Skocz do zawartości
CallMeKrzysiu

Zbiornik dla ukwiału

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  mianowicie zamierzam stworzyč izolowany zbiornik wewnàtrz akawarium o wymiarach 10x15x25. Czy dobrzym pomysĺem jest zastosowanie poliwèglanu lity o grubošci 2mm Uv ? Czy materiaĺ ten moźe przewodzić szkodliwe zwiàzki przy kontakcie z zasolonà wodà ? Z gòry dzièkuje za odp. Jestem otwarty na porady dotyczàce zmiany materiaĺu , proszè pisaç poniźej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym siedliskiem dla ukwiala żeby nie łaził po akwarium jest najzwyklejsza gliniana doniczka,ukwiał chowa stopę do środka i zostaje tam.Sprawdzone przez kilku moich kolegów ,aha i bez wpływu na wodę w akwarium.Akwarium w akwarium będzie wyglądało badziewiasto,problem z czyszczeniem szyby,i zbierającym się syfem w środku i brak cyrkulacji.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bober6662 napisał:

Najlepszym siedliskiem dla ukwiala żeby nie łaził po akwarium jest najzwyklejsza gliniana doniczka,ukwiał chowa stopę do środka i zostaje tam.Sprawdzone przez kilku moich kolegów ,aha i bez wpływu na wodę w akwarium.Akwarium w akwarium będzie wyglądało badziewiasto,problem z czyszczeniem szyby,i zbierającym się syfem w środku i brak cyrkulacji.

Wiele metod pròbowaĺem na zatrzymanie ukwiaĺu źadna nie pomogĺa koniec koncòw ukwiaĺ  lub raczej jego fragmenty skoñczyĺy w cylkulatorze. Dlatego  chcè stworzyç tà klatkè tylko mam wàtpliwošci czy poliwèglan jest dobrzym zamienikiem szkĺa w akwarium morskim. Czy nie zaszkodzi zwierzètà w akwarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
40 minut temu, CallMeKrzysiu napisał:

Wiele metod pròbowaĺem na zatrzymanie ukwiaĺu źadna nie pomogĺa koniec koncòw ukwiaĺ  lub raczej jego fragmenty skoñczyĺy w cylkulatorze. Dlatego  chcè stworzyç tà klatkè tylko mam wàtpliwošci czy poliwèglan jest dobrzym zamienikiem szkĺa w akwarium morskim. Czy nie zaszkodzi zwierzètà w akwarium :(

a nie lepiej z drugiej strony załozyć oslonę na cyrkulator, nie mówę o jakiejś gęstej siatce ale coś o oczkach wystarczajaco duzych aby nie hamować sily cyrkulatora, ale jednocześnie nie pozwoli zbliżyć się ukwaiałowi do niego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paragon napisał:

a nie lepiej z drugiej strony załozyć oslonę na cyrkulator, nie mówę o jakiejś gęstej siatce ale coś o oczkach wystarczajaco duzych aby nie hamować sily cyrkulatora, ale jednocześnie nie pozwoli zbliżyć się ukwaiałowi do niego 

Raczej wolaĺbym zrobiç tà klatkè :) a zabawa z dwoma cyrkulatorami  to gorsza sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

myślisz że zabawa z klatką dla ukwialu bedzie latwiejsza :) z akrylu, pod woda szybko zarosnie chyba że będziesz go codziennie wyciągal do szyszczenia, brak cyrkulacji w srodku takiego pudła to kolejny problem .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bober6662 napisał:

Najlepszym siedliskiem dla ukwiala żeby nie łaził po akwarium jest najzwyklejsza gliniana doniczka,ukwiał chowa stopę do środka i zostaje tam.Sprawdzone przez kilku moich kolegów ,aha i bez wpływu na wodę w akwarium.Akwarium w akwarium będzie wyglądało badziewiasto,problem z czyszczeniem szyby,i zbierającym się syfem w środku i brak cyrkulacji.

Wiele metod pròbowaĺem na zatrzymanie ukwiaĺu źadna nie pomogĺa koniec koncòw ukwiaĺ  lub raczej jego fragmenty skoñczyĺy w cylkulatorze. Dlatego  chcè stworzyç tà klatkè tylko mam wàtpliwošci czy poliwèglan jest dobrzym zamienikiem szkĺa w akwarium morskim. Czy nie zaszkodzi zwierzètà w akwarium :(

Czy poliwèglan  lity to to samo co akryl? 

Czy poliwèglan  lity to to samo co akryl? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem sposób na chodzące  ukwiały wystartowałem zbiornik nr 2  :)  65/35/40  litry i mam w nim tylko 4 ukwiały i pare grzybków. do tego 3 błazny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tedeus63 napisał:

ja znalazłem sposób na chodzące  ukwiały wystartowałem zbiornik nr 2  :)  65/35/40  litry i mam w nim tylko 4 ukwiały i pare grzybków. do tego 3 błazny. :)

Tylko źe ja posiadam 200l z obsadà gĺownie Lps  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma wyglądać jak umówmy się wycinek rafy czy stację badawczą z klatką eksperymentalną? Już pompy cyrkulacyjne, odpływy pomp zasilających psują te piękne widoki a Ty jeszcze coś takiego jak klatka? Dla mnie to szok.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bezsens.

Raz, że to brzydko będzie wyglądać (oczywiście to rzecz gustu właściciela), a dwa, że taka klatka musi być i od góry zamknięta bo ukwiał inaczej wyjdzie sobie.
A jeśli będzie zamknięta to będzie niezłe bagienko w środku co i tak nie spodoba się ukwiałowi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmienić cylkulator na waveboxa? Lub zrezygnować z ukwiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja dla przykladu pewnie bede miał ukwial w DSB, może z małym krabikiem porcelanowym lub krewetką ukwiałowa, najlepszym rozwiązaniem jest oddzielne miejsce z tego samego powodu nie da się trzymać konikow w ogolnym

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

ja dla przykladu pewnie bede miał ukwial w DSB, może z małym krabikiem porcelanowym lub krewetką ukwiałowa

DSB jest jest zbiornikiem pokazowym, czy w szafce?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

DSB jest w innym pomieszczeniu i tak samo często oglądanym przeze mnie, jak zbiornik główny może nawet częściej :) 

akwarium główne 100x60x65 a Sump 140x40x40 :) z czego DSB ma 50x40

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoje DSB jest zbiornikiem wystawowym a nie technicznym. Jako domek dla ukwiała jest super pomysłem. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzieki ale ciezko to okreslic :ph34r:, stawiajac zbiornik nie chcialem malego sumpa z upchana technika, ale tez z pewnym urokiem, miejscem na te robaki i zwierzaki ktore w glownym zbiorniku nie przetrwaja a sa rownie ładne i ciekawe, pomiesci całą technikę i bedzie przede wszystkim funkcjonalny i dobrze wspolpracowal z akwarium glownym dostarczal biomase ktora bedzie wyjadana przez obsade i moze z jakas malą oaza np dla ukwialu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.