Skocz do zawartości
maciej01

Happet aragonit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
24 minuty temu, maciej01 napisał:

Kolor ecru jest jak piasek jest suchy, w worku czy w akwarium też taki jest? Chociaż u Ciebie trudno pewnie będzie to zobaczyć bo masz niebieskie światło.

tak taki sam odcień i barwę ma suchy i mokry, kurcze ecru rozpoznajesz podejrzanie za dużo kolorów znasz :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że suchy piasek w worku/prosto z worka i mokry piasek w akwarium mają identyczny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, maciej01 napisał:

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że suchy piasek w worku/prosto z worka i mokry piasek w akwarium mają identyczny kolor.

jesteś masakryczny maruda, rozwodzisz się nad kolorem piasku a nawet gorzej nad jego odcieniem a szkoda Ci kupić worka za 12zł w to się nie chce uwierzyć :blink:, może ktoś Ci poetycko opisze odcienie Ecru ja odpuszczam powodzenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolor jest ważny. Jest różnica między białym, a żółto kremowym jak ktoś nazwał, ecru. Jak Ty nie widzisz różnicy między suchym z worka, a mokrym w akwarium pod oświetleniem to masz problem z rozpoznawaniem kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jest on biały pod wodą. Ta odpowiedź rozwieje Twój problem ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 godzin temu, maciej01 napisał:

Dla mnie kolor jest ważny. Jest różnica między białym, a żółto kremowym jak ktoś nazwał, ecru. Jak Ty nie widzisz różnicy między suchym z worka, a mokrym w akwarium pod oświetleniem to masz problem z rozpoznawaniem kolorów.

Panie ten piasek jest taki kremowy podpalany ecru jak zwał tal zwał pod woda na powietrzu w ręku wysypany na podłogę ma taki sam kolor jak napisał fresz nie jest biały i nie zmienia magicznie koloru, czy chcesz w to wieżyć czy nie, moje rozpoznawanie kolorów jest odpowiednie tak jak wiekszosc rozpoznaje dwa podstawowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za różnica czy jest biały czy ecru czy kremowy skoro i tak będziesz świecił NIEBIESKIM światłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ZiomEkk_ za zdjęcia. Chyba decyzję o zakupie piasku podejmę w ostatniej chwili jak już będę robił przekładkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wsypaniu bardzo pylił płukałem już kilkanaście razy ale dalej woda lekko mleczna i nie wiem czy sypać a reszta wyklaruje się w akwarium?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja płukałem aż przestał pylić wiele wiele razy, reszta sie wyklarowała po kilku dniach w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten drobny 2mm i wczoraj miałem wrażenie, że po którymś płukaniu już nie widać różnicy. Od wczoraj moczy się w RO, dziś chce zalać go świeżą solanką i stopniowo umieścić w zbiorniku. Może dam dodatkowo watę na cyrkulatory.
Wcześniej miałem piasek taki bardzo drobny ale bardzo źle się prezentował, moment był brązowy i bardziej wyglądał jak piach z piaskownicy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój  gradacji 0,5-1,2  i jest jak widać biały

IMG_20180514_202012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
20 minut temu, Konrad_Wwa napisał:

Ja mam ten drobny 2mm i wczoraj miałem wrażenie, że po którymś płukaniu już nie widać różnicy. Od wczoraj moczy się w RO, dziś chce zalać go świeżą solanką i stopniowo umieścić w zbiorniku. Może dam dodatkowo watę na cyrkulatory.
Wcześniej miałem piasek taki bardzo drobny ale bardzo źle się prezentował, moment był brązowy i bardziej wyglądał jak piach z piaskownicy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

wypłucz ile możesz reszta wyklaruje sie w akwarium jak ruszysz wata albo skarpeta i po temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, zobaczymy jak się będzie prezentował w zbiorniku bo cena i wygląd na sucho pozytywnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - i jak to podłoże po pewnym czasie? Wszystko ok? Zamówiłem właśnie 12kg 2-3mm...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.