Skocz do zawartości
Xcome

Deltec 600i praca...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

31 Marca wystartowałem ze swoim baniakiem, pytanie mam odnośnie mojego odpieniacza czy jest dobrze ustawiony ? Mokrą pianę koloru żółtego wywalał przez pierwsze dwa dni teraz tylko zachowuje się jak na załączonym filmie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na początku cokolwiek wywalał i przestał w tak świeżym zbiorniku to znaczy, że nie ma czego wywalać... Skręć go na minimum, tak aby tylko napowietrzał wodę i czekaj aż w akwarium życie zacznie się rozwijać. Dodasz za kilka tygodni jakieś korale, później ryby i będzie miał co mielić.  
A na jakiej skale startujesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, startuje na suchej Marco Rocks i "żywy" piasek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo dobrze pienił i pieni,po tygodniu i tak będziesz regulował bo jak jest nowy lub po umyciu to wariują przez tydzień...jak tak miałam ostatnio szło zwariować!

bardzo dobry model odpieniacza gratuluję wyboru ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, @Beti napisał:

no i bardzo dobrze pienił i pieni,po tygodniu i tak będziesz regulował bo jak jest nowy lub po umyciu to wariują przez tydzień...jak tak miałam ostatnio szło zwariować!

bardzo dobry model odpieniacza gratuluję wyboru ;-)

Czekam jeszcze aż  pompa w odpieniaczu się wyciszy, bo na razie trochę dokazuje pomimo ,że szafka jest zamknięta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xcome napisał:

Czekam jeszcze aż  pompa w odpieniaczu się wyciszy, bo na razie trochę dokazuje pomimo ,że szafka jest zamknięta :)

Nie wiem czy się doczekasz mój Deltec 600i pieni od prawie początku marca i jeszcze się nie wyciszył ;) Nie jest jakoś mocno uciążliwy już się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KaZek napisał:

Nie wiem czy się doczekasz mój Deltec 600i pieni od prawie początku marca i jeszcze się nie wyciszył ;) Nie jest jakoś mocno uciążliwy już się przyzwyczaiłem.

No to trochę mnie zmartwiłeś bo czytając opinie, chodź wiele ich nie ma ,to ludzie piszą ,że mają go dwa metry od łóżka i jest niesłyszalny...Z drugiej strony poziom głośność jest inaczej przez każdego interpretowana.Mam nadzieję że mój egzemplarz chociaż odrobinę będzie ciszej działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jakiś niewiadomo jak głośny ale na filmiku słyszę że chodzi jak u mnie.Tyle że u mnie chodzi na drugim biegu jest rozkręcony bardziej, nie wiem jak jest u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KaZek napisał:

Nie jest jakiś niewiadomo jak głośny ale na filmiku słyszę że chodzi jak u mnie.Tyle że u mnie chodzi na drugim biegu jest rozkręcony bardziej, nie wiem jak jest u ciebie.

W momencie nagrywania filmiku miałem go na 3 biegu, na drugim wydaje mi się ,że podobnie głośno działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czyli chodzą podobnie ja też czytałem te opinie że są ciche ale nie mam zabardzo porównania z innymi odpieniaczami takiej wielkości i wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu czas,mój 1660 też na początku tak jak jakby buczał,ale po tyg ustało i do dziś cisza,tylko że to większa pompa jak u Ciebie;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Deltec 1351 od roku i nigdy już delteca nie kupię ze względu na głośność.Moim zdaniem to przereklamowana marka.Za podobne pieniądze lub mniejsz można kupić wydajny odpieniek i przy tym cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczę jak to będzie z czasem u mnie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w temacie 600i. Jak sprawuj e się wypływ wody przez podstawę (bo chyba w tym odpieniaczu tak jest)? Nie zatyka się to szybko, ewentualnie jest łatwe do czyszczenia? Jaka w przybliżeniu jest powierzchnia (wysokość tej komory wypływowej)?

--

Pozdrawiam.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytania. Zastanawiam się nad wyborem. Dlatego pytam. Jakoś nie mogę się przekonać do tego przepływu. W 1351 też tak jest czy po prostu rura w body? Trochę off-top ale nie chciałem zakładać nowego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 37 dniach pracy odpieniacza, pieni "fajnie" i chyba tylko tyle, kultura pracy jak dla mnie masakra ,spodziewałem się za te pieniądze czegoś lepszego...bez stoperków w uszach ciężko mi zasnąć. Pompę mam i tak ustawioną tylko na 3biegu a i tak hałasuje...jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem tego odpieniacza to osobiście odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.