Skocz do zawartości
arrowb

DCP-2500 spadki mocy, zmienny poziom wody

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy ma ktoś problem z pompami DCP Jebao, ze spadkami mocy?

Pompa wariuje i raz pracuje, z jedna mocą, raz z druga, - w piątek zamontowana w zbiorniku.

Zmienianem ustawienia na kontrolerze, w tej chwili leci na 100%.

Woda w pudelku co jakiś czas zmienia poziom, nie mogę uruchomić dolewki, bo poziom wody w komorze z pompą raz jest większy, raz mniejszy.

 

Czeka, czy reklamować? Ewentualnie jaka inna pompę proponujecie?

 

Padłu już takie pomysły:

- spadki zasilania w sieci
- za mała średnica hydrauliki - wężyk 16 mm, hydraulika 20 mm
- te pompy tak mają

 

 

 


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak już maja , mam DCP 10 000 obecnie zapas, a w obiegu dcp 18 000 i rzeczywiście obie miały problemy z spadkiem mocy i wracaniem do ustawionej.

Przy tej 10000 trochę temat poruszyłem u sprzedawcy ,chciałem reklamować , ostatecznie serwis (czy cholera wie kto ;) ) poradziłbym ją zostawił na jakiś czas na full mocy , aż się dotrze  ,chyba z dwa tygodnie tak pompowała i z powrotem wróciłem do 80% mocy ,od tego czasu święty spokój był z falowaniem mocy.

Sumpa przeniosłem do piwnicy , zmieniłem pompę na 18000 i znowu to samo, tym razem również mam 80 % mocy i pompa falowała jak ta stara . Jednak tym razem  po ciągłych zanikach zasilania cały system podłączyłem   ,przez UPSa/stabilizator napięcia i pompa zaczęła działać równo . 

Zostaw ją na 100% mocy i na pewno się uspokoi .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szalała na mniejszych obrotach bardzo denerwująca rzecz bo woda w kominie wariowały chlupotało bardzo ale przy zwiększeniu mocy do ok 50% pracowała rowno

jebao dcp 3000


Pacific sun pandora hyperion s

240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, arrowb napisał:

Padłu już takie pomysły:

- spadki zasilania w sieci

 nie mają wpływu - pompa ma przecież własny zasilacz/sterownik ... który prawdopodobnie jest uszkodzony

i to nie jest pudełko a komora pompy, pudełko to jest przelewowe i wygląda np. tak

0_0_productGfx_a12be09c8c7329ff9b68fc3de

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem jak wyglada pudełko przelewowe ;), przez skoki mocy pompy zmienia sie poziom wody w komorze pompy oraz w pudełku przelewowym, bo zmienia się ilość wodyy pompowanej do akwarium.

31 minut temu, silvia napisał:

 nie mają wpływu - pompa ma przecież własny zasilacz/sterownik ... który prawdopodobnie jest uszkodzony

i to nie jest pudełko a komora pompy, pudełko to jest przelewowe i wygląda np. tak

0_0_productGfx_a12be09c8c7329ff9b68fc3de

 

 

 


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

aaaa czyli pudełko też masz :D myślałem że pisząc pudełko masz na myśli komorę pompy

tak czy siak ewidentnie wina nierównej pracy

(i skoro to nowa pompa to albo sterownik albo .. niedotarta ? - ja bym już pisał do sprzedawcy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok tych pomp ,tak maja (ale nie wszystkie) i nic na to nie poradzisz .Z czasem przywykniesz :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny przypadek z DCP 6500. Pompa kupiona jakieś 3 tyg. temu i prawie codziennie muszę zwiększać jej moc o 1 stopień, bo wieczorem ( zawsze wieczorem) zaczyna chlupotać w kominie. Ale dzisiaj przypadkowo odkryłem, że po wyłączeniu odpieniacza pompa zaczyna pompować mocniej i poziom w kominie wraca do prawidłowego. I teraz pytanie czy wina odpieniacza, czy pompy czy może są jakieś spadki napięcia jak pracuje odpieniacz ( na pompie AB 2000/1), czy może jeszcze coś innego?.  Jutro jeszcze podniosę poziom wody w komorze pompy ( o tyle ile się podniosła po wyłączeniu odpieniacza), może pompa pracuje stabilnie na jakimś konkretnym zanurzeniu ( chociaż sam w to wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sprawną instalację elektryczną (tu szanse są 50/50%) to najprawdopodobniej masz zbyt długi przedłużacz, który powoduje indukcję na przewodzie i zaburza charakterystykę prądu zmiennego. Żyły przewodów zniekształcają sinusoidę. Albo masz przewody blisko siebie z inną fazą, albo masz to podłączone do trefnego upsa. Przyczyn może być wiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze moja już ponad miesiac temu spakowana czeka na wysłanie 

Kiedyś dzwoniłem mieli oddzwonić- pogratulować 

W tym tygodniu wkoncu odeśle 

Meczyłem sie z nią ponad miesiac i ni hu hu nie dała sie ustawic na spływie chodziła idealnie 1,5 roku i szaleństwo na maxa dosłownie pod koniec co noc ustawianie pompy lub spływu gdzie mam zawór bramowy idealnie sie ustawia splyw 

Model dcp 6500

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dla syna napisał:

Jeśli masz sprawną instalację elektryczną (tu szanse są 50/50%) to najprawdopodobniej masz zbyt długi przedłużacz, który powoduje indukcję na przewodzie i zaburza charakterystykę prądu zmiennego. Żyły przewodów zniekształcają sinusoidę. Albo masz przewody blisko siebie z inną fazą, albo masz to podłączone do trefnego upsa. Przyczyn może być wiele. 

Mam dwa 1,5m przedłużacze,które są przykręcone do ściany i są jeden przy drugim (kable przedłużaczy leżą poskręcane za szafką).  Czy to może być winą? UPS-a nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mareko1 napisał:

Mam dwa 1,5m przedłużacze,które są przykręcone do ściany i są jeden przy drugim (kable przedłużaczy leżą poskręcane za szafką).  Czy to może być winą? UPS-a nie posiadam.

Zrób prosty test. Rozplątaj je w taki sposób aby nie były blisko siebie. Wiem że to trochę upierdliwa robota, ale w przypadku reklamacji i tak Cię to czeka, a tak będziesz miał pewność że wpływ mają przewody leżące blisko siebie. Fajnie by było jakbyś mógł podłączyć oba urządzenia (odpieniacz i pompę) do całkowicie różnych gniazd zasilajacych. Twój przypadek uważam za inny niż poprzedników (wpływ odpieniacza na pracę pompy) i mam wrażenie że u Ciebie następuje coś w rodzaju indukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, dla syna napisał:

Zrób prosty test. Rozplątaj je w taki sposób aby nie były blisko siebie. Wiem że to trochę upierdliwa robota, ale w przypadku reklamacji i tak Cię to czeka, a tak będziesz miał pewność że wpływ mają przewody leżące blisko siebie. Fajnie by było jakbyś mógł podłączyć oba urządzenia (odpieniacz i pompę) do całkowicie różnych gniazd zasilajacych. Twój przypadek uważam za inny niż poprzedników (wpływ odpieniacza na pracę pompy) i mam wrażenie że u Ciebie następuje coś w rodzaju indukcji. 

Dzięki za radę. Tak jak piszesz, będzie trochę upierdliwe, ale trzeba będzie tak zrobić; przy okazji zmienię listwę na krótszy kabel. Do innego zasilania właśnie nie mam możliwości podpiąć ( musiał by przedłużacz leżeć na środku przedpokoju :( )

EDIT: Jeszce jedna sprawa, czy do tego wszystkiego można jako winowajcę dołożyć jeszcze lampę (Ati 8x39), bo spadki wody są zawsze wieczorem ( albo po wyłączeniu się lampy, albo jak świecą tylko dwie świetlówki)?

Edytowane przez mareko1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mareko1 napisał:

EDIT: Jeszce jedna sprawa, czy do tego wszystkiego można jako winowajcę dołożyć jeszcze lampę (Ati 8x39), bo spadki wody są zawsze wieczorem ( albo po wyłączeniu się lampy, albo jak świecą tylko dwie świetlówki)?

Tutaj może mieć wpływ niemal wszystko co ma "chiński" kabel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dla syna napisał:

Jeśli masz sprawną instalację elektryczną (tu szanse są 50/50%) to najprawdopodobniej masz zbyt długi przedłużacz, który powoduje indukcję na przewodzie i zaburza charakterystykę prądu zmiennego. Żyły przewodów zniekształcają sinusoidę. Albo masz przewody blisko siebie z inną fazą, albo masz to podłączone do trefnego upsa. Przyczyn może być wiele. 

Bzdura ! . 

A co do pompy , raz że  często potrzeba im trochę czasu na "ułożenie się " dwa że sposób zasilania silnika  powoduje że nawet niewielkie zmiany lepkości wody przekładają się na zmiany w pompowaniu  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mareko1 napisał:

Witam,

Mam podobny przypadek z DCP 6500. Pompa kupiona jakieś 3 tyg. temu i prawie codziennie muszę zwiększać jej moc o 1 stopień, bo wieczorem ( zawsze wieczorem) zaczyna chlupotać w kominie. Ale dzisiaj przypadkowo odkryłem, że po wyłączeniu odpieniacza pompa zaczyna pompować mocniej i poziom w kominie wraca do prawidłowego. I teraz pytanie czy wina odpieniacza, czy pompy czy może są jakieś spadki napięcia jak pracuje odpieniacz ( na pompie AB 2000/1), czy może jeszcze coś innego?.  Jutro jeszcze podniosę poziom wody w komorze pompy ( o tyle ile się podniosła po wyłączeniu odpieniacza), może pompa pracuje stabilnie na jakimś konkretnym zanurzeniu ( chociaż sam w to wątpię).

po wyłączeniu odpieniacza poziom wody w komorze z pompą powrotną pewnie się podnosi o parę centymetrów i pompa pompuje wtedy więcej wody do góry i poziom w kominie wraca do normy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Sygen napisał:

po wyłączeniu odpieniacza poziom wody w komorze z pompą powrotną pewnie się podnosi o parę centymetrów i pompa pompuje wtedy więcej wody do góry i poziom w kominie wraca do normy

@Sygen dokładnie tak jest. Ale czy poziom wody w komorze z pompą może mieć wpływ na moc pompy ( w tym przypadku więcej wody w komorze=większa moc)?

 

Edytowane przez mareko1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mareko1 napisał:

@Sygen dokładnie tak jest. Ale czy poziom wody w komorze z pompą może mieć wpływ na moc pompy ( w tym przypadku więcej wody w komorze=większa moc)?

 

Chodzi o wysokość słupa wody  ,  niższy poziom w komorze pompy = większa wysokość podnoszenia =większa masa wody =mniejsza wydajność . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to już z moją Jebałką. Moja pompa jest na 24V i ciągnie do 100W więc zakupiłem zasilacz impulsowy 24V 150W i od 3 miesiecy nie mam problemu z poziomem wody w kominie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SU1 napisał:

Chodzi o wysokość słupa wody  ,  niższy poziom w komorze pompy = większa wysokość podnoszenia =większa masa wody =mniejsza wydajność . 

@SU1 dzięki za wytłumaczenie.

12 minut temu, pokson napisał:

Przerabiałem to już z moją Jebałką. Moja pompa jest na 24V i ciągnie do 100W więc zakupiłem zasilacz impulsowy 24V 150W i od 3 miesiecy nie mam problemu z poziomem wody w kominie. 

@pokson możesz podać linka do tego zasilacza. Też miałeś wzrost wydajności po wyłączeniu jakiegoś urządzenia, czy spadki mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dolewkę odparowanej wody jak dolewasz,bo jeśli są spadki poziomu wody w komorze z pompą to takie cuda będą miały miejsce


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sygen napisał:

A dolewkę odparowanej wody jak dolewasz,bo jeśli są spadki poziomu wody w komorze z pompą to takie cuda będą miały miejsce

Jak widzę spadek ( zawsze wieczorem) to podnoszę o 1 stopień moc na sterowniku i poziom się wyrównuje. Gorzej będzie jak mnie nie będzie kilka dni w domu, dlatego staram się drążyć temat i coś z tym zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz rewizję  ? . To ustaw żeby lekko z niej ciekło .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mareko1 napisał:

Jak widzę spadek ( zawsze wieczorem) to podnoszę o 1 stopień moc na sterowniku i poziom się wyrównuje. Gorzej będzie jak mnie nie będzie kilka dni w domu, dlatego staram się drążyć temat i coś z tym zrobić. 

chodzi mi o dolewkę odparowanej wody jak dolewasz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sygen napisał:

chodzi mi o dolewkę odparowanej wody jak dolewasz

Pływak od dolewki jest w komorze z pompą obiegową; jak jest spadek w kominie to wtedy nadmiar wody jest w komorze z pompą  dlatego podnoszę moc pompy o 1 stopień i się poziomy wyrównują i tak sobie pompa idealnie pracuje ( bez zmiany poziomu wody w kominie) najczęściej do następnego wieczora. I tak codziennie ( w zasadzie co wieczór). 

@SU1 mam ustawione, że lekko się przelewa rewizją, ale jak spadnie moc to niestety nie zatrzymuje się na poziomie rewizji tylko sobie niżej poziom wody w kominie spada, aż zaczyna chlupać.

Edytowane przez mareko1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.