Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Lampa led diy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuję porady zrobiłam własną lampę diy pomysł pierwszy był 22 diody 3w royal blue oraz 12diod 3 w białych o mocy 1200-1500 na dwóch kanalach biale osobno blue osobno .

Niestety , zauważyłam że koralce zaczynają się robić jakby.przypalone wiec wszedł drugi pomysł lampy : 14 royal blue 11 brightlux oraz 6-8 białych 1200-1500k ...

Co o tym sądzicie akwarium 160l 100/40/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przypaliłaś korale to ponieś lampę wyżej albo jeśli masz sterowanie to zmniejsz moc.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ich polipy zrobiły się białe a później wogole zmarnialy i się rozpuściły... Tak sie stało z lobophytonem anthellia briareum .. lampę podnioslam wcześniej była 8cm nad tafla wody teraz jest 20. Ale słyszałam że powinny być dwa odcienie niebieskiego i stosunek niebieskiego do białego powinien być 1 na 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Karoolynkaa napisał:

stosunek niebieskiego do białego powinien być 1 na 3.

No nie koniecznie. Znam zbiorniki w których świeci tylko niebieskie. U mnie też :)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie do białego zrób sobie 3:1 jeśli wolisz światło niebieskie i kolory fluo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak! Miałam pół na pół nisko noe dość że zero kolorów to jeszcze wszystko mi umarło :( chyba że to wina wody .. ale parametry na to nie wskazują sama nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz żeby było jeszcze bardziej fluo możesz dać kilka diod uv zamiast royal blue


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

diody były z soczewkami ?

(i ile stopni jak tak )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o ile pamiętam - Twój zbiornik ma około 2 miesięcy ?

lampa ma mniej więcej 100W a zbiornik 160l i 40cm głęboki - to nie wina lampy

daj kilka fotek i opisz zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głęboki na 50 lampa ma 108 w w tym białe miała moc 1200-1500k akwarium ma 2 miesiące ph 8 kh 8 no2 0 po4 0 no3 20 ca 470 mg 1400 ostatnie pomiary więc gdzie jest problem? Odpieniacz hydor 250 pracuje od pierwszego dnia cały czas cała dobę .. pompa 1500l/h cyrkulator 3000l/h temp 25-26 zasolenie 1025. Piach żywy bio active , 13 kg żywej skały .. przeszłam juz Dino okrzemki mega wielkiego glona .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Karoolynkaa napisał:

Głęboki na 50

to tym bardziej nie wina lampy skoro jest bez soczewek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Karoolynkaa napisał:

 lampa ma 108 w

w teorii - tyle mają diody w sumie a realnie mają mniej więc realnie lampa może mieć do 90W  (diody 3W nie maja pełnych 3W a trochę ponad 2,5W) o ile diody są wysterowane na max (czyli 700mA)

1 minutę temu, Karoolynkaa napisał:

Noe potrafię wrzucać tutaj Zdjęć z chęcią wymienię sie z kimś messengerem i wysle :)

wyślij fotki na np. https://zapodaj.net/ a tutaj podaj linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze właśnie jestem w drodze do domu zrobię jakieś foto :) jedynie co żyje ładnie to quadri pathy , parę grzybków oraz cos zielonego w skale nie wiem co to jest bo jest za małe a mój telefon nie ogarnia zrobić dokładne foto tego :) z obsady mam krewetke czyszcząca salariasa bicolora jeżowca oraz dwa błazenki , parę ślimaków .

Dodam że 50% wody było z działającego juz zbiornika a 50℅ nowej solanki, jestem na af reef nie stosuje żadnej suplementacji a w panelu mam siporax , purigen , posguard. Do dziś zrobiłam dwie podmiany jedna 10l a druga 15l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Karoolynkaa napisał:

Odpieniacz hydor 250 pracuje od pierwszego dnia cały czas cała dobę

Hydor Slim-Skim 250.65 ? dużo urobku wypluwa ? może woda wyjałowiona skoro brak suplementacji ?

można by zrobić test ICP .. drogo ale była by jasność co jest (i ile) w wodzie

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma suplementacji bo mądrzy podpowiadali ze w takim mlodym zbiniku przy braku spsow lpsow nie dozuje sie nic.. więc nie podawalam nic . Tak hydor slimskin 250.65. już nawet pomyślałam żeby wywalić absorbenty purigen i posguard.. zostawić węgiel.. wate i siporax.. ale to no3 20 nie idzie w dół wogole czy sa absorbenty czy nie po 4 0 .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałaś jak zachowują się korale tylko w niebieskim świetle ? Wg mnie jest to wina światła miałem tak samo gdy miałem 72w wszystkie korale były skurczone ,rurówka schowana a quadri świetnie się czuł. Wyłączyłem wtedy 1 belkę z białym światłem i zaczęły się  pompować.


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam ale przy samym royal blue było jakoś ciemno więc zamowilam drugi odcien niebieskiego brightlux jutro będę więc zmienie na belce niestety pod samym niebieskim nie było lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Karoolynkaa napisał:

 ale to no3 20 nie idzie w dół

jak nie ma PO4 to NO3 nie spadnie , poza tym dla miękkich korali NO3 w okolicy 20 to żaden problem

ustaw cyrkulator by dmuchał prosto w skałę

tą skałkę z Caulerpą ja bym wyjął i porządnie wyszczotkował bo jak się rozrośnie to nie opanujesz plagi - jednocześnie skoro glony rosną to na pewno PO4 0 jest tylko pozorne :)

widać kawałek panela i powrzucany siporax - proponuję zrobić koszyk/magazynek i poustawiać w słupki - będzie lepszy przepływ i łatwiej wyjąc do płukania

image.jpeg.0efe7a8335bfa7901f19adccf277af54.jpeg

images?q=tbn:ANd9GcQgXEER-gp4VAni8sYLiOj  380700d7dc1bdeedc595111e3d3949dc.jpg

 

2 godziny temu, Karoolynkaa napisał:

 już nawet pomyślałam żeby wywalić absorbenty purigen i posguard.

albo zmniejszyć ilość o połowę

lampa ma jakieś sterowanie czy tylko On Off ? (zresztą nieważne)  by sprawdzić czy nie jest za mocna wystarczy wyłączyć biały kanał na kilka dni

i dalej stawiam na to że to nie wina (za mocnej)  lampy a po prostu zbiornik jeszcze nie dojrzał  parametry skaczą przewymiarowany odpieniacz wyjałowił wodę (mała obsada a mocny odpieniacz) - można by go na jakiś czas podłączyć do czasówki

czasowka.JPG.eccd1349f4f1ce64a6361526862651fa.JPG

i ustawić by nie chodził 24H/dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Twój problem to problem młodego zbiornika.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i odpieniacza

Hydor Slim-Skim 250.65 jest :  "Do akwarium: 250 l  Akwarium obciążone: 185 l"  a tu jest 160l niedojrzałego zbiornika i minimalna obsada

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.