Skocz do zawartości
NanoReefBeginner

Pierwsza Pięćdziesiąteczka

Rekomendowane odpowiedzi

Z tłem super. Za dużo piasku dałeś. Ciężko ci będzie go czyścić. Dojrzewanie cię nie minie. Przy "żywej" wodzie będzie łagodniejsze. Poziom wody musisz utrzymywać na stałej wysokości. Przy tak malym litrażu będą duże skoki zasolenia. A to jest bardzo niewskazane.  Proponuję automat -  dolewkę optyczną ATO. Małe rozmiary i świetnie działa. Światełko super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NanoReefBeginner napisał:

Lampa naprawde super  , dzięki @CNA jeszcze raz ;)  . Co do świecenia  to już też sam nie wiem , chyba zaczne powoli systematycznie zwiększać

a proszę Cię uprzejmie i niech długo służy :) 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pawellb napisał:

Z tłem super. Za dużo piasku dałeś. Ciężko ci będzie go czyścić. Dojrzewanie cię nie minie. Przy "żywej" wodzie będzie łagodniejsze. Poziom wody musisz utrzymywać na stałej wysokości. Przy tak malym litrażu będą duże skoki zasolenia. A to jest bardzo niewskazane.  Proponuję automat -  dolewkę optyczną ATO. Małe rozmiary i świetnie działa. Światełko super.

mowa o dolewce która kosztuje 500zł? też szukam dolewki, aczkolwiek taka kwota wydaje mi się ciut absurdalna do akwarium 30-50l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, NanoReefBeginner napisał:

rozejrzę się za dolewką w takim razie , co do piasku to jakos mało się wydawało nawet ;P 

Zaznacz na tych zdjęciach co dałeś wcześniej o co pytasz, co ma być zidentyfikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne że droższe nie wchodzą w grę , nie będę wydawał 5 stów na dolewke bez przesady..  myślałem też o jakimś odpieniaczu ale w tych wymiarach ciężko znaleść coś sensownego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie zakupie tmc v2 top up plus za 260zl z erybki, mam nadzieje ze zajmie niewiele miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, NanoReefBeginner napisał:

myślałem też o jakimś odpieniaczu ale w tych wymiarach ciężko znaleść coś sensownego 

Jak już chcesz odpieniacz to kup jakiś porządny np. Tunze 9001, a w przyszłości możesz go wykorzystać w większym akwarium około 100 litrów jak kiedyś zwiększysz litraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maciej01 napisał:

Jak już chcesz odpieniacz to kup jakiś porządny np. Tunze 9001, a w przyszłości możesz go wykorzystać w większym akwarium około 100 litrów jak kiedyś zwiększysz litraż.

a wchodzi do kaskady? kolega ma chyba fzn3 z tego co kojarzę, więc po co marnować miejsce w akwa, tmc v2 skim 120 wchodzi i wg mnie lepszy wybór od resuna :P 

edit//chyba wejdzie bokiem faktycznie, może warto rozważyć

Edytowane przez Paskud097 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wciąż czekam na to dojrzewanie ale cos nic zielonego nie rośnie , na skałce tylko brunatny glon się pojawił , czy to nie ten problem że za szybko wrzuciłem purigen i chemipure?  

 

 coś się pojawiło.. w nocy dostrzegłem wieloszczeta na szybie i jest troche takich malutkich białych robaczków biegających również po szybie 

Edytowane przez NanoReefBeginner (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe białe robaczki to pewnie oczliki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update : Prawdopodobnie pierwsze objawy dojrzewania , pojawił się zielony glon ale w sumie tylko na jednym kawałku skałki . Pod koniec miesiąca pewnie sprawdzę paramtery i wpuszczę krewetkę i ślimaki , może jakiś krab?

 

 

large.IMG_0911.jpg.56c5aa0e2bca395d67784580f4294dac.jpg

 

 

large.IMG_0908.jpg.b632ee935003d59db327a850cd233f5d.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką krewetkę chcesz wpuścić? Jak chcesz kraba to może mitraxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

krab lubi przewracać wszystko, też się nad nim zastanawiałem ale nie wiem czy nie będzie robił demolki w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, NanoReefBeginner napisał:

Krewetka lysmata amboinensis to napewno a co do kraba to muszę poczytać , dojdą pewnie z 3 nassariusy jeszcze

Nie wiem czy wiesz ale lysmata amboinensis to krewetka czyszcząca, czyści ryby z pasożytów. Ona nie należy do tzw. ekipy czyszczącej akwarium. https://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Paskud097 napisał:

@Paragon

dziwne, że nie odbiegasz kolegi od wpuszczenia kraba po miesiącu działania akwarium, proszę pana znawcy

jak masz do mnie jakiś problem to nie zaczepiaj mnie jak dziecko z gimnazjum tylko wal śmiało jak facet, z kim lubię rozmawiać z tym rozmawiam i nie robię podchodów więc zajmij się swoimi sprawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :) 

W akwarium chyba pojawiły się okrzemki , jest ich coraz więcej , zaczyna mnie to troszkę niepokoić 

 

 

large.IMG_0926.jpg.636d85efed561da0c5744873b749c5be.jpg

large.IMG_0925.jpg.cd7dca5736f7ebf28e2306de02d5a274.jpg

 

 

Na przedniej szybie również zaczyna się zielony glon  , na piasku robi się brązowo . W podłożu pojawiły się takie dziurki , nie wiem czy to bąbelki powietrza czy co , ale na bokach akwarium tego nie widać

large.IMG-0929.JPG.c4d13f2b639f27cdb9ff3760ad342c2f.JPG

 

 

 

Przy normalnym świetle jest brązowo , martwić się tym czy to normalny proces dojrzewania?

large.IMG-0932.JPG.420a33f94d74e32be31d62ea452da5db.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, NanoReefBeginner napisał:

Panowie spokojnie :)

sorki za zaśmiecanie, ale człowiek ma jakiś problem od pierwszych dni na forum

3 minuty temu, NanoReefBeginner napisał:

W akwarium chyba pojawiły się okrzemki , jest ich coraz więcej , zaczyna mnie to troszkę niepokoić 

 

spokojnie musisz niestety przejść te wszystkie etapy, na razie nic się nie martw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
43 minuty temu, NanoReefBeginner napisał:

Coraz więcej tego z każdym dniem :wacko:

żeby było mniej, musi być więcej, odparowaną wodę dolewasz z RO/DI masz miernik do testu takiej wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.