Skocz do zawartości
kierowca

Pniewska solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jako ze mam chwile czasu postanowiłem pokazac i omówic swoj pierwszy zbiornk ,ktory mam nadzieje z wasza pomoca bedzie zdobił moje mieszkanie

Akwarium o wymiarach 100/50/50 szkło 10 mm ful opti, czarna szyba barwiona na czarno.Komin zewnetrzny 3*25 mm w kominie dwa wavebxy na pompach tunze 6055

Sump o wymiarch 70/40/40 trzy komory

odpieniacz schuran 120 narazie bez pompy po awari,bedzie aquabee 2000/1 33 w

cyrkulacja 2 pompy w waveboxie oraz jedna pompa tunze 6055 kazda na osobnych sterownikch

w sumpie 6 l siporaxu oraz filtr przepływowy od SKIBY wypelniony  life bio fil

lampa od pacific sun Metis Hyperion R2+  2*135w

w akwarium 23 kg suchej skały oraz 3 kg zywej plus 10 kg zywego piasku

dolewka pacyfic sun

bakterie microbe lift specjal blen plus bakterie od aquafores

sól aquaforest reef salt

pompa obiegowa jebao dcp 5000 ustawiona na 66%

Narazie chyba wszystko, jak bedzie zainteresowanie to wstawie zdiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Fotki jak najbardziej wskazane:). Napisałeś pokazać. Fajny wymiar oczka. Wodę jaką dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zbieraniu sprzętu myślałem że będzie to typowo spsowe szkiełko ale w trakcie plany się zmieniły i będzie to szkło z miękką obsada plus lpsy. Z racji mojego zawodu nie będę wstanie dzień w dzień doglądać go. Jakieś porady dla nowicjusza? Coś zmienić dokupić z sprzętu?

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała lux:). Szkoda , że przed zalaniem nie wkleiłeś czarnego tła na komin. Widać rurki. Ale jeśli ci to nie przeszkadza to ok. Tak się zastanawiam czy nie za mały masz otwór w szafce. Zrobił bym jeszcze kilka. Przy zamkniętych drzwiach będzie słaba wentylacja a elektryki dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nie widocznej ściance jest jeszcze jeden otwór ale faktycznie po otwarciu szafki czuć wilgoć. Mam jeszcze wentylator do zamontowania ale czasu brakuje.co do widoku komina mi nie przeszkadza.

Kupiłem wczoraj w Niemczech filtr przepływowy przerobiony pod reaktor glonowy. Czy warto go montować? A może warto dołożyć paletki bo filtr ma dołączany stożek do kręcenia paletkami. Nie będzie za dużo tego w akwarium z lpsami?

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2845c9164fb8ae19med.jpg

7a4877fe28306bd2med.jpg

Czy ktoś mi podpowie co mi rośnie na skalę? Pierwsze to najpewniej glony normalne przy dojrzewaniu ale drugiego nie mogę rozpoznac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też glony, makroglony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawic wyrzucić?. wystepuja podczas dojzewania czy przywędrowały z skała?

a moze nazwe tego glona ktos podpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony raczej będzie ciężko wyrzucić przez mechaniczne usuwanie. Zawsze coś zostanie w skale. Możesz spróbować usuwać ręcznie i wspomóc się jakiś naturalnym zjadaczem glonów np. kraby, ślimaki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten makroglon bedzie ladny to zmoze zostawic w akwarium? tylko nie długo bede dodawał ekipe sprzatajaca i obawiam sie ze nic z niego nie zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobają to możesz zostawić w akwarium. Ale może też być tak, że makroglony mogą być bardzo ekspansywne i wtedy będzie potrzebny dobry zjadacz. Ja polecam na wszelkie glony kraba percnona, u mnie kosi wszystko co zielone. Miałem sporo valoni, a teraz nie mam. Makroglony też zjada bo dokarmiam go caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy dołożenie reaktora paletek lub reaktora glonów skryci dojrzewanie? U mnie już zielono i zaczyna pojawiać się Dino na piaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosba o ocene parametrów wody.

zasolenie 1025

tem 25.5 st

no3 nie wykrywalne

po4 0,11 mierzone mala hanka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<a href=https://zapodaj.net/55cb0bf756387.jpg.html>IMG_20180824_155618821_HDR.jpg</a>

31c0490981b83aa8med.jpg

 

7f24b406a0c3bfa9med.jpg

8d7817a230f55cc2med.jpg

e2a9e63c746d8cebmed.jpg

Jako że dawno nic nie pokazałem wstawiam kilka zdjęć robionych telefonem. Nic specjalnego ale mnie cieszy

555ec6c3bb7ab4dfmed.jpg

dcc57a215366602cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza ci się skarpeta? Robi się co raz bardziej kolorowo. Życia przybywa. Pojemnik na dolewke masz przy sumpie. Czy nie masz problemu z przelaniem wody ro. (naczynia połączone ). Tzn. poziom wody w dolewce wyższy niż w sumpie i gdy pompka przestanie lać wodę dalej sobie leci. Nie wiem czy dobrze opisałem sytuację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cf936ae5695b889cmed.jpg

d62e9894fc04034bmed.jpg

c884b9d871ad17f3med.jpg

9eb8bb076a59fd26med.jpg

31ef6849ed3efa4cmed.jpg

ddd8cb154958ae2amed.jpg

4d0c8aa74441183amed.jpg

Nie ma problemu z dolewkę ponieważ wężyk nie jest zanurzony w wodzie i jest ponad poziomem wody. Skarpetę dawno wyrzuciłem bo ciągle się zapychala. Miało nie być spsow ale jakoś mnie ciągnie do nich. Podmianke już nie robiłem od dawna i nie sprzątam piasku i sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam wężyk. Ale gdy tylko naleje wody ro wyżej niż jest poziom w sumpie. Pompka przestaje pompować, dalej woda leci do wyrównania poziomów. Ta pompa po lewej to? Widzę, że podajesz ballinga. Daj wężyki do komory powrotu. Odpienicz sporo suplementów "wywala";)

Teraz dojrzałem, że wężyk masz tak wysoko. Ale gdybyś go dał niżej, tuż nad taflę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym obniżył wężyk niżej niż poziom wody w pojemniku ma dolewkę to woda by leciała nawet po wyłączeniu dolewki. Ta po lewej to do zasilania reaktora glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.