Skocz do zawartości
Gr4b3Q

Nowe szkło -130x50x50 + komin zewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz pomalować samą wewnętrzną część komina a cały prawy bok jest bezbarwny? Według mnie to kiepski pomysł, lepiej żeby albo cały bok był czarny albo bezbarwny. Ja miałem podobną sytuację do Ciebie - zamówiłem szkło (całe bezbarwne), a kiedy już wszystko było sklejone i popatrzyłem na fotki od erybki to poprosiłem żeby jednak wkleili od wewnątrz czarny lacobel 4mm. Cena jak dobrze pamiętam koło 70zł przy 65x60cm więc w twoim przypadku będzie jeszcze taniej. Według mnie warto, ładniej wygląda niż bezbarwny komin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, CzaQ napisał:

Chcesz pomalować samą wewnętrzną część komina a cały prawy bok jest bezbarwny? Według mnie to kiepski pomysł, lepiej żeby albo cały bok był czarny albo bezbarwny. Ja miałem podobną sytuację do Ciebie - zamówiłem szkło (całe bezbarwne), a kiedy już wszystko było sklejone i popatrzyłem na fotki od erybki to poprosiłem żeby jednak wkleili od wewnątrz czarny lacobel 4mm. Cena jak dobrze pamiętam koło 70zł przy 65x60cm więc w twoim przypadku będzie jeszcze taniej. Według mnie warto, ładniej wygląda niż bezbarwny komin:)

Chcę pomalować całą ściankę z kominem + tył. Napisałem do tych którzy robią mi akwarium i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Awaryjnie myślałem żeby "pomalować" cienką warstwą silikonu czarnego :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin niczym nie maluj, tylko obłożyć czarnym lacobelem. Jakabyś musiał wyczyścić to będzie łatwo. A na tył akwarium naklejkę czarną.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, katani napisał:

Komin niczym nie maluj, tylko obłożyć czarnym lacobelem. Jakabyś musiał wyczyścić to będzie łatwo. A na tył akwarium naklejkę czarną.

Tak też zrobię ;) zadzwoniłem i wkleją mi tam lacobell, w poniedziałek będą wysyłać :D 

ps. nic tak nie cieszy jak 5 nowych główek na niedawno kupionym koralowcu :) Widać że wie że idzie większe ;)

euph.jpg

Edytowane przez Gr4b3Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło przyjechało ;) Sump już zalany i czeka ze skałą żywą + marco rocks które siedziało w wiadrze 3 tygodnie. W drodze jeszcze pompa DCP 8000, Life Source, Life Bio Fil no i odpieniacz Bubble Magus Curve A9 ;)

Powoli leje się RO :)

PS. czy takie ustawienie rur w kominie będzie ok? Spływ ustawiony jest ok. 2 cm od dna komina, rewizja delikatnie poniżej krawędzi wewnętrznej balkonu ucięta pod kątem 45 stopni. Na spływie mam ręczny zawór bramowy do regulacji poziomu.

IMG_20180528_184707.jpg

IMG_20180528_184719.jpg

IMG_20180528_185749.jpg

IMG_20180528_185755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kapsel1981 napisał:

zapodaj jakieś sitko na spływie

sitko będzie ;) jeszcze nie doszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2018 o 20:01, Gr4b3Q napisał:

sitko będzie ;) jeszcze nie doszło

Jak postępy zamierzam postawić podobne akwarium. Dlatego jestem ciekawy co u Ciebie słychać w baniaku :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2018 o 01:51, sith114 napisał:

Jak postępy zamierzam postawić podobne akwarium. Dlatego jestem ciekawy co u Ciebie słychać w baniaku :P

 

Baniak stoi, wszystko co miałem w małym ładnie rośnie i tutaj ;) 

Jedyna rzecz którą bym zmienił to wysokości komór w Sumpie - dokładniej rzecz biorąc różnica wysokości między nimi. Chcąc zmaksymalizować pojemność sumpa różnicy między pierwszą a drugą komorą nie ma, a trzecia kończy się tylko 1cm poniżej. Jest cicho bo woda nie chlupocze ale problem jest z filmem na powierzchni wody - taka mała różnica nie jest w stanie wciągnąć go pod wodę i rozbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, wszystko rośnie :D

Xbk773o.jpg

IbU4Pzr.jpg

9b9fynf.jpg

AJRKMDA.jpg

49ORnHb.jpg

qz4h8Fo.jpg

JHeL1as.jpg

AG8hIW2.jpg

rJPNXn2.jpg

tCaqBhw.jpg

jqZcZtd.jpg

gG1fqnT.jpg

kPxyljj.jpg

Pa4swLD.jpg

4iDjVeM.jpg

ToB9CRM.jpg

 

I kolejne acry czekają aż zrobię im miejsce :)

ToB9CRM.jpg

KrHatNd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.