błazenków też za małe, ale akurat błazenki dużo ludzi ma w takich kostkach no i one nie potrzebują wielkiej przestrzeni do pływania. Więc dwa błazenki to aż nadto do Twojego akwarium. Jak chcesz krewetki sexy shrimp-thor amboinensis to kup minimum 5 sztuk. To są krewetki stadne, rosną małe i w grupie lepiej wyglądają. Może warto zrezygnować z ryb i mieć same krewetki?


Fakt faktem, ale każde akwarium jest inne. W 100l akwa na marco rocks jest tyle samo miejsca na skale co w 30l kostce i skale robionej na zamówienie, jeśli chodzi o powierzchnie skalna
Nie widziałem sex gutatty 14cm chyba ze na discovery channel, bo w akwarium to nie realne, bo do 1000l nikt takiej nie weźmie bo to leniwa babka i h*ja kopie, w 300l baniaku gdzie powierzchni dna 1/3 zabiera skala nie była w stanie obrobić nawet 1/10 wiec wątpię aby było jej ciasno, tym bardziej ze pływakiem ona nie jest
Ocelarisy pochodzą z hodowli podejrzewam ze o warunkach z których przychodzą to mogą pomarzyć o takich jak w kostce 30l parka :)
A co do mandaryna to tyczy się dokładnie początku mojej wypowiedzi o skale, to mała ryba, na konstrukcji skalnej pod wymiar nawet w takim baniaku odnajdzie się jak znalazł, żółtek w 100l stał się standardem(może już teraz nie przez oszukańczo nadmuchane ceny rzędu 500zl-ale wiemy jak było jest i będzie) wiec i nad kostka bym się nie rozwodził zbytnio, parametry same wskażą co będzie wystarczające, w najgorszym wypadku gdy zaczną sp***rzac będę redukował obsadę, pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Masz za***iste podejscie nic tylko pogratulowac, powodzenia zycze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Paskud097 napisał:

 


Fakt faktem, ale każde akwarium jest inne. W 100l akwa na marco rocks jest tyle samo miejsca na skale co w 30l kostce i skale robionej na zamówienie, jeśli chodzi o powierzchnie skalna
Nie widziałem sex gutatty 14cm chyba ze na discovery channel, bo w akwarium to nie realne, bo do 1000l nikt takiej nie weźmie bo to leniwa babka i h*ja kopie, w 300l baniaku gdzie powierzchni dna 1/3 zabiera skala nie była w stanie obrobić nawet 1/10 wiec wątpię aby było jej ciasno, tym bardziej ze pływakiem ona nie jest
Ocelarisy pochodzą z hodowli podejrzewam ze o warunkach z których przychodzą to mogą pomarzyć o takich jak w kostce 30l parka :)
A co do mandaryna to tyczy się dokładnie początku mojej wypowiedzi o skale, to mała ryba, na konstrukcji skalnej pod wymiar nawet w takim baniaku odnajdzie się jak znalazł, żółtek w 100l stał się standardem(może już teraz nie przez oszukańczo nadmuchane ceny rzędu 500zl-ale wiemy jak było jest i będzie) wiec i nad kostka bym się nie rozwodził zbytnio, parametry same wskażą co będzie wystarczające, w najgorszym wypadku gdy zaczną sp***rzac będę redukował obsadę, pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Daj przykład kto ma zebrasoma flavescens w 100 litrach? A najlepiej wpuść do tych 30 litrów heptusa. Z takim podejściem to ja nie widzę szans powodzenia tego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj przykład kto ma zebrasoma flavescens w 100 litrach? A najlepiej wpuść do tych 30 litrów heptusa. Z takim podejściem to ja nie widzę szans powodzenia tego akwarium.

Czas pokaże kto miał racje, nie wam oceniać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulturę wypowiedzi, zachowanie  można na tym forum oceniać, zatem... 

Przychodzisz, pytasz, dostajesz odpowiedź,  strzelasz focha bo nie po Twojej myśli.

Skoro masz już swoje przekonanie wyrobione, nie przyjmujesz krytyki po co zaśmiecasz forum? Forum że swojej nazwy jest forum dyskusyjnym. Zadając pytanie, oczekuje się  merytorycznej odpowiedzi od osób które są w danej specjalizacji dobre, znają się na tym w czym siedzą.  

Nie rozumiem ludzi Twojego pokroju. 

 

Pozdrawiam i powodzenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kulturę wypowiedzi, zachowanie  można na tym forum oceniać, zatem... 
Przychodzisz, pytasz, dostajesz odpowiedź,  strzelasz focha bo nie po Twojej myśli.
Skoro masz już swoje przekonanie wyrobione, nie przyjmujesz krytyki po co zaśmiecasz forum? Forum że swojej nazwy jest forum dyskusyjnym. Zadając pytanie, oczekuje się  merytorycznej odpowiedzi od osób które są w danej specjalizacji dobre, znają się na tym w czym siedzą.  
Nie rozumiem ludzi Twojego pokroju. 
 
Pozdrawiam i powodzenia. 
 

Hej, nie prosiłem aby użytkownicy forum poddawali rozważaniom plany obsady w mojej kostce, tylko zasugerowali czy warto wkładać odpieniacz, czy może da się ujechać jakaś filtracja biologiczna i podmianami
Zatem nie przyjmuje krytyki bo nie dotyczy meritum mojego pytania toz to oczywiste
O tym co powinno zostać wpuszczone do kostki to wg wiedzy książkowej wie każdy, a rzeczywistość wielkim płatem się od tego odrywa, każdy ma prawo spróbować własnych sił, a gdy zrozumie ewentualny błąd to przyzna racje, niemniej jednak myślenie stereotypami powala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co taki chojrak jesteś,pierw wypadalo by zrozumieć zasade forum,potem krytykę,co się tak denerwujesz:Pskoro twierdisz że nikt Ci nie pomaga wręcz przeciwnie,to raczej bym nie była nastawiona na to ze Ci ktoś cos pomoże.Zawsze masz jakąś informację cokolwiek,po co masz popełniać błędy a potem żałować?

Wyluzuj a czasem też spróbuj zrozumieć że na forum zawsze będą odmienne zdania.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Paskud097 napisał:

Hej, nie prosiłem aby użytkownicy forum poddawali rozważaniom plany obsady  (...)

a jak ci sie wydaje - odpieniacz dobiera się do ilości wody czy obsady w tej wodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 minut temu, Paskud097 napisał:


Hej, nie prosiłem aby użytkownicy forum poddawali rozważaniom plany obsady w mojej kostce, tylko zasugerowali czy warto wkładać odpieniacz, czy może da się ujechać jakaś filtracja biologiczna i podmianami
Zatem nie przyjmuje krytyki bo nie dotyczy meritum mojego pytania toz to oczywiste
O tym co powinno zostać wpuszczone do kostki to wg wiedzy książkowej wie każdy, a rzeczywistość wielkim płatem się od tego odrywa, każdy ma prawo spróbować własnych sił, a gdy zrozumie ewentualny błąd to przyzna racje, niemniej jednak myślenie stereotypami powala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

:clowning

 

W dniu 2.04.2018 o 21:34, Paskud097 napisał:

siema, wkładać odpieniacz do kaskady w 30l przy obsadzie 4 ryby +  4 krewetki? filtracja biologiczna może nie wystarczyć chyba

co do twojego pytania, to ja zapytam jaka filtracja biologiczna w 30l ile włożysz żywej skały,  w jakim stopniu wyczyści ona wodę, ten mały odpieniacz przy tej obsadzie którą sobie zaplanowałeś nie da sobie rady, mimo iż nie chcesz przyjmować krytyki to jednak krytykuję i to ze poziom twoich wypowiedzi też jest średni tez krytykuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2018 o 22:42, silvia napisał:

lub jakiejś siatki zabezpieczającej

20160226_130022_zpsnnbdv2ot.jpg

ps

siatka żyłkowa do podbieraka prawie wogóle nie ogranicza światła

06dbe796bc0515b56c9b075dfa78ab87.jpg

albo w markecie poszukać siatki z np czegoś takiego

siatka2.thumb.JPG.97cec3c52e80cc99a11d21344594da17.JPG

Po głębszej analizie, w sumie koledzy może mieli ciut rację, niepotrzebnie uniosłem się honorem-miałem tę świadomość, ale jednak chęć dążenia do swojego bierze górę
czy z perspektywy czysto logicznej uważasz, że taka kaskada z resunem sk300 jest w stanie oczyszczać tę wodę na przyzwoitym poziomie? Czy jednak parametry będą uciekać z taką obsadą przy nawet rozsądnym karmieniu?
czy filtr przepływowy jest w stanie wspomóc utrzymać wszystko w ryzach, warto go zastosować? (mam w piwnicy akurat dość pojemny), może zastosować i odpieniacz i ten filtr?
co do tej "pokrywy" z siatki, ktoś z forum robi takie cuda? sam nie jestem tyle manualnie uzdolniony aby stworzyć takie cudo :P poza tym, mam kaskadę na ściance i lampę sirius nano która opiera się na krawędzi akwarium, wykonalne?
jak ktoś się w tym czuje to może niech napisze :)

może tmc v2 skim 120 byłby wydajniejszy od resuna? i czy ten odpieniacz byłby w stanie pracować w fzn3? 
poza tym gdy 4 ryby "na raz się zesrają" nie wywali parametrów?

Edytowane przez Paskud097 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.