Skocz do zawartości
Pawelo2222

Uciekająca piana z odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zakupiłem odpieniacz Twistman Integra 100 i mam pytanie do innych posiadaczy, a mianowicie; czy to normalne, że podczas pracy część piany z ucieka przez regulowany wylot wody, która jest następnie zasysaneaprzez pompę obiegową robiąc burzę mikrobąbelków  w akwarium? Czy znacie może jakiś sposób na to, czy to wada odpieniacza? Akwarium jest stosunkowo młode bo ma prawie 2 tygodnie i właściwie do tej pory nie uruchamiałem odpieniacza, bo nie było po co, ale regularnie wrzucam coś do skarpety jako pożywkę dla barkterii czyli w teorii jest mało zanieczyszczeń jeszcze, ale są. Czy to też może mieć wpływ na taką pracę odpieniacza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw działający odpieniacz za jakiś czas powinno mu przejść. Na inne odpieniacze których do tej pory użytkowałem to działa, więc pewnie rodzimy produkt nie jest wyjątkiem w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Pawelo2222 napisał:

Integra 100

to inna nazwa OB-100-IN ?

to na YT masz filmik/filmiki - porównaj np głębokość zanurzenia

 

Godzinę temu, Pawelo2222 napisał:

 podczas pracy część piany z ucieka przez regulowany wylot wody, która jest następnie zasysana przez pompę obiegową robiąc burzę mikrobąbelków  w akwarium?

nowe / świeżo wymyte odpieniacze przeważnie tak mają

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Z zasady przynajmniej ja tak to widzę, żeby woda była podnoszona przez pianę co najmniej 10cm od lustra wody, jeżeli pieni przez pierwsze godziny to nic zlego u mnie zawsze zachowuje się tak po czyszczeniu musi się ustabilizować, jeżeli po dobie lub dwóch dalej pieni to może być za głęboko zanurzony, lub za duzy przeplyw wody za malo powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane, że optymalne zanurzenie to 18cm i takie ma (jest lekko podniesiony bo w sumpie jest 20cm). Odpalę go na parę dni może się ustabilizuje. Dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, z tego co widziałem na stronie twistmana, to 18cm to skrajne zanurzenie... Optymalne to 22cm. Jeśli masz jak piszesz jakąś podkładkę z 20 na 18cm to ją zabierz. No a poza wszystkim to skoro świerze kawa to odpieniacz troszkę "głupieje", trochę czasu i wszystko wróci do normy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, no właśnie z tą optymalną głębokością zanurzenia to właśnie też tak dziwnie bo niby na stronie napisali 22cm, a z kolei w instrukcji załączonej do aparatu napisali, że jest 18cm. Na razie bujnąłem go na 20cm i zobaczę po paru dniach. Chociaż jak na razie to pracuje zmiennie - raz pieni jak szalony, że wszystko się przelewa, a raz piana nawet do węższego komina nie wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalne zanurzenie dla tego modelu to 22 cm ale w zanurzeniu 20 cm też będzie pracować prawidłowo. 
Ta niejednostajna praca spowodowana jest pewnie 3 czynikami: świeżym systemem, świeżo zwodowanym odpieniaczem i wkładaniem rąk do wody co powoduje zmianę napięcia powierzchniowego i siadanie skimmera (szczególnie widoczne w mniejszych konstrukcjach gdzie pompy mają mniejsze moce). Do tego dochodzą tłuste pokarmy... 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpieniacz Twistman OB-200-EXT zanurzony tak jak producent podaje na 25cm. Tylko pierwszy tydzień, no może trochę ponad tydzień pienił różnie. A później jak się ustabilizowało wszystko to pieni pięknie, i tak jak go ustawie. A regulacja super dokładna i prosta. Do tego odpieniacz niesłyszalny.

Także reasumując, jak dostosujesz się do zaleceń producenta to będziesz bardzo zadowolony i odpieniacz się sprawdzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem w czym problem. Przy maksymalnym biegu pompy, pompa ma problem z zasysaniem odpowiedniej ilości powietrza i dlatego kiepsko pieni. Po obniżeniu biegu o jeden lub dwa, pompa zasysa więcej powietrza (co nawet słychać) i pieni o wiele lepiej. Teraz tylko pytanie czy jest jakiś sposób na ograniczenie emisji mikrobąbelków  z wylotu od regulacji do sumpa, czy lepiej jeszcze poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, z czasem wszystko się unormuje ;-). A jeśli chcesz całkowicie pozbyć się bąbelków, nie wiem jak wygląda podział Twojego sumpa, ale ja między komorą z odpieniaczem a komorą pompy mam zapartą gruboziarnistą gąbkę. Woda przelewając się przez gąbkę odgazowuje się ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pomysł z gąbką też już wpadłem tylko zamiast gąbki dałem watę i też ładnie odgazowuje;-) próbowałem też wstawić gąbkę między wylot a szybę, ale efekt był średni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.