Skocz do zawartości
malythc

ile maksymalnie mozna wody wymienic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarium 200l zalany od stycznia mam fitoplankon ile moge wymienic naraz wody swiezej solanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zostaw nie ruszaj - daj działać tej wrotce co wpuściłeś (we wtorek ? o ile pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wody z powodu fito pomoże na chwilę. A co do ilości jaką mozna bezpieczne podmienić to wróżby. Zależy od biologii w zbiorniku. Jeden podmieni 30% i będzie źle a drugi 70% i nic się złego nie wydarzy. Na fito najlepsze są lampy uv ale te akwarystyczne. Nie jakieś wynalazki do plomb, lakierów itp itd. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę jaśniej? Od stycznia masz fito?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Roman.P napisał:

Może troszkę jaśniej? Od stycznia masz fito?

pisał o tym tutaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

pisał o tym tutaj

Po jakiego dzwona dwa tematy o tym samym?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to to. Wrotka da radę. W tydzień powinny być widoczne efekty. No chyba, że woda zacznie śmierdzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie smierdzi troszke lepiej ale nadal nic nie widac nie wiem co mam robic koralowce miekkie sie juz nie pompuja jakies pomysly oprocz lampy uv jakie wklady do filtra ?mam gtuba gabke. wate.wegiel.ceramike ile swiecic tyle samo czy mniej mam 108 w w power ledach 2 kanalowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mieszkał w Polsce to bym ci pożyczyl lampę UV. Kurde popytaj może ktoś ci pożyczy na te pare dni.

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2018 o 21:39, malythc napisał:

Woda nie smierdzi troszke lepiej ale nadal nic nie widac nie wiem co mam robic koralowce miekkie sie juz nie pompuja jakies pomysly oprocz lampy uv jakie wklady do filtra ?mam gtuba gabke. wate.wegiel.ceramike ile swiecic tyle samo czy mniej mam 108 w w power ledach 2 kanalowe

Nie ruszaj nic poza światłem. Świeć niebieskim jak dotychczas a białe ogranicz do 5-10%. Jak woda nie śmierdzi a jest jakaś poprawa tzn, że wrotka zaczyna działać. Daj zdjęcie poglądowe. Może bedzie już coś mozna porównać do poprzedniej fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, malythc napisał:

20180423_172209.jpg

Widzę poprawę. Nie dotykaj tego :-) jest dobrze a bedzie jeszcze lepiej. Wrotka napewno działa. Niebieskie tylko i max 5-10% białe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Swiece 2xuv.2biale 12000.6rb i 2blu od 16.do22 zamowilem lampe uv a w czwartek wyjwzdzam wiec wlaczac lampe uv jak swiatlo czy caly czas niech swieci.nie bedzie mnie 10 dni lampa uv 10w do 240l niby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.