Skocz do zawartości
LordMatthew

Czy to jest groźne?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Coś takiego siedzi na caulastrei. Wygląda mi to na jakiegoś ślimaka nagoskrzelnego. Co to jest wg was? Czy się tego pozbyć?

20180415_110609-2268x3024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pozbył wygląda jakby wcinał polipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirek. Wykąp korala w dipie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nik@ napisał:

Wirek. Wykąp korala w dipie. 

A co zrobić z resztą co jest gdzieś pochowana w skałach? Z korala można zdmuchnąć pipetą i trzeba pomyśleć o jakimś naturalnym wrogu lub chemia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalny wróg niestety nie wchodzi w grę.  Bo do 30l już więcej ryb nie wpuszczę.  Nie wiem jak się  wirki mnożą ale narazie tylko tego jednego widziałem. 

Trzeba było kąpać w dip'ie przed wpuszczeniem, ale człowiek głupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłam zanim odpowiedzialam, jaki masz litraz, dlatego pisałam tylko o dipie. Tak jak mówisz,  żaden naturalny wróg się nie nadaje do 30l. Można próbować na wszelki wypadek wszystkie koralowce wykąpać. Choć na koralu ze zdjęcia widać jedną sztukę, to może być ich więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest więcej wirków to kąpanie korali w dipie to syzyfowa praca. Wirki nie tylko przesiadują na koralach. Mam wirki i są one na koralach, skale, szybach akwarium, piasku i pewnie na innych sprzętach, rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wirki pojawiły się tylko na catalaphyllii, było ich sporo. Pomogły kąpiele w dipie (co jakieś dwa tygodnie), wirki zniknęły. Wrogów naturalnych nie posiadam. Nie pojawiły się w żadnym innym miejscu, a minął już ponad rok. Może warto jednak spróbować z kąpielami, szczególnie że plagi tam nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelidonura varians - tylko po zjedzeniu wirków padnie z głodu.  Można czasem kupić w sklepach albo zamówić.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego jednego wirka odessalem pipetą i w kobel. Więcej od kilku dni nie widziałem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.