Skocz do zawartości
caramelo

Identyfikacja korala (chyba) twardego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów i koleżanki. 

Kupiłem poniższego korala w sklepie, leżał sobie ze szczepkami Zoasów i jako takiego go kupiłem, ale po przyniesieniu do domu zauważyłem, ze to nie są "małe urocze zoaski", tylko coś, co ma twardy szkielet widoczny, jak polipy są schowane. Co to takiego? Jak ma polipy schowane wygląda trochę jak montipora talerzowa, ale chyba polipy są na jej rodzaj za duże. Foto nie jest idealne, ale "you get the point". Koral ewidentnie dobrze czuje się wysoko przy dobrym świetle, a jak mi spadł i siedział na dole to polipy nie wychodziły w ogóle, nie wiem, czy to info się przyda, ale piszę, co wiem. Dzięki z góry za help, pytam raczej z ciekawości i po to, żeby móc poczytać gdzie tam go przykleić i jak będzie rósł.

20180427_122813.jpg


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gr4b3Q Kurcze, tak właśnie myślałem, ale mój ma tak jakby same polipy (same czułki) bez tej takiej jakby nóżki. Chyba, że jest w złym stanie lub jakiś inny typ.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki bardzo; Wydaje mi się, że Galaxea, ale chyba pozostanie mi poczekać aż trochę urośnie, bo przy tak małej szczepce będzie ciężko; Dziękuję za wasze propozycje.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli galaxea to ona wypuszczać będzie takie niby "czułki" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fresz33 Dzięki Krzysztof. Nie ułatwiasz ;) Czułków nie ma i nie było, chociaż kto wie, może będą jeszcze, bo póki co koral jest dość nieśmiały i nie jest przymocowany na stałe, więc może jak go potwory ruszają to się wkurza i nie pokazuje wszystkiego, co ma do zaoferowania.


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina poturbowaną gonioporę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fresz33 napisał:

Jeżeli galaxea to ona wypuszczać będzie takie niby "czułki"

Ładnie powiedziane - czułki. Dal mnie to są macki bojowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to galaxea to w nocy wypuszcza długie polipy jak favie. Po tym możesz poznać. Turbinaria czy goniopora inaczej polipują nocą.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie kolegów i koleżanki. 
Kupiłem poniższego korala w sklepie, leżał sobie ze szczepkami Zoasów i jako takiego go kupiłem, ale po przyniesieniu do domu zauważyłem, ze to nie są "małe urocze zoaski", tylko coś, co ma twardy szkielet widoczny, jak polipy są schowane. Co to takiego? Jak ma polipy schowane wygląda trochę jak montipora talerzowa, ale chyba polipy są na jej rodzaj za duże. Foto nie jest idealne, ale "you get the point". Koral ewidentnie dobrze czuje się wysoko przy dobrym świetle, a jak mi spadł i siedział na dole to polipy nie wychodziły w ogóle, nie wiem, czy to info się przyda, ale piszę, co wiem. Dzięki z góry za help, pytam raczej z ciekawości i po to, żeby móc poczytać gdzie tam go przykleić i jak będzie rósł.
20180427_122813.thumb.jpg.3078a8e7bae0872fdf0592a0f00c5ccd.jpg

Obstawiam turbinarie peltate


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.