Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Paragon napisał:

fajnie nic tylko czekać ja na swojego sumpa czekałem miesiąc, najlepsze są listwy z odzielnymi włącznikami, potem zwraca się wygoda w wyłączaniu urządzeń przy obsłudze, a ile gniazd ja mam dwie listwy po 5 gniazd, to już musisz sobie policzyc ile bedziesz miał sprzetu, upsa polecam  SinusPro z firmy Volt, ja mam wersję 1500 do tego aku  żelowy 100Ah, co do nóżek to radzę je dać, jak postawisz akwarium i będziesz chciał zrobic korektę 5mm to masz pozamiatane :)

Jak postawię akwa i będzie 5mm korekty to będą musiały pęknąć płytki pod nim :unsure: a to będzie nie ciekawa sytuacja w domu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, RobertL napisał:

Jak postawię akwa i będzie 5mm korekty to będą musiały pęknąć płytki pod nim :unsure: a to będzie nie ciekawa sytuacja w domu xD

wiesz na poziomicy wygląda fajnie jak zalejesz wodę do akwarium może się okazać że na takiej długości jaka masz ucieka kilka dobrych milimetrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

wiesz na poziomicy wygląda fajnie jak zalejesz wodę do akwarium może się okazać że na takiej długości jaka masz ucieka kilka dobrych milimetrów

Podnośnik hydrauliczny  jest za płotem to się podniesie i będziemy kombinować :) Masz racje że wpływ ciężaru będzie miał znaczenie ale myślę ze 1-2 mm max ,  stelaż na profilach 50x50x3 słupki co 75cm więc ugiąć się nie powinien, tym bardziej plytki nie powinny się poddać , nawet nie mogą bo pękną :) przy nóżkach obciążenie jest punktowe a tego chciałem uniknąć.

Zostaję mi czekać do sierpnia jak będę składać to cudo jakim jest akwarium morskie, powoli kompletujemy sprzęt i takie tam. No i oczywiście wiedza wiedza bo jej nigdy mało xD

Co do zakupu rybek i itp w postaci przesyłek, były jakieś problemy ? Czy lepiej jechać osobiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, RobertL napisał:

Co do zakupu rybek i itp w postaci przesyłek, były jakieś problemy ? Czy lepiej jechać osobiście ?

Kupuje tylko u Jadwigi morskiej i w Crazy Coral, zero problemu z wysyłką zwierzaczków dzisiaj odbierałem z CC wszystko ok w 100% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobertL napisał:

 

Co do zakupu rybek i itp w postaci przesyłek, były jakieś problemy ? Czy lepiej jechać osobiście ?

Raz miałem problemy, jak zamawiałem latem. Paczka została wysłana w największe upały i niestety korale przyjechały ugotowane. Wysyłkowo już trochę życia kupiłem i tylko raz przytrafił się pech. Osobiście jeżdżę na zakupy do Crazy Coral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maciej01 napisał:

Raz miałem problemy, jak zamawiałem latem. Paczka została wysłana w największe upały i niestety korale przyjechały ugotowane. Wysyłkowo już trochę życia kupiłem i tylko raz przytrafił się pech. Osobiście jeżdżę na zakupy do Crazy Coral.

Czyli najlepiej unikać zakupów w lecie tzn upalnym lecie bo wiadomo jak u nas to bywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jechać osobiście i mieć/domagać się styroboksu (chociaż sklepy morskie akurat tutaj stoją na wysokim poziomie dbania o zwierzaki, własny styrobox zabieram jadąc po rybki słodkie :P bo w 99,9% sprzedawcy "słodkowodni" mają głęboko gdzieś bezpieczeństwo sprzedawanego "towaru", pchają ryb ile się da w jedną torbę i nie dodają zabezpieczeń).

Z wysyłkami to loteria i to o każdej porze roku - zamówiłam na alle... gałązkę pseudogorgonii w listopadzie (ok. 10 st. C, wydawałoby się, że w miarę spoko); przyjechała zimna i martwa, heatpack nie zadziałał. W upał nie ryzykowałabym w ogóle - nawet kupowanie mrożonek latem jest ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
43 minuty temu, 12dot12 napisał:

Najlepiej jechać osobiście i mieć/domagać się styroboksu (chociaż sklepy morskie akurat tutaj stoją na wysokim poziomie dbania o zwierzaki, własny styrobox zabieram jadąc po rybki słodkie :P bo w 99,9% sprzedawcy "słodkowodni" mają głęboko gdzieś bezpieczeństwo sprzedawanego "towaru", pchają ryb ile się da w jedną torbę i nie dodają zabezpieczeń).

wszystkie wysyłki jakie miałem były zawsze w styroboxach, w chłodne dni zawsze były dodawane hotpaki, poza tym JM ma swój patent na wysyłkę w zimie :)

45 minut temu, 12dot12 napisał:

Z wysyłkami to loteria i to o każdej porze roku - zamówiłam na alle... gałązkę pseudogorgonii w listopadzie (ok. 10 st. C, wydawałoby się, że w miarę spoko); przyjechała zimna i martwa, heatpack nie zadziałał. W upał nie ryzykowałabym w ogóle - nawet kupowanie mrożonek latem jest ryzykowne.

to widzisz masz mało doświadczenia w tym temacie a mocno zniechęcasz nie wiem dlaczego?  poważne sklepy do takich zaliczam CC i JM bardzo poważnie podchodzą do tematu wysyłki, zamawiam od dawna (wczoraj w te mega upaly przyszła do mnie mega paka od CC i też wszystko ok) nigdy nie miałem nawet jednej straty w obsadzie, poza tym JM daje gwarancję w razie wu jest zwrot pieniędzy albo ponowna wysyłka, zawsze po kilku godzinach od odebranej paczki ktoś z JM dzwoni i dopytuje czy ze zwierzaczkami wszystko ok,

Mrożonki tez zamawiam w lecie JM maj i na to swój patent :P, zawsze warto jechać osobiści to jest dodatkowa frajda, ale jezeli chodzi o wysylki nie ma z tym problemu trzeba tylko wybierać sprawdzone sklepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcam, tylko nie robię nikomu reklamy w przeciwieństwie do Ciebie ;) najlepszym "zniechęcaczem" jest po prostu rozsądek i ostrożność. Ale jak kto tam chce... ;)

A doświadczenie większe niż Ci się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, 12dot12 napisał:

Nie zniechęcam, tylko nie robię nikomu reklamy w przeciwieństwie do Ciebie ;) najlepszym "zniechęcaczem" jest po prostu rozsądek i ostrożność. Ale jak kto tam chce... ;)

A doświadczenie większe niż Ci się wydaje.

Polecanie sprawdzonych źródeł nie jest reklama, po to istnieje forum żeby informacją się dzielić a nie chować dla siebie, dział ze sponsoringiem tez jest tam się reklamują sprzedawcy nie myl pojęć, skoro masz takie duże doświadczenie w zakupach wysyłkowych to się podziel, oprócz tej jednej historii z gałązką, fajnie jakbyś przytoczyła więcej twoich złych doświadczeń z wysyłką to może już nic mi się nie będzie wydawać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wdaję się w pyskówki, nie mój poziom ;) reklamuj sobie dalej :)

Miłego popołudnia wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
27 minut temu, 12dot12 napisał:

Nie wdaję się w pyskówki, nie mój poziom ;) reklamuj sobie dalej :)

Miłego popołudnia wszystkim :D

spoko Ty i Twój level mnie nie interesuje, za to wiedzę w temacie poruszanym raczej masz żadną więc możesz tam sobie pisać z ludźmi równymi twojemu poziomowi nie mam nic przeciwko

sorki Robert za OT

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Czyli najlepiej unikać zakupów w lecie tzn upalnym lecie bo wiadomo jak u nas to bywa [emoji4]
Zamawiam od 5 lat u Jadwigi. Dziesiątki paczek. Wiosna, lato, jesień, zima. Wszystko pakowane profesjonalnie. Do mnie jest niedaleko ok. 300km, kurier jedzie 1,5 dnia. Zdarzały się paczki że koral był ugotowany, p. Jadwiga zawsze dzwoniła i dowiadywała się jak dojechały zwierzęta. Na początku przygody z morskim wiele to pomogło. Zwłaszcza jak koral był ugptowany to p. Jadwiga kazała wywalić reklamacja żadwn problem.
Do czego zmierzam, nie ważne jakby paczka była spakowana profesjonalnie u p.Jadwigi, kurierzy potrafią wszystko...
Z czystym sumieniem mogę polecić. Wszystkie reklamacje, które miałem były spowodowane przez kurierów. Jeden raz zawiniła beczka w zimie.
Byłem osobiście też w tym sklepie i polecam :) Nie ma co się bać zamawiać. Jakby miało nie dochodzić to p.Jadwiga sama by proponowała przesunięcie wysyłki ze względu na pogodę.
Pozdrawiam,

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, laszek napisał:

Zamawiam od 5 lat u Jadwigi.

oj weź nie reklamuj bo będziesz na takim poziomie jak ja, poza tym potwierdzam wszystko co napisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
17 minut temu, Paragon napisał:

oj weź nie reklamuj bo będziesz na takim poziomie jak ja, poza tym potwierdzam wszystko co napisałeś :)

Staram się pisać na temat, na który mogę coś powiedzieć z własnego doświadczenia. :) może komuś to w czymś ułatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paragon napisał:

spoko Ty i Twój level mnie nie interesuje, za to wiedzę w temacie poruszanym raczej masz żadną więc możesz tam sobie pisać z ludźmi równymi twojemu poziomowi nie mam nic przeciwko

sorki Robert za OT

Spoko, każdy ma Swoje zdanie :) i można je wyrazić , od tego jest internet :)

Co do zakupów powolutku , myślę że najpierw coś osobiście pojadę sobie kupić jakieś maleństwa , nie daleko mam do Zabrza i do Bielska ;-)

Coś większego chyba zdecydowałbym się pojechać, ok 300km mam do Pragi i myślę skoczyć tam sobie na jesień/zimę , fajny sklepik znalazłem i mają sporo okazów co nie mogłem u nas znaleźć :)

Samo czekanie do sierpnia chyba mnie .... po szczeli :D

Liczę ilość potrzebnych gniazdek i tak chyba doliczyć się nie mogę xD odpienek, grzałka, oświetlenie refugium, oświetlenie akwa x2 , pompa ob. , cyrkulacja , wyszło mi 8 sztuk chyba że coś pominąłem z tych podstawowych urządzeń ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Spoko, każdy ma Swoje zdanie [emoji4] i można je wyrazić , od tego jest internet [emoji4]
Co do zakupów powolutku , myślę że najpierw coś osobiście pojadę sobie kupić jakieś maleństwa , nie daleko mam do Zabrza i do Bielska ;-)
Coś większego chyba zdecydowałbym się pojechać, ok 300km mam do Pragi i myślę skoczyć tam sobie na jesień/zimę , fajny sklepik znalazłem i mają sporo okazów co nie mogłem u nas znaleźć [emoji4]
Samo czekanie do sierpnia chyba mnie .... po szczeli [emoji3]
Liczę ilość potrzebnych gniazdek i tak chyba doliczyć się nie mogę xD odpienek, grzałka, oświetlenie refugium, oświetlenie akwa x2 , pompa ob. , cyrkulacja , wyszło mi 8 sztuk chyba że coś pominąłem z tych podstawowych urządzeń ...
 
Ja mam 22 gniazdka zajęte :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś do sterowania temperatury( czasami jest za ciepło), chłodzenie, pompa dozująca, pod UV też warto mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, laszek napisał:

Ja mam 22 gniazdka zajęte :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Poważnie ? omg , to będę musiał chyba się mocno zastanowić heh

Masz robioną specjalną jakaś instalacje od rozdzielki czy pod jednym gniazdkiem kilka rozdzielaczy ?

2 minuty temu, Pawflo napisał:

Jeszcze coś do sterowania temperatury( czasami jest za ciepło), chłodzenie, pompa dozująca, pod UV też warto mieć

Oczywiście że będzie sterowanko grzałką i ew. chłodzeniem , no właśnie myślę o balingu a tu pompka doz . musi być :)

Co do UV poważnie myślę by kupić aby mieć na tzw wszelki wypadek , myślałem o 36w , starczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

2 główne zasilacze w osobnych gniazdkach. Jeden z oświetleniem, drugi z pompami. Reszta na dodatkowych zasilaczach podłączonych do tych głównych. Te podłączone dodatkowo obsługują sprzę małej mocy.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paragon napisał:

Polecanie sprawdzonych źródeł

Właśnie jedno z tych sprawdzonych źródeł za którymś razem u mnie zawiodło. Nie będę tu opisywał szczegółów bo było to poruszane w odpowiednim dziale i na priv ze sklepem. Więc nie jest tak różowo do końca jakby mogło się wydawać ze sprawdzonymi źródłami. Jak chcesz znać szczegóły to mogę napisać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na kolejne zakupy, planuje zakupić sobie testery hanki , na PO4 i na KH i pewnie jakieś kropelkowe, może Saliferta . Jest sens te hanki brać ? jednak te kilka stówek trza dać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Testy kropelkowe na PO4 są mocno zawodne, więc hanka jest dobra. Z kolei test na KH jest bardzo łatwy do wykonania za pomocą hanki i do tego precyzyjny.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, katani napisał:

Warto. Testy kropelkowe na PO4 są mocno zawodne, więc hanka jest dobra. Z kolei test na KH jest bardzo łatwy do wykonania za pomocą hanki i do tego precyzyjny.

ja na hance do KH się przejechałem  - zaniżała mi pomiar o ok. 0.5 stopnia...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, Gr4b3Q napisał:

ja na hance do KH się przejechałem  - zaniżała mi pomiar o ok. 0.5 stopnia...

 

ja jestem zdania że bardziej chodzi o kontrolę parametrów w sensie czy nie skaczą, a jezeli chodzi o dokładnośc przypuszczam ze nie ma co się nastawiać na laboratoryjną dokładność, lub wysłać dla porównania jak ma się ciśnienie do ICP chociaz tez czasami czyta się różnie na ich temat :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.