Skocz do zawartości
IPretOriaNI

Gdzie kupić akwarium i zabudowany stelaż?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zamierzam skompletować cały zestaw tj. akwarium ok. 300 - 350l , sump i zabudowany stelaż. Zastanawiam się między dwoma firmami, eRybka i Akwaria Szczecin Przemek Wieczorek. Znalazłem kilka tematów z różnymi opiniami na temat tych wykonawców ale większość była z przed minimum dwóch lat. Może brać pod uwagę jakieś inne firmy? Co byście polecali? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, IPretOriaNI napisał:

 Co byście polecali?

by zadzwonić i zapytać o czas realizacji i cenę (z tego co wiem erybka ma przeważnie spory poślizg - nawet parę tygodni)

ps zapytaj np. Piotra gdzie zamawiał i ile czekał

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, silvia napisał:

by zadzwonić i zapytać o czas realizacji i cenę (z tego co wiem erybka ma przeważnie spory poślizg - nawet parę tygodni)

ps zapytaj np. Piotra gdzie zamawiał i ile czekał

Ceny już mniej więcej znam, termin z poślizgiem czy bez to też nie problem, bardziej chodziło mi o jakość wykonania wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecił erybki. Akwarium jest trochę niedorobione. Słabo pod względem dokładności wykonania np wzmoznienia wzdłużne z każdej strony są wklejone na innej wysokości od krawędzi akwarium. Różnica spora bo ok 5mm. Silikon też nie dokładnie wycięty. Za to mają najtańszą ofertę. Więc coś za coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mrppp14 napisał:

Ja bym nie polecił erybki. Akwarium jest trochę niedorobione. Słabo pod względem dokładności wykonania np wzmoznienia wzdłużne z każdej strony są wklejone na innej wysokości od krawędzi akwarium. Różnica spora bo ok 5mm. Silikon też nie dokładnie wycięty. Za to mają najtańszą ofertę. Więc coś za coś. 

w obecnej sytuacji na rynku pracy fizycznej mnie to nie dziwi...

Przemek klei akwaria samodzielnie

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie polecił erybki. Akwarium jest trochę niedorobione. Słabo pod względem dokładności wykonania np wzmoznienia wzdłużne z każdej strony są wklejone na innej wysokości od krawędzi akwarium. Różnica spora bo ok 5mm. Silikon też nie dokładnie wycięty. Za to mają najtańszą ofertę. Więc coś za coś. 
Bzdura! Nie ma "coś za coś" jeśli towar jest wadliwy lub niezgodny z zamówiłem to go po prostu nie odbierasz i tyle to proste. Erybka to duże przedsiębiorstwo i napewno zdarzają się im wpadki ale to nie powód żeby przymykac na to oko bo akwaria zawsze robili dobrze i ładne. Dlatego nie ma co biadolić że coś jest nie halo tylko zgłosic wady do poprawy przy odbiorze i po sprawie napewno nie będą robili z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walker ma 100% racji :-) ja też zamawialam w erybce i tu jestem bardzo zadowolona szkło jak i sump wykonanie perfekcyjne.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium od Przemka i jak dla mnie jakość jest ciężka do pobicia. Nieterminowość też, ale warto czekać. Zamawiane na jesień 2017 więc świeża sprawa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u Przemka w marcu 2018 wyrobił się tydzień przed terminem.
Jakość bardo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, IPretOriaNI napisał:

Witam serdecznie zamierzam skompletować cały zestaw tj. akwarium ok. 300 - 350l , sump i zabudowany stelaż. Zastanawiam się między dwoma firmami, eRybka i Akwaria Szczecin Przemek Wieczorek. Znalazłem kilka tematów z różnymi opiniami na temat tych wykonawców ale większość była z przed minimum dwóch lat. Może brać pod uwagę jakieś inne firmy? Co byście polecali? Z góry dzięki za odpowiedź.

Skontaktuj się z Crazy Coral z Bydgoszczy. Robią akwaria na wymiar, stelaże a co do zabudowy to nie wiem. Akwaria są ładnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam równiez Aquamedic.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Crazy Coral. Ostatnio widziałem u nich gotowe zestawy które robią sami tj. akwarium z panelem lub sumptem i szafką. Wszystko ładne i estetyczne oraz w bardzo konkurencyjnej cenie w stosunku do gotowców.  Robią też stelaże. Warto skontaktować się z właścicielem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już czwarte morskie akwarium od "Akwarium Szczecin" i uważam że na obecną chwilę nikt lepiej nie wykona akwarium w Polsce niż Przemek. Akwaria klejone za granicą w wiodących firmach takich jak Juwel, czy Aqua Medic są niestety gorzej wykonane a co najważniejsze Przemek robi akwaria taniej.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam od Przemka. I nie żałuję tej decyzji. Świetna robota a i cenowo też lepiej niż u konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi i sugestię. Decyzja padła na Szczecin :) Tylko znowu mam kolejny problem jaki komin wybrać, zewnętrzny czy wewnętrzny? I w zależności od wyboru gdzie najlepiej go umieścić? Jeśli chodzi o wewnętrzny to myślałem centralnie na tylnej ściance , a zewnętrzny na bocznej chyba że nie było by problemu umieszczenie go na środku tylnej, tylko czy jest to bezpieczne i wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin to zależy, jeśli akwarium będzie oglądane z 2 stron to komin zewnętrzny na którymś krótszym boku. Zewnętrzny jest najlepszy we względu na łatwość obsługi. Do tego ułatwia aranżację wnętrza akwarium.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Jointela napisał:

Na Śląsku kogo polecacie?

zerknij na  Myciok.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2018 o 12:19, Walker napisał:
W dniu 24.04.2018 o 11:44, mrppp14 napisał:
Ja bym nie polecił erybki. Akwarium jest trochę niedorobione. Słabo pod względem dokładności wykonania np wzmoznienia wzdłużne z każdej strony są wklejone na innej wysokości od krawędzi akwarium. Różnica spora bo ok 5mm. Silikon też nie dokładnie wycięty. Za to mają najtańszą ofertę. Więc coś za coś. 

Bzdura! Nie ma "coś za coś" jeśli towar jest wadliwy lub niezgodny z zamówiłem to go po prostu nie odbierasz i tyle to proste. Erybka to duże przedsiębiorstwo i napewno zdarzają się im wpadki ale to nie powód żeby przymykac na to oko bo akwaria zawsze robili dobrze i ładne. Dlatego nie ma co biadolić że coś jest nie halo tylko zgłosic wady do poprawy przy odbiorze i po sprawie napewno nie będą robili z tym problemu.

Jasne...

Zamawiam zbiornik, zwykle wysyłkowo. Zwykle za sporą kwotę. Czas realizacji trwa zwykle kilka tygodni. Zwykle osoba kupująca chce jak najszybciej zalać, więc w międzyczasie ściąga resztę sprzętu, czasem skalę nawet. Dodatkowo postawienie samego zbiornika generuje duzy bałagan w domu (ze wściekłymi współdomownikami włącznie - nie kazdy uznaje stos pudeł za element dekoracyjny salonu). I teraz, bardzo często kilka dni po terminie, przyjeżdza upragniony zbiornik.

Zafoliowany i zapakowany. Zakładając najbardziej optymistyczną wersję, przywozi go firma klejąca zbiorniki. Wypakowują z folii na miejscu. I co się okazuje?

Ano w zbiorniku, przykładowo, 500 litrowym jest jedno (wyżej wspomniane) wzmocnienie wyżej przyklejone. Albo jedna szyba, nawet niech będzie tylna, nie do końca przeszlifowana.  Czy inna - obiektywnie - pierdóła...

No właśnie... obiektywnie drobiazg, ale subiektywnie, to Ty musisz z tym zyć. Z tą świadomością że coś jest nie tak względem projektu.

Powiesz sobie - OK, przekładamy zalewanie o 3 tygodnie, czy miesiąc, pozostawiając cały bałagan w zawieszeniu, nie wspominając o naszym złym humorze wywołanym wtopą? Przecież już się nastawiliśmy, nakręciliśmy...

Czy machamy ręką i mówimy ok, niech już będzie ... A firma może i coś dorzuci od siebie, ale będzie to albo drobiazg, albo reklama - wszak podobno potrafimy "oszczędzać" , więc nic tak nie reklamuje firmy jak "gratisy"....

Dlatego śmiem twierdzić że bardzo niewielu odesłało akwarium z wadą wykonania, zaś niezręcznie się przyznac publicznie że, powiedzmy sobie szczerze,  "poszło się na rozsądny kompromis" (żeby nie powiedzieć, zostało się nabitym w butelkę).

 

ps. witam po nieobecności na forum :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dale napisał:

Dlatego śmiem twierdzić że bardzo niewielu odesłało akwarium z wadą wykonania, zaś niezręcznie się przyznac publicznie że, powiedzmy sobie szczerze,  "poszło się na rozsądny kompromis" (żeby nie powiedzieć, zostało się nabitym w butelkę).

Tak było w moim przypadku. Nie mówiąc, że gdy to zauważyłem akwarium już stało na stelażu. Częściowo zalane. Nie mogłem dłużej czekać bo specjalnie na ten dzień musiałem wziąć wolne i ściągnąć kilku znajomych do pomocy. Jak ktoś jest na własnej działalności to wie o czym mówię. Przecież nie wystawie firmie faktury za zmarnowany czas w wyniku ich niedokładności. W każdym razie padło pytanie czy poleciłbym? Ja odradzam a na pewno nie polecam usługi zabudowy. Przynajmniej u  mnie  jest nie do końca przemyślana. Może nie wygląda źle. Ale efekt jest taki, że przesuwne drzwiczki mam na stałe wyjęte bo gdy są do dostęp do sumpa jest zerowy. A gdy proponowałem aby były panele na magnesach powiedziano mi, że będą same problemy , wiedzą co robią i będę zadowolony. Ale całość wygląda całkiem nieźle. 

Podsumowując. Wielkiej tragedii nie ma ale jest kilka irytujących niedoróbek i nie przemyślanych rzeczy. Myślę, że ten zestaw może godny wygrania w plebistycie jakość->cena. Bo w plebistycie jakość nie ma szans. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie chcę Ciebie martwić z tym plebiscytem jakości do ceny, bo zwykle to oznacza że kupiło się gów...o, ale za to tanio.

10 godzin temu, mrppp14 napisał:

...   wiedzą co robią... będę zadowolony......

Podsumowując. Wielkiej tragedii nie ma ale jest kilka irytujących niedoróbek i nie przemyślanych rzeczy.

Znaczy że co, drzwiczki masz zdjęte, nie spełniają swojej funkcji, ale dla Ciebie wielkiej tragedii nie ma i jesteś zadowolony.

Faktycznie wiedzą co robią :) Ale chyba nie o to chodzi....

 

Wiesz, nie chce Ciebie martwić, ale w normalnym świecie, gdzie ludzie cenią sobie jakość, no i jest jakaś konkurencja, zwłaszcza w dziedzinie hobby, gdzie ceny są, jakie są (podpowiem - ceny hobbystyczne), taka firma zrobiła by wszystko żeby ukryć babola i nie robić sobie reklamy - a zaczeła by od wymiany setupu na własny koszt i to natychmiast.

Ale oni wiedzą że u nas społeczeństwo kupuje portfelem, więc sie utrzymają.... (na szczęście są już ludzie ceniący jakość i szacunek do klienta - szkoda tylko że nie ma ich wiele - nawet tutaj na forum).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielu znajomych którzy u Przemka porobili swoje akwaria: ze Szwecji czy  też Niemiec i nie żałują. Znam również człowieka w Niemczech który zamówił u Przemka akwarium tak duże że musiało być klejone u klienta w domu bo przez drzwi by się nie zmieściło. Przemek pojechał 900 km do niego na miejsce z samymi szybami i kleił w domu. Wszyscy są zadowoleni i nie żałują. Czytałem na forum biadoleń że Przemek jest nieterminowy może i tak. Dla mnie Przemek z jednym akwarium na cztery się spóźnił o tydzień ale nie jest to z mojego punktu widzenia problemem bo nadrabia to jakością. Każdy ma swój rozum i wolny wybór. Po to jest te forum aby zapytać innych o ich doświadczenia. Ja wiem że następne akwarium które w lato będę stawiał w Berlinie sklei Przemek z Akwarium Szczecin. Może dla ścisłości nadmienię że nie jestem przedstawicielem Przemka a  napisałem ten post aby wyrazić swoją opinię.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2018 o 12:19, Walker napisał:
W dniu 24.04.2018 o 11:44, mrppp14 napisał:
Ja bym nie polecił erybki. Akwarium jest trochę niedorobione. Słabo pod względem dokładności wykonania np wzmoznienia wzdłużne z każdej strony są wklejone na innej wysokości od krawędzi akwarium. Różnica spora bo ok 5mm. Silikon też nie dokładnie wycięty. Za to mają najtańszą ofertę. Więc coś za coś. 

Bzdura! Nie ma "coś za coś" jeśli towar jest wadliwy lub niezgodny z zamówiłem to go po prostu nie odbierasz i tyle to proste. Erybka to duże przedsiębiorstwo i napewno zdarzają się im wpadki ale to nie powód żeby przymykac na to oko bo akwaria zawsze robili dobrze i ładne. Dlatego nie ma co biadolić że coś jest nie halo tylko zgłosic wady do poprawy przy odbiorze i po sprawie napewno nie będą robili z tym problemu.

Niestety Walker, ja zostałem z problemem sam zostawiony - wadliwie sklejony SUMP, źle również wklejone przegrody. Zaproponowali bym sobie powycinał i sam pokleił.
Są najtańsi to fakt, ale obsługa słaba (i to obaj właściciele sklepów). 

Kolejne akwarium biorę od Przemka z Szczecina, wiem, że ma długie terminy realizacji, ale klei solidnie bo widziałem 4 zbiorniki, daleko lepsze niż mój.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.