Skocz do zawartości
any1977b

moja mała odrobina oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak koledzy piszą piasek syp:). Nich system się kręci. Akwa dojrzewa. Początek,  człowiek się niecierpliwi, chciałby jakis zmian. Wszystko się ruszy. Cierpliwości. Awaria "słone" jak zapewne o tym czytałeś są bardzo bardzo różne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczypiorek to rurowka. Zostaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.Piasek dotrze na poniedziałek i sypię.Niestety niemam zabardzo od kogo podkraść odrobiny piasku z dojrzałego akwarium i kawałka skały więc muszę radzić sobie sam.Napewno by ułatwiło sprawę ale co zrobić.Tak właśnie szukałem i znalazłem zdjęcie tej rurówki.Dobrze że cokolwiek jest na tej skale,jak narazie nic więcej nie wyszło.Właśnie poszła następna porcja microbe lift specjal blend i czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten piasek co dałem link na pewno ma jakieś kultury bakterii i na pewno lepszy taki niż suchy jak nie masz skąd wziąć trochę z działającego akwarium. U mnie na tym piasku nie było cyjano, dino, okrzemek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety niemam i nieznam nikogo u siebie kto by miał morskie,taki los muszę sam kombinować.Narzekałem trochę,martwiłem się że wszystko stoi,a tu dzisiaj coś się powoli ruszyło.Odpieniacz coś powoli pieni a na szybach akwarium chyba jakieś pierwotniaki,białe punkciki się ruszają i wyskoczyło kilka nowych rurówek.Chyba coś się zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zaczyna dojrzewać, teraz będzie co obserwować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no super.grzecznie czekam i nic nie będę zmieniał tylko piasek dojdzie,pewnie ten polecony pink.Tak już jest że jak się ogląda czyjeś opisy,relacje ze startu zbiornika inaczej to wygląda,a u siebie jakoś wszystko inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem zanim założyłem swoje własne akwarium morskie też wszystko wydawało się proste, inaczej to wyglądało. Obawiałem się wysypu glonów, wszelkich plag itd. Ludzie pisali, że wyszło, pojawiło się to i to, a u mnie jakoś mało pojawiło się. Można mnożyć porównania co się przeczytało, a co jest u nas. Każde akwarium jest inne i tak musisz do tego podchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.ale zawsze jakaś obawa jest że coś nietak zrobiłem,nie do końca się przygotowałem,jakiś błąd itp.no nic ważne że coś powoli się ruszyło.Teraz grzecznie czekać i między czasie skończę autodolewkę.Od dzisiaj doszło też do 6godzin royal blue 3 godziny białego.Powoli będę wydłużał.Pewnie to głupie ale niby za wiele się nie dzieje a już radocha na całego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oświetlałem akwarium docelowo od startu, ale w tym temacie są różne szkoły. Jak już zwiększasz czas oświetlenia stopniowo co jakiś czas to rób tak dalej. Ważne, żeby trzymać się jednej metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są różne,ale tak zacząłem i niech już tak zostaniepowoli wyciągnę do docelowej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7dzień po zalaniu

Co prawda szczątkowe ale nie wytrzymałem i zrobiłem dwa testy,reszta dojedzie dopiero po niedzieli.

NO2- 0,020

NO3- 1mg\l

Chyba za wiele to o zbiorniczku nie mówi,a samo akwarium bez zmian,rurówki pojawiają się a zanikają pierwotniaki.Wydłużam powoli świecenie.Mam też problem z odpieniaczem turboflotor 1000 multi sl- strasznie ciężko go ustawić,raz pieni i przelewa a za moment kompletnie nic i tu moje może proste pytanie?

ustawiając do jakiego poziomu podnosić pianę w rurze reakcyjnej kubka,na granicę górną,na środek czy inaczej? proszę o podpowiedz bo sam niewiem czy dobrze chodzi a niema co pienić czy coś pogmerałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11dzień

Pomimo długiego wekeendu pomyślałem że coś dorzucę,choć za wiele się nie zmieniło.

Woda krystaliczna,rurówki wyskakują jak grzyby ale od wczoraj zaczął pojawiać się brązowy nalot na niektórych skałach,z bliska jakby meszek i jakieś włoski w kilku miejscach szkliste długości ok 1-2cm.Ten brązowy nalot trochę mi namieszał bo wczoraj miałem sypać piasek  nature ocean live samoa pink,ale zastanawiam się czy nie zakryje mi ten nalot całego piasku.

Coś jeszcze mi ujawniło się zaznaczone na zdjęciu-żółtawa podłużna dość gruba część z której wychodzi coś jakby kwiat.Zanim zaczęło się otwierać wyglądało jak jakiś kokon lub jajko.Może ktoś z doświadczonych mógłby doradzić czy poczekać czy sypać piasek pomimo tego nalotu,dzisiaj widać w kilku miejscach na szybie na dnie takie jakby zadymienie brązowe.

 

DSCF1326.JPG

DSCF1306.JPG

DSCF1304.JPG

DSCF1327.JPG

Edytowane przez any1977b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu sypałbym odrazu, te brązowe glony to standard przy dojrzewających akwariach i nie ma sie czym przejmować.

 

ten kwiatek wygląda podobnie do tego?: 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez Gr4b3Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię i wsypie,niech całość juz się stabilizuje.kurcze niemoge dokładnie go obejrzeć z bliska,może podobny,jeszcze kilka dni temu było tylko jakby jajko teraz się otworzyło. Niewidactych kulek na włoskach ale na pewno ma dziurkę w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, any1977b napisał:

Tak zrobię i wsypie,niech całość juz się stabilizuje.kurcze niemoge dokładnie go obejrzeć z bliska,może podobny,jeszcze kilka dni temu było tylko jakby jajko teraz się otworzyło. Niewidactych kulek na włoskach ale na pewno ma dziurkę w środku.

jak poświecisz na niego UV to "świeci" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.zapalilem w lampie same UV i nic.żółty niezbyt ładny

Tak udało się fotke cyknac może lepiej widać

IMG_20180502_213308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aiptasia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  •                  Dwa tygodnie od zalania - mały update

Na początek finał na temat tego czegoś ze zdjęć wyżej, szukalem, porównywalem i słuchałem opinii a z racji umiejscowienia w otworze w skale nie mogłem dokładniej obejrzeć postanowiłem nie ryzykować i wyeliminować.Nie chcąc mechanicznie usuwać i narazić się na rozsiane delikatnie podnioslem skałę ponad powierzchnię wody i za pomocą cienkiej dyszy i stacji hot air wstrzeliłem prosto w to coś 550 stopni c gorącego powietrza. Kilka sekund i skała wróciła do wody,bez śladów ingerencji poza białym, czysciutkim otworem gdzie to było. Raczej nie zdążyło czegokolwiek rozsiać.

Idąc za radami zdecydowalem pozbierać ten nalot z dna i wysypać piasek. Wybór padł na Samoa pink. Kilka godzin brak widoczności, wata w sumpie i powoli wraca przejrzystość, teraz tylko problem z ustawieniem falownikòw,rozwiało jak po sztormie.za kilka dni zrobię testy..

DSCF1340.JPG

Edytowane przez any1977b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                                Prawie trzeci tydzień od zalania

Pierwsze testy 

NO3-1

NO2-0,020

PH - 8

KH – 8,3

Ca – 440

Mg - 1290

Temp 25,5 pilnowania lodówką

Zasolenie 1024

Poza tym niewiele się zmienia,trochę glupieje,gdzie te plagi i czy wszystko dobrze robię,proszę o opinie kolegów. Ruròwki rosną, trochę bordowego nalotu ale tylko w kilku miejscach,wysypało male meduzki na szybie i pierwotniaki.nic zielonego niema.Tak pomyślałem może cos dodać, seria microbe lift zeszła i niewiem kupować dalej i lac? A może jakiegoś ślimaka wpuścić choć boję się że może za wcześnie.Niemam kogo spytac za bardzo co mogę zrobić i tak sobie stoi i chlupie.Zabudowa całości już w trakcie budowy,klei się zbiornik na autodolewkę.

Edytowane przez any1977b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo tlo jak ty mija 10tygodni .

Pierwsza obsadę wypiscilam po miesiącu. 

Obecnie to niebieskie tło mnie denerwuje i juz za kupiłam czarne bo jak patrzę na te plamy z tyłu to mnie to tak wkur.. :) że szok :))))

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślę że jeszcze tydzień i może jakaś mała ekipa by weszła,choć jak narazie za wiele niema do sprzątania:unsure:

Tło tak szczerze to oglądając inne zbiorniki zdecydowałem się na niebieskie,teraz to sam niewiem,ale niemam już raczej możliwości zmiany,akwarium pod ścianą,zalane więc nie odsunę i nie zerwę tej co jest,tak musi zostać i pozostaje albo czyszczenie albo nadzieja że szybko zarośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zdecyduje się na odsunięcie szafki podczas podmiany i zmianę tła :))) 

Ja po miesiącu wypiscilam jeżowca bicolora i ślimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 obawiam się tylko czy jeżowiec miałby u mnie co jeść,niewiele tego do sprzątania.Myślełem przez chwilę nad zmianą tła ale zabudowa stanie już w sobotę a odsunąć grubo ponad 200kg pełne wody o około pół metra to co by nie mówić ryzykowne i trudne zadanie.zabudowa będzie od sufitu do dołu,taki jakby słup,filar w kolorze ściany i jak ruszę to potem nie ustawię pełnego wody,ustawiałem puste i łatwo nie było.Ja chyba nie mam wyjścia,ale jak masz możliwość to zmień,jak coś nie do końca pasuje to wiem po sobie lepiej od razu zmienić,bo wcześniej czy pózniej tak się skończy, to ma się podobać a nie jakoś tam wyglądać.Ja czasami o 2-3 w nocy coś przerabiałem bo spokoju mi nie dawało że nie do końca tak jak chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

  Czas coś wstawić chociaż chyba niebardzo jest zainteresowanie,ale może ktoś kiedyś z nudów poczyta.

Dopiero mam spokojnie czas coś wstawić  bo miałem komunię synka i na nic nie było chwili,w akwarium chyba sporo zmian zaczynając od skończenia zabudowy-i tu przepraszam za jakość zdjęć,aparat wraca już domnie więc następne już będą normalne. Parametry wody praktycznie nie zmieniły się od ostatniego pomiaru,z racji komunii w domu musiałem od zaprzyjaznionego sklepu wziąść cokolwiek żeby akwarium nie stało puste i wybór padł na dwa błazenki i ukwiał w którym były już zaaklimatyzowane.Potem w ramach rozliczeń doszło jeszcze kilka małych dodatków i dwie krewetki,niestety obie zaginęły.Dokupiłem jeszcze jedną większą i już jest ponad tydzień,nie widać jej na zdjęciach bo zamieszkała na tyle aja tak sobie myślę czy jakiś bandzior nocny nie zalęgł się  i nie trafił moich krewetek bo były małe.Odpieniacz już pieni normalnie,wruciłem ceramikę do sumpa i jak narazie chyba nic złego się nie dziejeskały trochę zzieleniały ale piasek jest czysty chociaż zbrylony,zbija się w bryłki.myślałem że to od ślimaków i przeniosłem je do sumpa ale problem nadal istnieje,może trochę widoczny na zdjęciu aja proszę was o poradę co wziąść do przekopywania piasku,szczerze powiem że babki trochę się obawiam czy nie za ostro podejdzie do sprawy,może tak coś.Pozatym sporo mam i nie zchodzą z szyb małe meduzki,które pojawiły się razem z piaskiem.Błazenki niestety jak narazie nie opuszczają ukwiału i trochę mnie to martwi.20180526_181042.thumb.jpg.2321b17c455d202c472fa885e65b5e4d.jpg20180526_181018.thumb.jpg.912b67e53182973515fa8411fe032990.jpg20180526_181001.thumb.jpg.0d65c6dcfe9a66d2f7fe50f90b9f3ac7.jpg20180526_181010.thumb.jpg.d49282a6df7f5568b7c871d775aa3686.jpg20180526_180954.thumb.jpg.c47b2742a6d77c8101562092412e5b41.jpg

20180526_182235.jpg

Edytowane przez any1977b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.