Skocz do zawartości
xox

Biały nalot

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, xox napisał:

Do tematu po4 wrócę we wtorek lub środę jak przyjdzie mała hanna 

Przy teście salifert kolor mi pasuje od 0.25 do 0.03 zależy przy jakim świetle robię więc tak naprawdę nie wiem ile jest ;)

I pisze tu na grupie z poziomu nowicjusza :) więc jeśli masz jakiś lepszy pomysł na ewentualne zabicie po4 chętnie poczytam 

Ja bym poprosru poczekał. Jaką masz obsadę i ile karmisz i jak często? 

7 minut temu, xox napisał:

Mam refugium 140l tylko glonów jeszcze mało ( działa 3 tyg dopiero) 

_20180428_140801.JPG

Za niebiesko w tym sumpie. Jak są glony w nim to barwa swiatla pomiedzy 6,5-8k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Beti napisał:

A to tego nie wiedzialam,no to teraz czas spokojnie czekać

Edit a lampa cos ciemno?

Lampa led grow 14w ale dołożę jeszcze jakieś marketowe halogeny 

12 minut temu, dla syna napisał:

Ja bym poprosru poczekał. Jaką masz obsadę i ile karmisz i jak często? 

Za niebiesko w tym sumpie. Jak są glony w nim to barwa swiatla pomiedzy 6,5-8k

13 minut temu, dla syna napisał:

Ja bym poprosru poczekał. Jaką masz obsadę i ile karmisz i jak często? 

Za niebiesko w tym sumpie. Jak są glony w nim to barwa swiatla pomiedzy 6,5-8k

Stosunek czerwone do niebieskiego w tej lampie to 5:1 telefon takie zdjęcie robi w rzeczywistości jest czerwono 

Obsada 9 chromisow 2 błazenki borsuk wezowidlo i 4 wundermani 

Dostają 2 kostki Mrożonki rano i wieczorem raz suche i algi 

Tak to wygląda 

 

_20180428_143913.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, xox napisał:

Lampa led grow 14w ale dołożę jeszcze jakieś marketowe halogeny 

Tak to wygląda 

 

_20180428_143913.JPG

Karm 1 kostkę rano i jedną wieczorem oczywiście płukać. Algi bez zmian a suche odstaw całkowicie. Stosuj taką dietę przez najbliższy miesiąc. Zobaczysz że po4 zniknie. Sprawdź poziom żelaza w wodzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dla syna napisał:

Karm 1 kostkę rano i jedną wieczorem oczywiście płukać. Algi bez zmian a suche odstaw całkowicie. Stosuj taką dietę przez najbliższy miesiąc. Zobaczysz że po4 zniknie. Sprawdź poziom żelaza w wodzie. 

Ok. Dzięki ;)

Jeszcze za parę dni wrócę do tematu jak przyjdzie hanna 

Test na żelazo polecisz jakiegoś producenta czy obojętnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
3 godziny temu, silvia napisał:

tu nie egzamin z chemii na uniwerku

- chcesz się czepiać ? to najpierw reaguj jak opisywane są takie produkty w sklepach :

np. tu

https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Fauna-Marin-Ultra-Life-absorbent-Po4-i-NO3/2308

Fauna Marin - Ultra Life absorbent Po4

czy tu : Absorbenty fosforanów

https://erybka.pl/pol_m_Filtracja_Absorbenty-fosforanow-82.html

 

Nie miałem nigdy do czynienia z żadnym uniwersytetem. 

Mnie nie interesują opisy produktów w sklepach tylko fakty. 

Absorpcja to jest zupełnie co innego niż adsorpcja. Jeśli nie wierzysz specjaliście od inżynierii powierzchni i nanomateriałów to kup sobie dobry podręcznik do inżynierii powierzchni i poczytaj. 

 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, nanokaczor napisał:

Mnie nie interesują opisy produktów w sklepach tylko fakty. 

Absorpcja to jest zupełnie co innego niż adsorpcja.

sądzisz że zmiana litery w nazwie produktu spowoduje to że przestanie/zacznie działać ?

 

chciałaś się przyczepić i się przyczepiłeś - skończmy tą jałową dyskusję - wszyscy zainteresowani wiedzą co miałem na myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
17 godzin temu, xox napisał:

Mam na skałach biały nalot jak pajęczyna sluzowate 

Akwarium ma drugi miesiąc z tego co wyczytałem to zakwit bakterii 

Leje special Blend i 15 ml wódki na ok 700l 

Pytanie czy tak z dnia na dzień przestać lać wódkę? Czy stopniowo? 

_20180427_230431.JPG

Lejesz do wody pożywkę dla bakterii w postaci alkoholu etylowego i roztworu zawierającego bakterie oraz pożywkę. Dlatego masz zakwit. Ogólnie nie rozumiem zupełnie po co lać wódkę i bakterie z pożywką na starcie. Kiedyś stosowało się takie metody, kombinacje ale moim zdaniem metody tego rodzaju sprawiają więcej problemów niż jest z tego pożytku. Zakwit bakterii w tej sytuacji nie jest niczym dziwnym.

Moim zdaniem najlepszym testem do pomiary stężenia fosforanów jest test JBL. Tani i ma fajną skalę barwną.  Nic innego nie jest potrzebne. Na fotometr szkoda pieniędzy. I tak te metody pozwalają na oznaczenie stężenia jonów PO4 a nie na pomiar stężenia fosforu w wodzie. Więc większa dokładność niż w teście JBL nie jest potrzebna. 

Ja z żelazem bym bardzo uważał. Łatwo je przedozować a to często kończy się masakrą - pomorem korali albo plagą bakterii lub bruzdnic. Na starcie takie kombinacje to generalnie należy sobie odpuścić. W dodatku oznaczanie stężenia żelaza w akwarium morskim jest dość problematyczne bo jest ono szybko absorbowane przez organizmy żyjące w akwarium. Jednego dnia dozujesz a drugiego dnia nie ma nic. Szczerze mówiąc nie znam dobrego testu na żelazo do akwarium morskiego i w dodatku jego pomiar nie ma większego sensu. 

20 minut temu, silvia napisał:

sądzisz że zmiana litery w nazwie produktu spowoduje to że przestanie/zacznie działać ?

 

chciałaś się przyczepić i się przyczepiłeś - skończmy tą jałową dyskusję - wszyscy zainteresowani wiedzą co miałem na myśli

Dla ciebie to jest zmiana litery.... Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz. Kopiujesz bez przemyślenia. To nie jest zmiana litery tylko mechanizmu działania. Tak samo metanol i etanol różnią się od siebie 2 atomami a jeden z nich zabija a drugi nie. 

Nie jest to jałowa dyskusja. To jest dyskusja o faktach. Adsorpcja to jest kompletnie co innego niż absorpcja. Tak jak słoń nie jest gitarą. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, nanokaczor napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "absorbent" PO4.

a ja kupiłem w sklepie "coś" co sprzedawane jest pod nazwą Ultra Life absorbent Po4  ( i co mi zrobisz )

wiem też dokładnie jak działa (rozróżniam absorpcję i absorpcję) więc

8 minut temu, nanokaczor napisał:

Widać że nie masz pojęcia o czym piszesz

 to tylko twoje widzimisię - prosiłem skończmy dyskusję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po raz kolejny udowodniłeś, że nie masz pojęcia o chemii i o materiałach filtracyjnych. Jeśli mylisz adsorbent z absorbentem to już z tego wynika, że nie wiesz jak te materiały działają a więc nie masz o nich pojęcia. Jedna mała literka a już świadczy o tym co wiesz. Tak to już jest w technice - czasem jedno słowo albo litera mówi wszystko...  A ja wcale się nie boję dyskusji o absorpcji i adsorpcji. Możemy podyskutować. Oczywiście w oparciu o źródła. Ile sobie życzysz źródeł które potwierdzają moje słowa? Wystarczy ci 10? 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @silvia i @nanokaczorproszę skończyć dyskusję albo przenieść ją na PW. 

Mogłaby być ciekawa, ale we właściwym temacie i bez tych zbędnych wzajemnych przytyków. Przypominam, że nie jesteście tutaj sami i zaśmiecacie autorowi temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xox napisał:

Ok. Dzięki ;)

Jeszcze za parę dni wrócę do tematu jak przyjdzie hanna 

Test na żelazo polecisz jakiegoś producenta czy obojętnie? Proponuję zanieść wodę do sklepu z morszczyzną i zrobić taki test za kilka złotych. Wyjdzie taniej :-) przy okazji możesz się tam rozejrzeć co mają ciekawego w Twojej okolicy :-) 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam zapytać kto Ci robił tego sumpa,pierwszy raz się spotkałam ze komorę na odpieniacz -ściana jest tak wysoko ze odpieniacz masz na drabinie(przyslowiowo) po braku pradu ten sump przyjmuje ci całą wodę to tak tylko z ciekawości,bo widzę że nie wiele jest miejsca zostaje na wodę.

Widziałam inne rozwiązania sumpa z refugium,temu pytam,osobiscie nie mam temu mnie to zaciekawilo

 

Edit: akwarium bardzo ładne,fajna skała:)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumpa robiłem sam tzn rysunek 

A przy wyłączeniu pompy wode przyjmuje ostatnia komora 

Odpieniacz jest na drabinie ;) bo poziom wody to 48 cm 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.