Skocz do zawartości
waldek123blau

ATI Sunpower ściemnialna nie pamięta godziny

Rekomendowane odpowiedzi

przy sterowniku z tylu na plytce kolo pionowego kondensatorka jest malutka bateria która da się wymienić trzeba sprawdzić oznaczenie przynajmniej umnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, denonik napisał:

przy sterowniku z tylu na plytce kolo pionowego kondensatorka jest malutka bateria która da się wymienić trzeba sprawdzić oznaczenie przynajmniej umnie tak jest

dasz radę zrobić fotkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeden uszkodzony sterownik bo pekl mi wyświetlacz wiec kupowalen nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, denonik napisał:

mam jeden uszkodzony sterownik bo pekl mi wyświetlacz wiec kupowalen nowy

To cyknij fotkę i zamieść w tym temacie może będzie widać symbol tej baterii? Warto by było tzylko raz rozbierać lampę mając już wcześniej kupioną baterię.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, denonik napisał:

sa dwa rodzaje sterownikow do 2014 starsze bodajże i nowsze wlasnie z ta bateria

A w tych starszych sterownikach nie ma baterii?

I możesz podać namiary gdzie kupiłeś sterownik może będą mieli same baterie?

Bo lepiej chyba kupić orginał

Bo ten z Allegra ma 0,22F


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to  zależy od wersji chociaż ja z 2011 mam baterie w sterowniku znajomy już nie trzeba rozkrecic obudowę i zerknac

samych baterii raczej nie sprzedają  do sterownika a sterownik 400 zl ten z allegro będzie pasowal ważne tylko 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
54 minuty temu, waldek123blau napisał:

Bo ten z Allegra ma 0,22F

to nawet lepie bo ma większa pojemność :) - dłużej podtrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem odpowiedź z Acropory na mój mail:

Witam!

  Mam pytanie odnośnie pamięci godziny i daty w lampie ATI Sunpower Dimm. Po zaniku napięcia w gniazdku, lampa nie pamięta godziny. Jest to o tyle denerwujące że lampa myśli że jest środek nocy czyli godzina 0.00 i wyłącza świetlówki. Czy tak jest skonstruowana ta lampa czy może jakaś bateria lub akumulatorek podtrzymujący pamięć się u mnie rozładował?

I odpowiedź z Acropory:

 

Dzień dobry,

 

Lampa tak ma, jest to przez producenta zrobione specjalnie, jest to tłumaczone tym że zanik prądu to bardzo niebezpieczna sytuacja w akwarium i właściciel powinien być o tym poinformowany aby sprawdził czy wszystko działa.

Wszystkie pozostałe ustawienia pozostają zapamiętane, należy tylko ustawić od nowa godzinę. 

 

 

Pozdrawiam      Łukasz Kur

 I co Wy na to?

 

 

 

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na stronei ATI?

http://ati.kayako.com/Knowledgebase/Article/View/12/1/sunpower

może im zapytanie wyslij.

http://ati.kayako.com/

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, katani napisał:

Sprawdzałeś na stronei ATI?

Do nich też maila wysłałem ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. W Berlinie w sklepie z tymi lampami powiedzieli mi że w starszych lampach nie było podtrzymywania pamięci godziny a później już podtrzymywanie zastosowali.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by do-kombinować jakiś zestaw akumulatorków do podtrzymania samego komputera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkręć lampe i zobacz co tam masz przy sterowniku wogole jaka wersje najnowsze to 1,6

jeśli masz stara wersje sterownika to pech i proponuje zakupić nowy bo niestety będzie się resetować zrobiłem pare testow przy zwarciu sterownik wraca normalnie do daty godziny ustawien itd.nic się nie dzieje ale już przy wyjeciu  wtyczki z kontaktu godzine trzeba ustawiac od nowa ustawienia pozostaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.