Skocz do zawartości
kass

Cyjano?

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mojej skromnej wiedzy teoretycznej obstawiam, że to cyjano :) kilka placków na skale a piasek jak widać... pytanie, czy ze wzgl, że to 2 miesięczny zbiornik coś z tym robić czy przeczekać?

20180406_143521-1651x929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor wskazuje na cyjano. 

Na tym etapie odradzam jakąkolwiek chemię na cyjano.

Zwiększ cyrkulację, odpieniacz ustaw bardziej na mokro, odciągaj kłaczki cyjano, zwiększ ilość bakterii (ale nie koniecznie pożywki) żeby cyjano miało konkurencje. Po kazdym odciągnięciu cyjano delikatnie zamieszaj piasek. 

Ciekawe czy przyjdzie też dino?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tester napisał:

Kolor wskazuje na cyjano. 

Na tym etapie odradzam jakąkolwiek chemię na cyjano.

Zwiększ cyrkulację, odpieniacz ustaw bardziej na mokro, odciągaj kłaczki cyjano, zwiększ ilość bakterii (ale nie koniecznie pożywki) żeby cyjano miało konkurencje. Po kazdym odciągnięciu cyjano delikatnie zamieszaj piasek. 

Ciekawe czy przyjdzie też dino?

Można odessać piasek wypłukać go i spowrotem wsypać do zbiornika?

 

Można odessany piasek wypłukać go i spowrotem wsypać do zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Tester napisał:

Kolor wskazuje na cyjano. 

Na tym etapie odradzam jakąkolwiek chemię na cyjano.

Zwiększ cyrkulację, odpieniacz ustaw bardziej na mokro, odciągaj kłaczki cyjano, zwiększ ilość bakterii (ale nie koniecznie pożywki) żeby cyjano miało konkurencje. Po kazdym odciągnięciu cyjano delikatnie zamieszaj piasek. 

Ciekawe czy przyjdzie też dino?

Hm ja nie wiem czy dino już przypadkiem nie stało się stałym elementem krajobrazu Po każdej podmianie na najwyższych partiach skały jest wysyp bąbli i taki brunatnozielony nalot Taki nalot robił się też ostatnimi czy na piasku, z babelkami. I nie wiem co się stało, raz nie zapaliła światła, piasek czysty i zaczął robić się różowy od kilku dni od cyjano

Skala wygląda tak

 

20180406_163104-1741x3095.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo na skałach raz więcej raz mniej "do porzygu" z tym walczę skończy się chyba wymianą skały na suchą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to przypomina "golden algae" tylko kolor się trochę nie zgadza, bo powinien być brudny żółty, tak plus/minus. Trzeba zwiększyć ilość bakterii i samo sobie pójdzie. U mnie już końcówka i cyjano też w odwrocie a nie stosowałem chemii tylko zwiększyłem dawkę bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, sebo8877 napisał:

A to jest brązowe, fioletowe z tymi bąblami, krótkie długie, nitkowate ??

Jak było na piasku było ewidentnie brązowe jak okrzemki z czasem robił się kożuch i pojedyńcze pół cm nitki zakończone bąbelkiem 

Na skale są zielone, brunatne wymieszane z cyjano a niższa partia skały wygląda tak

 

20180406_175120-928x1650.jpg

Doleje więcej bakterii i będę obserwować chyba, że jeżowca tam wpuścić?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównałaś ze zdjęciami z linku, który wstawiłem glon codium effusum te zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, maciej01 napisał:

Porównałaś ze zdjęciami z linku, który wstawiłem glon codium effusum te zielone.

Na pewno nie jestem w stanie wykluczyć, że to u mnie to to z linka. U mnie jest dużo ciensza warstwa ale generalnie podobna. Zobaczę jeszcze jutro z góry przy wyłączonej cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.